[NL50] 44 limp PreFlop?

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $74.92 (149.8 bb)
      BB: $62.70 (125.4 bb)
      Hero (MP1): $51 (102 bb)
      MP2: $40.10 (80.2 bb)
      MP3: $20.68 (41.4 bb)
      CO: $32.56 (65.1 bb)
      BTN: $13.67 (27.3 bb)

Preflop: Hero is MP1 with 4 4
      Hero calls $0.50, MP2 raises to $1, MP3 folds, CO calls $1, BTN calls $1, SB raises to $1.50, BB folds, Hero calls $1, MP2 calls $0.50, CO calls $0.50, BTN calls $0.50

Flop: ($8) K A 9 (5 players)
      SB checks, Hero checks, MP2 checks, CO bets $2, BTN calls $2, SB raises to $7.80, 4 folds

Results:
      $14 pot ($0.70 rake)
      Final Board: K A 9
      SB mucked and won $13.30 ($9.80 net)
      Hero mucked 4 4 and lost (-$1.50 net)
      MP2 mucked and lost (-$1.50 net)
      CO mucked and lost (-$3.50 net)
      BTN mucked and lost (-$3.50 net)

¨
      Co si myslíš o téhle handě? Už dlouho nad tím přemýšlím, jestli by nebylo nejvíc +EV nízké PP limpovat na fishy stole.
      Zde to je tedy extrémní případ, protože MP1 Hero - MP2 37/17 fish - MP3 TAG 17/15 - CO 58/23 fish - BTN 43/5 fish - SB - 67/27 fish - BB 14/11 ABC tight reg
      A pokud je tedy limp ok, kolik by podle tebe muselo být na stole fishek, aby jsi limpoval? Osobně si myslím, že víc jak 2, ale jsem zvědavý na tvůj názor :)
  • 7 odpovědí
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      ja hraju 6max a vic jak 2 ryby na stole je ciste zazrak:D ja teda nelimpuju ale ve fr to asi na podobnem stole muze byt uplne v pohode. Videl sem i nejake dobre hrace limpovat ve fr predni pozice takze urcite to je mozna hra.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      ti hraci su prilis agro na to aby si limpoval len bottom cast tvojho rangu. mozes bud limpovat cely svoj pokracovaci range (sirsi ako opening) a mat aj l/3bet (aj l/c, l/f) range, tym padom si umoznis aj vyssiu eq realizaciu pre taketo ruky, ale tvoj najstandardnejsi PF plan na tomto stoel bude hlavne hrat tight. aj tu mas random minr/min3bet akciu, ktora prilis casto vygraduje do velkeho potu.. tvoj l/c sa mi aj tu javi velmi close, stale MP2 moze reopennut akciu, tvoja eq realizacia suckuje bigtime.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Diky za názor. Jelikož hraji FR a celkem nízké limity, tak na podobných stolech sedím celkem často a už několikrát jsem přemýšlel nad mými rangemi, jak bych je chtěl hrát. Spíš jsme se přikláněl k loose rangím s nižšími sizingy, ale hádat se s tebou nehodlám a raději ti budu věřit :f_biggrin:
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      toto forum by malo byt predovsetkym na hadanie imo

that said, na to, aby som o tomto PF priklade nieco viac rozpraval, by som sa automaticky rozpisal na prilis vela, a momentalne k tomu nemam motivaciu, takze ano, mozes mi verit :)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Mě by také napadlo spíš být více loose s tím, že nějaké ty trashe, které bychom normálně zahazovaly budem proti fishím schopni zahrát profitabilně - jednuduše díky jejich chybám nám to umožní. Proč například zahazovat na CO řekněme T7s, nebo třeba J9o co proti regům nejsme schopni uhrát profitabilně, protože nás budou častěji 3betovat, po flopu nám nedovolí profitabilně jim ukrást pot s bluffem a v případě našeho hitu nám nebudou proplácet víc, než je nutné, zatímco fishky udělají ve všem přesný opak a dovolí nám maximalizovat ev ve všech situacích?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Tak jsem k tomu taky přistupoval a když jsem se nad tím dneska zamýšlel, tak asi hrát "trashem" není +EV, jelikož na takovém stole skoro nikdy nebudeš hrát HU, když otevíráš z EP. Takže handy typu 86s/76s atd. budou často dominování vyššími flushemi. FEq na cbet taky nemáš, protože fishe sice overfoldují vs Cbet OTF, ale když jsou mw spotu, tak tu defend range rozloží a tím pádem spíš budou overdefendovat (nerozlišují mw spoty, kde by měli defendovat menší %, jelikož range jsou tighter oproti regům). - Je to jen takový argument, který mě napadl, ale sám přesně nevím, proč se vyplatí hrát tighter, každopádně tln věřím a už tak i hraji :)
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      je ine hrat vs pasivnym fishiam a vs "CO 58/23 fish SB - 67/27 fish" co je pre FR nie len sialene wide ale obv aj sialene agro... nedostanes sa s margianlnymi rukami na F dost casto a vyuzivat feq na tomto stole bude najskor nenaplneny sen