[NL10] SH 3bet pot, špatný spot pro cbet ?

• msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Hola hej, celkem asi standartní situace, nicméně nemám jasno, zda cbet bluff z mé strany na takovémto boardu v 3bet potu je dobrý. Zpětně si říkám, že ne, protože mám mininum equity, hrozí draws a soupeř bude mít často Kx v jeho rangi. S tou malou equity absolutní souvisí ale i ta, co se týká backdoors - tzn. nemůžu úspěšně barelovat skoro (možná vůbec) žádnej turn. Jak to vidíte vy ?

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10.49 (104.9 bb)
      Hero (BB): $14.99 (149.9 bb)
      UTG: $11.11 (111.1 bb)
      MP: $9.35 (93.5 bb)
      CO: $16.08 (160.8 bb)
      BTN: $14.22 (142.2 bb)

Preflop: Hero is BB with 7 6
      3 folds, BTN raises to $0.30, SB folds, Hero raises to $1.10, BTN calls $0.80

Flop: ($2.25) K 6 3 (2 players)
      Hero bets $1.07, BTN raises to $3.40, Hero folds

Results: $4.39 pot ($0.20 rake)
      Final Board: K 6 3
      Hero mucked 7 6 and lost (-$2.17 net)
      BTN mucked and won $4.19 ($2.02 net)
  • 14 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Tak ale nějakou equity máš a potřebuješ protection proti overkartám. Po tom jeho raisu mu moc nevěřim silnou made handu protože blokuješ jeho nejpravděpodobnější set. Ale stejně se to bude na turnu/riveru hrát těžko.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Protection potřebuju, ale říkám si, že mě nic horšího nedorovná (dostatečně často). Že tam bude mít spíš Kx a QQ, JJ, TT. Co myslíš - myslíte ? Já si v tomhle spotu fakt nevim rady ...
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Porovnal sem to se svou pre call range na btn. Mám něco jako 66-JJ AJo+ KQo, suited s kickerem do 9 a suited esa.
      Tak musim callnout asi všechny pp a Kx, FDs a skoro všechny Ahigh handy. Tvoje handa proti tomu má tak 44% a to neni tak špatný i když valuebet to vyloženě neni.
      Ale nějakej průšvih to taky být nemůže. Jenom kdyby ne4betoval pre a měl AK a víc králů tak by ho to dost posílilo.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Co znamena "suited s kickerem do 9" ?

A to "musim callnout" myslis v roli koho na ktery streete pri jaky akci ?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      msnek původně napsal
      Co znamena "suited s kickerem do 9" ?

A to "musim callnout" myslis v roli koho na ktery streete pri jaky akci ?
      Např Q9s.
      Tim callnout myslim co všechno na btn musim callnout flop, abych ti nedal autoprofit z foldu.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jo taaaak ! Takze ty vlastne rikas, ze kdybych hral proti tobe, tak proti tobe na tomhle flopu mam 44%, coz by asi ospravedlnilo bet .. ale asi je to porad close ne ?

Hmmmm .. tady by me fakt zajimalo jak by to tady zahral profik/coach :P
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      To už se asi nestane že by handu vyhodnotil hj, jejich řady poněkud prořídly :(
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj msnek,

F cbet je úplný standard. Dostaneme občas value od horších hand jako AQ, vyfoldujeme overkarty a máme stále s naší handou poměrně dost čistých outů na vylepšení vůči lepším + blokujeme jeho top range, takže máme i celkem zajímavého kandidáta na multiple-street bluff. A navíc je board lepší pro nás, takže bychom ho měli i rangově hrát velmi agresivně a cbetovat často.

No ono to, že mu blokujeme 66, je ofc strašně důležité, takže kdybychom byli 100bb deep, tak by mi nevadil ani shove přes jeho raise, který by tu měl být silně weighnutý na bluff imo. To že jsme 150bb, nám tento move dost komplikuje, protože máme o dost horší risk/reward a je možné, že i soupeřovy tendence se budou lišit od standardního spotu + může mít 33 častěji etc., takže za mě b/f je okish.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Katrisone původně napsal
      Ahoj msnek,

F cbet je úplný standard. Dostaneme občas value od horších hand jako AQ, vyfoldujeme overkarty a máme stále s naší handou poměrně dost čistých outů na vylepšení vůči lepším + blokujeme jeho top range, takže máme i celkem zajímavého kandidáta na multiple-street bluff. A navíc je board lepší pro nás, takže bychom ho měli i rangově hrát velmi agresivně a cbetovat často.

No ono to, že mu blokujeme 66, je ofc strašně důležité, takže kdybychom byli 100bb deep, tak by mi nevadil ani shove přes jeho raise, který by tu měl být silně weighnutý na bluff imo. To že jsme 150bb, nám tento move dost komplikuje, protože máme o dost horší risk/reward a je možné, že i soupeřovy tendence se budou lišit od standardního spotu + může mít 33 častěji etc., takže za mě b/f je okish.
      Diky za odpoved sefe :) Ohledne te handy AQ si mel na mysli jako ve spadech, pripadne v diamondech ? Protoze pak hned pises (trosku si to protireci, asi jsem to spatne pochopil), ze vyfoldujeme overkarty. Anebo si tim vyfoldovanim overkaret myslel ciste handy jako A2s-A5s napriklad ? To s tou blokaci jednoho ze setu mi nedoslo !
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Zkusím ještě jednou vysvětlit, i když jsi na to v podstatě sám v průběhu toho komentáře přišel - můžeme vyfoldovat handy, které mají vůči nám stále hodně EQ (T9s apod.), příp.občas dostat i cally od horších ruk jako FD nebo Ahigh (AQ je určitě handa, kterou floatuji velmi často za soupeře). Jinak ten blocker effect je dost důležitý no, protože najednou místo 3c 66 má jen 1c. Dohromady pokud má i 33, tak jsou to 2c z 6, teda jednu třetinu setů mu blokuješ, co bychom určitě neměli zanedbávat.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Zdarec. Je důležité umět odhadnout soupeřovu calling range na 3bet na BTN. Nevím přesně, jak moc defendují hráči na NL10, ale já hraju 20 a defendoval bych něco jako A2-AQs, K8s+,Q9s+,J9s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,64s+ a 44+, ATo-AQo,KJo+,QJo. Říkal si, že soupeř bude mít často Kx. V tomto konkrétním případu bych měl já třeba top pár 14% range a nic 27%, Ahigh 32% middle PP, příípadně mid pár 17% a set jen 1,4% času . Takže toho, že soupeř bude mít často Kx se bát nemusíš.

Takže jak je vidno, board je daleko lepší pro tebe a jak říkal Katri, s blockerem na 6x a zároveň tím, že neblokuješ flush draw je to dost dobrý kandidát na tripple barrel bluff :)
      Jinak ten jeho raise mi tady přijde hodně divný a moc toho nereprezentuje. Pokud sem mu dal do range sety 33 a 66 a zbytek 20c flush draws (kdoví jestli tolik má a raisoval by je), tak proti této rangi máš 41% equity. Pokud bych mu dal hodně tight flush draws range, tak máš 32,5%. Podle těch % si myslím, že ten shove by měl být EV+. Myslím, že FE tam mít určitě budeš a v při nejhorším máš pořád 32,5% :)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Super diky moc za rozbor chlapi !!! Chci se jeste doujistit - kdyby me jen callnul, tak jste rikali, ze by to byl (na NL10 totiz VYJIMECNY) dobry spot na triple barrel bluff ??
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ano.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      :f_thumbsup: