[NL10] AQo adjust to variance/dynamika

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 5 players -

Hero (CO): $11.61
      BTN: $9.76 - VPIP: 13, PFR: 9, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 23
      SB: $20.51 - VPIP: 26, PFR: 19, 3B: 4, AF: 2.1, Hands: 352
      BB: $10.15 - VPIP: 21, PFR: 18, 3B: 6, AF: 2.4, Hands: 359
      UTG: $10.06 - VPIP: 24, PFR: 24, 3B: 23, AF: 1.0, Hands: 34

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with A :diamond: Q :club:
      UTG raises to $0.30, Hero raises to $0.85, 3 folds, UTG raises to $2.10, Hero raises to $11.61,

přesně 2x zasebou jsem ho 3betnul, pak jsem dostal AQo který def. calluju, ale říkal jsem si že ho 3betnu znova a shovnu že by ho to už mohlo nějak inducnout. Takže po třetí zasebou jsem ho 3betnul stímto.
      ?
  • 3 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Akoze idea to asi nieje uplne najhorsia, ale taketo spoty sa mozu otocit proti tebe a na to, aby si vedel robit nejake velke foldy treba byt dost skuseny hrac (nevravim, ze niesi) ale skor som toto prestal robit a hram teraz viac solid a mam ovela lepsi pocit z hry, lebo takto sa mozes dostat do velmi blbych situacii a vysoko variancnych spotov a tak...a to sa aj potom tazko analyzuje, ci to bolo dobre/zle zahrane, lebo tam ta psychika robi vela...

Akoze nevravim, ze to nikdy nerobim, ale skor proti villainom na ktorych mam aspon 500 hands a viem, ze je to mega fish a tak :f_drink:

GL ! :f_drink:

PS - Preco vzdy vymazes co spravil villain ? :D Akoze je to jedno, ale zaujima ma to :f_grin:
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      (nechtěl jsem vyložene psát slohy, ale na to co si napsal, mi to jinak nešlo odpovědět :D )

Vím přesně co myslíš, taky se už spíš snažim nebo chci hrát ABC poker. (když ale Tě třeba jednou za "uherskej rok" napadne nějaká "crush akce" kterou víš že hraješ dobře tak to je jeste lepší pocit imo) ) A taky přesně mám pak o dost lepší pocit ze hry jak píšeš. Jen mi je celkem trochu proti srsti že tím vlastně tak nějak popíráš základní princip jak chceš hrát (maximálně +EV v každým spotě). Nebo maximální winrate/crushování.
      Z toho co píšeš nebo tak jak to je, (ted to myslim čistě obecně, né tudle handu) máš prostě nějakej plán kterej je maximálně +EV, ale ty ho umíš takle realizovat jen třeba na F/PF a pak protoze neumis delat ty velky foldy tak ho nerealizujes na 100% nebo proto ze ho nemáš dotáhnutý do konce ten plán.
      Z toho mi vyplívá že by si měl dělat jen takovou "NO_ABC" akci která je uměrná Tvýmu skillu, mindsetu a plánu nebo jen lechce neúměrná. (když začínáš s pokerem tak taky nechceš hrát jako LAG ((sice se to dřív asi naučíš ale budeš dál vyhledávat těžší spoty, o tom jsem jeste neco psal dál)
      A takto postupně dosahovat tý maximální winrate vlastně bezztrát. (Protože Když to děláš opačně a děláš akci která není uměrná Tvýmu skillu a plánu (((což jsem dělal často celou dobu))) tak sice pak pochopíš ten spot nebo "zvětšíš si skill rychlejcl"/wr ale bude to stát o dost víc a vlastně protože furt budeš nacházet nějaký nový spoty ((naučíš se jeden jak uz hrát a pak příde další obtížnější a zas to buděš dělat stejně) tak vlastně furt a furt budeš spewovat. ((Možná by to dávalo smysl jedině takle dělat kdyby si tímto způsobem přišel na všechny spoty jak exploitovat a prostě se hned všemu adjustoval :D ale asi ne))
      (((Toto sem nepsal/nevztahoval vyloženě Tobě nebo někomu jinýmu, z velké části jsem to psal pro sebe, celkem mi to pomohlo si to uvědomit a uspořád si myšlenky jak chci hrát, možná je to u někoho dávno obv ale myslim že minimálně 1 člověku na světe to pomůže :D )

jen se mi to trochu kríží s přístupem některých dobrých hráčů, jestli ho dobře chápu nebo interpetretuju: že prostě když nevíš co udělat tak zvol agresivnější cestu. Já pak podle toho zahraju spot agresivně (a tudíž s né tak dobrým plánem, zkušenostma) jistota dejme tomu třeba 50% že to je dobrá line, a teprv pak to analyzuju. Na druhou stranu kdybych třeba zvolil pasivní cestu tak taky nebudu vědět uplně jak to hrát a můžu se nechat vyblufovat. To imo prostě vychází z toho že agresivita v pokeru obecně je lepší a proto to tak chceš hrát. Ale né asi to přehánět.

Takze strucne řečeno k této handě): zrovna tato handa mi připadá úměrná mýmu skillu, mindsetu INGAME a plánu / je lechce neúměrná z důvodu že teda si nejsem jistý jak moc to lidi bude inducovat a proto to jsem dávám.

ad ps: vymazávám to proto, protože to nejni důležitý k rozhodnutí jak to zahrát a proto že to bude (ne u všech lidí, nebo jen v 1% míře :D ) lidi víc nutit k result oriented odpovědím.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

nemám 5b range v těchto spotech a s AQo je to supereasy fold. Raději bych té dynamiky využil tím, že bych v nějakých late pozicích 3bet/shovenul něco jako A5s/55, co má typicky lepší EQ než AQo. I těch pár procent dělá velké rozdíly dlouhodobě.