[NL10] AJs BBvsBT lin.

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 5 players -

Hero (BB): $20.91
      UTG: $9.76 - VPIP: 13, PFR: 9, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 23
      CO: $20.46 - VPIP: 26, PFR: 19, 3B: 4, AF: 2.1, Hands: 352
      BTN: $10.00 - VPIP: 21, PFR: 18, 3B: 6, AF: 2.4, Hands: 359
      SB: $10.05 - VPIP: 24, PFR: 24, 3B: 23, AF: 1.0, Hands: 34

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with J :heart: A :heart:
      2 folds, BTN raises to $0.25, 1 fold, Hero raises to $0.75, BTN calls $0.50

změnil jsem range na linear. Možná bych mohl trochu ubrat na sizu

Flop: ($1.55) T :diamond: K :heart: T :spade: (2 players)
      Hero bets $0.48, BTN calls $0.48

Jak se obecně na tihle boardech určuej pro koho je board lepší? Když třeba každej pár jsou vlastně 2p, kazdopádně by to měl být lepší board pro mě.

Turn: ($2.51) 3 :club: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.50, Hero calls $1.50

že nemám odds na xc jsem už zjistil, jak to teda hrát? Na T bych jestě měl mít feq ale na R vyfolduju uz jen nejaky missed draw imo, tak bud xf OTT nebo TAD barell? Co 3barovat za bluf if want?

River: ($5.51) 2 :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

dík
  • 6 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Já si myslím, že je board lepší pro něj. On má v rangi Tx daleko víc imo. Asi bych na tomto boardu checkoval 100% range, ale nevím, jestli je to ok.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      s mojí range(LINEAR) tam má absolutně víc Tx on, ale relativně mám o něco málo víc já trips+ (2p do toho nepočítám)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

vs 21/18 3betuji polarizovanou range, pokud nemá netypicky vysoký BTN open/nízký fto3b. Pokud má nějak standardně široký open z BTN pro jeho styl, tak mi vyšlo, že relativně on bude mít tak 9-10% času trips+, kdežto ty s nějakou ~15% linear okolo 8%, takže nejsem si úplně jistý, jestli bude správné konstatovat, že tu máš relativně víc nutted ruk. Záleží ofc podle konstrukce range a může se to možná o nějaké % lišit, ale asi ne o moc imo.

Anyways, můj standard je 1/3p s linear rangí na F, hlavně v těchto pozicích, kde to dělá velký tlak na jeho range a hlavně na kopu různých hand jako A3cc, se kterými mu nezbude zřejmě nic jiného než je foldnout. Takže osobně i navzdory tomu prvnímu odstavci hrávám tento board na F agresivně a až na T splituji range. Začínat tu 100% checkem - staví nás to do stejně složité situace, do které jsme ho mohli dostat my. Udefendujeme se potom vs stab? Horko těžko imo. Daleko hratelnější je mít tu jen vysoký cbet a c/f a až na T si zakládat nějaké c/c range imo.

Tzn.hrál bych stejně až do T, kde bych i cbetoval dál. Máme velmi dobrou blocker ruku, tzn. neblokujeme handy, které často bude callovat F vs 1/3p sizing a foldovat T vs big bet (99- hlavně) a naopak blokujeme vysoké karty, tzn. jeho BWs, tzn. handy, které potenciálně můžou mít Tx/Kx. A ještě k tomu máme výborné suity, tzn. blokujeme polovinu jeho TJs (nepředpokládám, že tighter hráč calluje PF JTo) a AT/KJs. Tzn. určitě bych tu měl i betting range a AJhh bych do ní určitě zařadil.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      aha takže proti tagovi je výhodnější 3betovat polarizovaně? Jsem k tomu přistupoval tak že na BTN přece jen i TAG calluje absolutně dcl wide range která imo beatuje/je lepší než naše polar/hybrid +má pozici polar, tak jsem si říkal proč tam nemít jen linear a budu ho beatovat já.

co prosím děláš teda na tomto R kdyz cbetnes T, dík
      btw když bych dal "Doporučit hand judgovi přehodnocení tohoto tématu" a chtěl se přihlásit do soutěže tak to můžu taky brát jako postnutí handy?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Mohl by si prosím zhodnotit tu mojí logiku o 3betování proč to příp. nedává smysl?, dal jsem teda přehodnotit téma. díky
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Tak obv ideální je sledovat, jaké má soupeř poziční OR a jaké má fto3b pozičně, pokud máme sample. Samozřejmě je možné, že se najde TAG, co bude mít extrémně nízké openy ze všech pozic a najednou 56% OR z BTN a náhodou i vysoký defend vs 3b a naopak občas i LAG, co má 23% UTG open a na BTN najednou 39%, ale pokud toto nevím, tak předpokládám, že TAG bude mít typicky užší open a vůči takovým bude typicky trochu lépe fungovat polarizovaná range. Nicméně, pokud se Ti OOP celkově vůči BTN hrají lépe linear range i vůči TAGům, tak to klidně zkoušej, ale já to mám zatím takto rozdělené, teda vs TAG hybrid/polar range, vůči LAG/(fish) striktně linear.

A jinak k tomu doporučení HJ - můžeš, pokud si dotazu třeba nevšimnu. Většinou se snažím odpovídat, i pokud tu možnost nevybereš, ale tak někdy můžu přehlédnout něco omylem. Každopádně se teď stejně bude dost měnit HJ fórum, takže kdoví, jak tato možnost bude fungovat v dalším měsíci. A jinak ano, ber to jako postnutí handy :) .