[NL50] QQ 3bet spot

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $52.50 (105 bb)
      BB: $50 (100 bb)
      UTG+1: $150.79 (301.6 bb)
      UTG+2: $28.80 (57.6 bb)
      MP1: $76.47 (152.9 bb)
      MP2: $51.12 (102.2 bb)
      MP3: $68.93 (137.9 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      BTN: $61.76 (123.5 bb)

Preflop: Hero is SB with Q Q
      4 folds, MP3 raises to $1.50, 2 folds, Hero raises to $5, BB folds, MP3 calls $3.50

Flop: ($10.50) 4 7 4 (2 players)
      Hero bets $4.99, MP3 calls $4.99

Turn: ($20.48) 6 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $11, Hero calls $11

River: ($42.48) T (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $27, Hero calls $27

Results:
      $96.48 pot ($3 rake)
      Final Board: 4 7 4 6 T
      Hero showed Q Q and won $93.48 ($45.49 net)
      MP3 showed Q A and lost (-$47.99 net)

OTF má range výhodu, takže jsem mohl jít nižší sizing, akorát s tím QQ jsem dost zranitelný, tak si mylsím, že nevadí, když např. JJ/QQ budu sizovat víc a celou ostatní range 1/3. Aspon na těchto limitech
      T - on bude mít v rangi 99-JJ / flushe a nebo random floaty. Většinou to AQ moožná KQs -> overfolduje vs 3bet
      OTR???
      Asi to měl být spíš fold nebo myslíte, že zde budou hráči bluffovat dostatečně často?
  • 9 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Ahoj, sice nehravam ani full ring ani NL50, ale keby u mna nastalo toto, ze UTG open ja 3bet a on call tak by som to zahral asi rovnako na takomto runoute...
      neviem ake su range na FR ale na SH ak UTG open/call 3b tak on nema az tak vela flushi ak napr. AKs 4betuje, tak ma iba AJhh a KJhh a to je asi vsetko, mozno este 89hh...

GL :f_thumbsup:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Dík dík, dobré si toto uvědomovat :f_thumbsup:
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      neviem aky mas 3bet range ale na turne by som ocakaval viac flushi v range callera aj ked 4 broadway komba s Qh blokujes.
      tiez by som zahral turn check-call.
      river Th opat redukuje jeho mozne flushe a preto si nemyslim, ze to je dobry spot na river bluf z jeho strany, navyse ked tvoj perceived range je QhQ, KhK, AhA.

neviem si tu predstavit z jeho strany dostatok blufov na to aby som callol + musel by dufat, ze dokaze vyfoldovat Qh, Kh ? co sa mi zda na micros nepravdepodobne. AhK, a ak defenduje AhQ tak to bude hrat asi rovnako. moze mat AhA.
      ale zas nemyslim si, ze tu je nejaky rozdiel medzi QhQ a KhK, lebo Khi flush asi betovat na river nebude.

ako by si hral proti allinu na nehaertovom, nie A a K rivri?

btw som dost clueless a dufam, ze neoverfoldujem vo vela spotoch...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

za něj imo standard vzhledem k tomu, že tu kromě těchto pár AQcc/KQcc nemá moc s čím bluffovat a dokonce si myslím, že i pár nějakých nejhorších PPs měl stabovat OTT pro případ, že přijde další heart, protože jinak imo nebude mít dost bluffů v rangi. A z toho vyplývá, že ty bys měl imo QQhx na těchto stakes foldnout, i když je to možná nerangové rozhodnutí.

Když bych to vzal krok po kroku - na MP hráči callnou asi nějakou takovouto range imo:
      - 100:QQ-66,AKs-ATs,KTs+,QTs+,JTs,T9s,AKo,50:AA -> AA jsem mu dal jen v 50%, dal jsem mu nějakou úzkou 4b range

- na F callne zhruba toto: 100:QQ-88,66,AhKh, AdKh,AhKd,AhKs,AhKc,AsKh,AcKh,AhQh,AcQc,KhQh,KcQc,AhJh,AcJc,KhJh,KcJc,QhJh,QcJc,AhTh,AcTc,KhTh,KcTc,QhTh,QcTc,JhTh,JcTc,Th9h,Tc9c,7d7s,7d7c,7s7c,50:AA

- na T betne nejmépe toto: 100:77-66,AhKh, AhQh,AcQc,KhQh,KcQc,AhJh,AcJc,KhJh,KcJc,QhJh,QcJc,AhTh,AcTc,KhTh,KcTc,QhTh,QcTc,JhTh,JcTc,Th9h,Tc9c,AdKh,AhKd,AhKs,AhKc,AsKh,AcKh,50:AA

- a na R pokud betne 100% airu a Ah+ flushe pouze, tak jsme na tom takto:

Board: 7:heart: 4:heart: 4:club:  6:heart:  T:heart:
             Equity     Win     Tie
      MP2    66.67%  66.67%   0.00% { <b>100: </b>AhKh, AhQh, AcQc, KcQc, AhJh, AcJc, KcJc, QcJc, AhKd, AhKs, AhKc,<b> 50: </b>AdAh, AhAs, AhAc }
      MP3    33.33%  33.33%   0.00% { QQ }

Co vypadá okish, ale počítá to s několika předpoklady - calluje jen 1/2 AA PF (může být reálné), calluje na F všechny backdoory vč.KJcc etc.(asi stále celkem reálné), nebetuje nikdy ruku jako AKxh (je toto reálné?) a nemá PF nikdy AQo v calling range. Tzn. podle mě toto je poměrně optimistický scénář. Pokud bychom mu dali i AxKh např., tak jsme na tom takto:

Equity     Win     Tie
      MP2    74.07%  74.07%   0.00% { <b>100: </b>AhKh, AhQh, AcQc, KcQc, AhJh, AcJc, KcJc, QcJc, AdKh, AhKd, AhKs, AhKc, AsKh, AcKh,<b> 50: </b>AdAh, AhAs, AhAc }
      MP3    25.93%  25.93%   0.00% { QQ }

A pokud i AQo, tak tu máme naopak worst case scenario:

Equity     Win     Tie
      MP2    78.79%  78.79%   0.00% { <b>100: </b>AhKh, AhQh, AcQc, KcQc, AhJh, AcJc, KcJc, QcJc, AdKh, AhKd, AhKs, AhKc, AsKh, AcKh, AdQh, AhQd, AhQs, AhQc, AsQh, AcQh,<b> 50: </b>AdAh, AhAs, AhAc }
      MP3    21.21%  21.21%   0.00% { QQ }

Odds máme 28%, takže asi není nereálné, že to při nějaké kombinaci readů/tells bude ziskové, ale bez nich bych raději foldnul a calloval až někde na nl200, kde hráči začínají otáčet made hands na bluff etc.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      jop, souhlasím s tebou no. Já jsem si to teda bohužel takhle neanalyzoval, ale taky se mi zdálo, že soupeř OTR nemá moc co bluffovat a valuebetovat horší taky nebude. Proto jsem psal i v handě, že měl být spíš fold, ale dost jsem byl asi result oriented, protože to že bude bluffovat AQ bych moc často nečekal, tak mě to v handě dost překvapilo a na chvíli jsem si myslel, že call byl OK.
      Zkoušel jsem si to taky vyklikat a někde se moje range s tvojí neshoduje, každopádně bych teda čekal spíš něco takového:
      77-66,AdAh,AhAs,AhAc,TdTs,TdTc,TsTc,AhKh,AcQc,KcQc,AhJh,KhJh,AhTh,JhTh,Th9h,AdKh,AhKd,AhKs,AhKc,AsKh,AcKh,AdQh,AhQd,AhQs,AhQc,AsQh,AcQh
      lol :f_biggrin: (možná jsem někde něco missnul, ale čekal bych, že budu mít lepší odhad pro mé stakes v ragích než ty (bez urážky) akorát AKs / AA 4betují lidí asi vždy, ale PF range jsem nechal stejnou, jako jsi měl ty. PP bez heartu si mylsím, že budou OTT stabovat a OTR taky všichni nebudou bluffovat AQs/KQs )
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No mně to nijak neuráží, ale je to dost subjektivní tvrzení no. NL50 už dost možná bude jako NL100 kvalitou hry, když jsem to hrál já, co bylo docela nedávno a beatnul jsem to, kdežto ty to hraješ chvíli předpokládám. Tzn. může to být pravda a taky dost možná nemusí :) . Tvůj odhad je jednoduše worst care scenario, takže ano, dopracuješ se ke stejnému závěru, akorát s extrémnějšími výsledky. Máš tam např. 100% slowplay s AA, co nemusí být pravda, máš tam 100% call s AQo PF, co nemusí být pravda (někdo folduje, někdo 4betuje jako bluff etc.), máš tam 100% bet s Khigh flushí, co nemusí být pravda (alespoň ne s tímto sizingem, mám takový pocit, že hráči často raději sníží sizing, aby inducenuli cally od horších flushí) a máš tam taky poměrně málo bluffů. To že tam nemáš nějaké made hands otočené na bluff - ok. Ale že by ne všichni bluffovali handu jako KQcc (co jsi sice v analýze neměl, ale zmínil jsi to v popisu) - jakože by někdo opravdu floatnul backdoor, betnul T a checknul Khigh do SD? Nevím no, mně se to zdá jako nejnepravděpodobnější linie, ale tak taky už jsem to asi někdy viděl, no :) .

Jenom zmíním - na těchto stakes imo stále lepší ospravedlnit si fold nějakým worst case scénářem, než si ospravedlňovat stationess příliš optimistickými scénáři. To na každý pád.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      hmhm možná to bylo fakt moc odvážný tvrzení, ale taky jsem to asi i špatně napsal. Nemyslel jsem to tak, že budu mít na mých stakes lepší přehled in game než ty, ale spíš budu znát lépe ty tendence, kde regové co a jak betují, co jak hrají apod..
      právě s tím AQ PF bych řekl, že call bude 80-90%. Přijde mi, že na PP se stále moc ne4betuje jako bluff nebo to aslespon ne defaultně. Nějaké balancované PF range podle mě moc nemají nebo aspoň nehrají podle nich 3/4 bety v EP a přidávají 4bet spíš až kvůli exploitu. Stejně tak call 4bet s AA. Koukám se akorát do aliasu win regů a call 3bet s AA mají na MP 3 handy (za 700k hand) vs 80-90 další SD-nů kde mají QQ/JJ/KQs apod...
      jj s tou K-high flushý souhlasím. To právě byla jedna z věcí, kde jsem si myslel, že by jsi nemusel mít pravdu, ale dal jsem tam nakonec 100% bet, protože jsem myslel, že i ty jsi tam měl taky 100% bet. Asi jsem teda něco missnul. Jaký vůbec používáš program na tyto analýzy? Když okopíruju tu range do EQlabu, tak mi to něco nechce vzít, takže to děláš v jiném programu? </b> / 50: / <b>100: tyhle symboly např. moc nechápu.

No největší rozdíl (co se týče našich názorů) bude OTR na ty bluffy. Po pravdě nemám zanalyzované podobné linie nebo jak floatují a betují soupeři OTR, ale myslím, že obecně fakt hodně underbluffují. Sám tam mám Ftcbet okolo 70% a nikdo mě zatím neexploituje (dávám si na to pozor). Ofc ta linie moc smysl nedává, ale zdá se mi, že ten river jen tak někdo nebluffuje a raději i takovou handu checkne do SD. Věřím tomu, že na PS to může být dost jinak. Odehrál jsem tam zatím pár k ruk a s PP se to nedá moc srovnávat. Občas zavírám stoly s jednou fishý, protože je tam třeba 7 stolů kde jsou 2fishe + kdyžto na PS jsem rád za jednu :f_biggrin:
      e.: ještě třeba ten call4bet s KTs/QTs/T9s/66-88 bych taky nebral za úplný standart
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      hmhm možná to bylo fakt moc odvážný tvrzení, ale taky jsem to asi i špatně napsal. Nemyslel jsem to tak, že budu mít na mých stakes lepší přehled in game než ty, ale spíš budu znát lépe ty tendence, kde regové co a jak betují, co jak hrají apod..

W/e, nedokážu toto asi vyvrátit, je to možné pokud ten limit teď hraješ a máš to dobře zanalyzované.

jj s tou K-high flushý souhlasím. To právě byla jedna z věcí, kde jsem si myslel, že by jsi nemusel mít pravdu, ale dal jsem tam nakonec 100% bet, protože jsem myslel, že i ty jsi tam měl taky 100% bet. Asi jsem teda něco missnul. Jaký vůbec používáš program na tyto analýzy? Když okopíruju tu range do EQlabu, tak mi to něco nechce vzít, takže to děláš v jiném programu? </b> / 50: / <b>100: tyhle symboly např. moc nechápu.
      Power EquiLab. Pokud máš EquiLab, tak ty weighty asi jedině tak, že mu tam prostě odebereš třeba AsAh, AsAh, AsAc a necháš zbylé 3 etc..

No největší rozdíl (co se týče našich názorů) bude OTR na ty bluffy. Po pravdě nemám zanalyzované podobné linie nebo jak floatují a betují soupeři OTR, ale myslím, že obecně fakt hodně underbluffují. Sám tam mám Ftcbet okolo 70% a nikdo mě zatím neexploituje (dávám si na to pozor). Ofc ta linie moc smysl nedává, ale zdá se mi, že ten river jen tak někdo nebluffuje a raději i takovou handu checkne do SD.
      Jak říkám, čekám, že to když už tak foldne na F nebo checkne beh na T, než že to zahraje takto a pak give-upne, ale můžu se mýlit ofc.

e.: ještě třeba ten call4bet s KTs/QTs/T9s/66-88 bych taky nebral za úplný standart
      Jakože AQo budou callovat skoro 100% a handy jako tyto zmíněné foldovat? Jakože nesouhlasím s tím, ale tak ofc dá se to opět řešit přes weighty a každé z těchto ruk dát třeba jenom 50%, protože asi každý bude callovat trochu jinou range a preferovat trochu jiné handy.
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Katrisone původně napsal
      Jenom zmíním - na těchto stakes imo stále lepší ospravedlnit si fold nějakým worst case scénářem, než si ospravedlňovat stationess příliš optimistickými scénáři. To na každý pád.
      Velmi pekna myslienka ! Keby bola nejaka pokerstrategy kronika, hodila by sa tam :f_thumbsup: