[NL25] BvB river bet/fold or check/call ?

• Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Poker Stars $0.10/$0.20 No Limit Hold'em - 6 players

Hero (SB): $27.49
      BB: $26.90
      UTG: $37.97
      MP: $20.00
      CO: $16.97
      BTN: $30.43

BB - unknown reg, 366 hands 23/18/2,9
      PF - open
      F - mal som dat troska vyssi sizing no...
      T - 9 mi pridava troska EQ a chcem vyfoldovat nejake PP, A-high a pod...
      R - mam SD value, ale niesom si isty, ci chcem bet/foldnut alebo x/callnut bez infa...mozno keby tam nebola backdoor flush tak je to lepsi check/call ale takto je to radsej bet/fold ?? :f_ugly:

Nazory ? :f_drink: diik

Pre Flop: ($0.30) Hero is SB with T :club: Q :spade:
      4 folds, Hero raises to $0.60, BB calls $0.40

Flop: ($1.20) 6 :diamond: K :diamond: K :spade: (2 players)
      Hero bets $0.70, BB calls $0.70

Turn: ($2.60) 9 :spade: (2 players)
      Hero bets $1.50, BB calls $1.50

River: ($5.60) T :spade: (2 players)
      Hero checks, BB bets $3.49, Hero calls $3.49
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Brejci,

tady mi ty sizingy nepřijdou moc dobré. Líbí se mi, že poskytuješ i thought process, ale ještě by to chtělo trochu zkvalitnit. Např.:
      F - mal som dat troska vyssi sizing no...
      > proč?

Např. toto je imo board, který právě díky tomu, že totálně disconnectuje se soupeřovou rangí, budeme chtít betovat dost mergnutě, tzn. i dost ruk jako 44 pro thinv./protection -> nechceme nafukovat pot s takovou rangí. Teda jestli bych nějak upravil sizing, tak bych možná betnul méně, něco jako 0,4-0,5$. Pokud bys měl pocit, že hráči na těchto stakes hrají příliš stylem "hm malý sizing -> asi weakness -> I raise", tak potom 1/2p bude oka exploitativně, ale určitě nevidím moc důvod na tomto boardu cbetovat s vyšším sizingem.

Na T - na tomto runoutu bych naopak overbetnul a začal budovat pot s mými valuehandami a maximalizoval EV tím, že budu mít v rangi všechny ty bluffy jako GS/FDs, kterých bude zřejmě dost. Z nějakého teoretického hlediska není moc dobré volit tento "standard" 2/3p sizing, protože tu budeš mít typicky daleko víc bluffů, než na např. 2h nebo i 9c.

R - máš podle mě snad nejlepší blocker ruku, kdybys tu chtěl mít nějakou x/shove range, dost možná bych tam QTsx hodil, protože blokuješ dost různých FHs/flushí a na x/c nevím, jestli budeme dostatečně často good. Pokud si myslíš, že soupeři nefoldnou Kx, nebo nějakou weak flush, tak potom je to asi optimistický nápad a rozhodoval bych se mezi x/c a x/f. Soupeř má teda nějaké řekněme flushe+ a možná občas zkusí thinvbetnout ruku jako KQ, tam bych řekl, že bude jeho bottom potenciální valuerange. Teda stačí to porovnat s bluffy, co je v tomto případě XYdd. Raději bych na těchto stakes nepočítal s tím, že otočí nějakou made hand na bluff.

Můj odhad je, že betuje něco takového (máme vůči sobě tighter oponenta, takže bych zatím nepředpokládal, že má tolik ruk jako Q2dd etc...):

Board: K:diamond: K:spade: 6:diamond:  9:spade:  T:spade:
             Equity     Win     Tie
      MP2    71.93%  71.93%   0.00% { KhTh, Kh9h, Kc9c, Ad8d, As8s, Qd8d, Jd8d, Js8s, Ad7d, As7s, Qd7d, Jd7d, Js7s, As6s, Kh6h, Kc6c, Js6s, 8s6s, Ad5d, As5s, Qd5d, Jd5d, Js5s, 8d5d, 8s5s, 7d5d, 7s5s, Ad4d, As4s, Kh4h, Kc4c, Qd4d, Qs4s, Ad3d, As3s, Kh3h, Kc3c, Qd3d, Qs3s, Ad2d, As2s, Kh2h, Kc2c, KQo, KhTd, KcTd, KcTh, Kh9d, Kh9c, Kc9d, Kc9h, QdJh, QdJs, QdJc, QhJd, QcJd }
      MP3    28.07%  28.07%   0.00% { QsTc }

Odds máme ~28%, takže je to fakt close. Stačí, aby ho občas napadlo vbetnout něco jako KJ nebo aby si s A8dd řekl, že má nějakou SDv a checknul beh a je to -ev. nebo naopak stačí aby měl o 1c bluffu víc a je to zase ziskové. Teda za mě velmi close, pokud dal nějaké timing tells, tak bychom se tu mohli i exploitativně rozhodnout (rychlé cally na F/T můžou být častěji draws, rychlejší bet na R může být častěji value, pomalejší např. nějaká thinner value etc...). Určitě to není jasný call/fold a x/shove by tu mohl být taky na zvážení.

Bylo by taky fajn poskytnout, kolik má ftoSB steal. Pokud zatím defenduje dost wide, tak by to určitě mohl být lepší call než vůči někomu, kdo má >50% ftoSB steal.
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Zda sa mi, ze foldoval velmi malo BvB ...