[NL25] KQo with Draw

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $12.95 (51.8 bb)
      BB: $20.16 (80.6 bb)
      UTG: $14.22 (56.9 bb)
      MP: $62.55 (250.2 bb)
      CO: $25.50 (102 bb)
      Hero (BTN): $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with K Q
      UTG raises to $0.50, 2 folds, Hero calls $0.50, 2 folds

Flop: ($1.35) 4 J T (2 players)
      UTG bets $0.50, Hero raises to $1.75, UTG calls $1.25

Turn: ($4.85) J (2 players)
      UTG checks, Hero bets $3.50, UTG calls $3.50

River: ($11.85) 7 (2 players)
      UTG bets $4, Hero folds

Results:
      $11.85 pot ($0.59 rake)
      Final Board: 4 J T J 7
      UTG mucked and won $11.26 ($5.51 net)
      Hero mucked K Q and lost (-$5.75 net)

UTG - 20/10 zatím na 20 handách. Že je to fish soudím hlavně ze stacku a sizingu.
      Ahoj, OTT jsme se s kamarádem shodli, že měl být checkback(?) ale nevím, jak na tom flopu. Tento sizing od fishe jsem viděl buď s monsterhandami (fish dlouho nic netrefila, tak mě nechce vyhnat z potu) a nebo s něčím co chce levně dostat do showdownu. Jelikož to je fast, tak jsem dával kredit spíš té druhé možnosti a snažil se fish vybluffovat. Myslím, že je dobrý betovat i hodně turnu(?), ale na této kartě se mi to moc nelíbí.
      Jak by jsi hrál, hlavně teda na flopu, ty?
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

call F. S 2OC + OESD skoro vždy calluji. Máme příliš dobrou ruku na r/f a příliš slabou na to, abychom ji stackli, zároveň je dost silná na call. A potom kdyby náhodou vs raise foldnul ruku jako AQ/AK, tak je to celkem škoda, protože tyto jednak můžeme vyfoldovat i jinak a můžeme mít zároveň nějaké IO na esu. As played jdu na této kartě velmi často check, snižuje se nám množství valuekomb. a bude imo dost těžké dostat fishe z jakékoliv made hand, protože má v podstatě 2p, co může vnímat trochu jinak, než reg. Realizovat EQ taky není na škodu. Pokud je ev betu nejasná, potom volím raději bet, xbeh, protože ten je zaručeně +ev.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj, nebyl by lepší izoraise preflop? Třeba na 5,5 - 6 BB. Nebo je lepší jenom call pro udržení široké range PFR a to i za cenu a možnosti multiway spotu s blindama s ohledem na to, že máme absolutní pozici ? Nebudou však takto od blindů hrozit sqzy ?

Díky za odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Určitě může být. Můj rule of thumb je, že vůči rybám s vysokým 4betem nebo vysokým donkbetem hrávám spíš nějakou smallball strategii, tzn. snažím se udržet pot menší, pokud nemám opravdu silnou handu, která jasně dominuje range soupeře. Vůči pasivnějším 3betuji klidně jakoukoliv hratelnou ruku s tím, že často mě nechají cbetnout a zahodí na něj dostatečně často, teda vytvářím si naopak dead money, které sbírám postflop. KQo už by se asi dala definovat jako dostatečně silná na 3b vs fish, takže nehejtuju. Pokud jsou na blidech slabší hráči, můžeš častěji callovat, pokud sqz-happy lagové, tak 3betovat. AQ 3betuji vs fish už vždy. AJ/KQ záleží na víc okolnostech.