[NL10] SH KK vs possible AA?

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 107.4 BB (VPIP: 30.07, PFR: 15.60, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 145)
      BB: 267.3 BB (VPIP: 15.92, PFR: 9.34, 3Bet Preflop: 3.23, Hands: 295)
      UTG: 50.3 BB (VPIP: 45.83, PFR: 8.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 28)
      Hero (MP): 198.2 BB
      CO: 100 BB (VPIP: 10.00, PFR: 6.67, 3Bet Preflop: 15.38, Hands: 31)
      BTN: 137.1 BB (VPIP: 35.00, PFR: 30.00, 3Bet Preflop: 16.67, Hands: 20)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:spade: K:club:

fold, Hero raises to 3 BB, fold, fold, fold, BB raises to 9 BB, Hero calls 6 BB

Protihráč má 3bet zatím fakt málo - 4/124 - přičemž 2x z MP a 2x z CO. V poznámkách mám, že QQ PF proti 2betu jen calluje. Jeho 3bet mi tedy přijde extrastrong a skoro jsem přemýšlel o záhozu už PF. Zase mám ale KK a bylo by mi blbý to zahodit, takže call.

Flop: (18.5 BB, 2 players) 3:heart: 9:spade: 5:spade:
      BB bets 11.7 BB, Hero calls 11.7 BB

Na flopu raisuje 2/3p na celkem hezkém boardu pro mě + mám BDFD. Cbet má 2/6 (v 3bet spotech 0/1), což mi bohužel moc neřekne, ten vzorek je fakt malej. Ale jsme deep, takže do all-inu zbývá ještě hodně, pokud chytnu spade na turnu, calluju znovu. Pokud teda vsadí, přijde mi, že jestli nemá AA, tak to spíš checkne.

Turn: (41.9 BB, 2 players) 4:diamond:
      BB bets 26.6 BB, fold

A na turnu přijde takový blank, vilain opět vsází 2/3p. Prostě nevím, jestli to tam můžu pushnout, opět callnout nebo co. Přemýšlím asi tak, že na můj push by mě docallovali pouze AA, takže to zamítám. Když callnu, už bude v potu 95 BB a pokud nepřijde K, pak na tom budu vlastně pořád stejně blbě po jeho 3. barrelu. Za mě tedy fold. Asi kdybychom nebyli skoro 200 BB deep, tak bych to zkusil do AI, ale takhle too scary for me. Dá se to pochopit? Or jsem měl na flopu nebo turnu sám reraisnout? Moc díky, připadám si a bit divně po tom ale zároveň sám za sebe jsem překvapivě klidnej za to rozhodnutí. Prostě rád si vyslechnu i jiné názory. Díky.
  • 4 odpovědí
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      Deep to hrej pasivne. Preflop super zahrany. River pokud nedojde Ax tak call. Raise bude izolacnni
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Phoenka,

AA = 6c, na T máš odds 27%. Stačí Ti ~2-3c horších na +ev call. Myslíš, že fakt nebude mít nikdy QQ nebo nějaké AK v rangi? Ještě když v podstatě improvenul na GS+overs vůči Tvým PPs? Určitě call a většinou calldown, raise je izolační, potřebuješ na to cally range, vůči které budeš mít >50% eq, co si myslím, že je spíš nereálné. Protekce tu není až tak důležitá.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Katrisone původně napsal
      Ahoj Phoenka,

Myslíš, že fakt nebude mít nikdy QQ nebo nějaké AK v rangi?
      Právě zrovna u tohoto hráče, který QQ zacalloval (OK, bylo to jednou, ale ať už to bylo v jakékoliv pozici, tak zrovna BBvMP bude ten případ, kdyby spíš calloval než raisoval imho), tak by tam zbylo KK+ (7c). Bohužel nevím jeho chování s AK (8c), ale max. bych mu tam hodil AKs (2c). Ale tak je to těžký odhadovat z 300 hand. Já jen, že když jsem viděl takhle tight hráče, ještě barelovat 2x na low boardu, tak jsem tam horší než KK neviděl (s QQ/JJ už druhý barrel x-backují a betují až na safe river). Příště to zkusím calldownout.
    • Horrigan1
      Horrigan1
      Bronz
      Registrace: 14.06.2014 Příspěvky: 349
      Já osobně bych 4bet/6bet shove preflop, chtěl bych to tam dostat celý pokud to jen trochů půjde. Pokud bych dostal call 4 bet, tak na takovym flopu massive overbet, takže bych tam byl nejpozději na T. A high flop by mi to trochu killnul, ale KK i 2x deep tam tlačim jak jen můžu.

Nebrat jako bernou minci, jen to hraju takto