[NL5] JJ na CO vs triple barel od UTG

• japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP: 100 BB (VPIP: 21.05, PFR: 15.79, 3Bet Preflop: 4.35, Hands: 57)
      Hero (CO): 107.4 BB
      BTN: 224 BB (VPIP: 31.25, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 16.67, Hands: 48)
      SB: 115.4 BB (VPIP: 5.88, PFR: 5.88, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 19)
      BB: 100.2 BB (VPIP: 28.92, PFR: 27.71, 3Bet Preflop: 22.22, Hands: 86)
      UTG: 113 BB (VPIP: 17.76, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 1.64, Cbet Flop: 5/5, Cbet Turn: 3/3, Hands: 155)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has J:diamond: J:club:

UTG raises to 3 BB, fold, Hero calls 3 BB, fold, fold, fold

Flop: (7.4 BB, 2 players) 2:spade: 3:diamond: 5:heart:
      UTG bets 4.6 BB, Hero calls 4.6 BB

Turn: (16.6 BB, 2 players) 9:club:
      UTG bets 9.6 BB, Hero calls 9.6 BB

River: (35.8 BB, 2 players) Q:spade:
      UTG bets 13.2 BB, fold

UTG wins 34.4 BB

PF: proti UTG tight range JJ stnd calluji.

F: flop pro mě přichází dobrý, takže tady myslím, že call ok. UTG působí dost tight, takže tu v jeho range neočekávám žádná draws.

T: moc se toho nemění, buď jsem lepší a nebo stojím proti OP.

R: nepřichází pro mě nejlepší karta. Soupeř zatím působí, že cbetuje dost (malý vzorek), ale nevím, jestli by i na T pokračoval v cbetování AQ,KQ, nebo by betoval jen TT+? Board je v podstatě dost dry, ale nezdá se mi, že by takovýto soupeř 3x betoval s úplným bluffem. Nicméně, R bet je dost malý. Jak to zde hrajete vy, přikláníte se spíš ke callu nebo foldu?
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj japy4,

pokud nevíš vůbec, s jakými freq konkrétní hráč, nebo hráči na Tvém limitu, bluffují, nebo betují pro thinv ruku jako TT, tak je okish řešení podívat se na to, s jakou zhruba rangí jdeš na R a kolik potřebuješ callovat, aby soupeř nemohl ziskově bluffovat. Můj předpoklad je, že soupeři bluffují opravdu málo na těchto stakes, na druhou stranu nemůže s tímto sizingem betnout ruku jako TT? Přece jen máš v rangi nějaké handy jako 77/88, tak by teoreticky mohl nějaký takovýto blockbet napadnout. A naopak - betnul by s tímto sizingem handu jako set? Nebetoval by víc?

Teda 2 možnosti jak analyzovat tento spot:
      1) Porovnat pot odds s tím, co by zhruba mohl betovat - toto je těžké, protože tu může být plno zavádějících předpokladů. Ty mé jsou, že takto často nebetne ruku jako 2p+ a že takto betne nanejvýš TP/OP ze silných ruk + občas uvidíme blockbet s rukou jako TT přesně. Další předpoklad je, že s tímto sizingem spíš nebude bluffovat - jednak na bluff volí když už tak většinou vyšší sizingy a druhak se celkově ve 3barrelech tolik nebluffuje, i když na tomto runoutu možná někdo těch overkaret využije jakožto scare karet.

Tzn. EQ by mohla vypadat takto:

Board: 2:spade: 3:diamond: 5:heart:  9:club:  Q:spade:
             Equity     Win     Tie
      MP2    79.03%  77.42%   1.61% { KK+, JJ-TT, AQs, AQo }
      MP3    20.97%  19.35%   1.61% { JdJc }

Pot odds máme: 13,2/(13,2+13,2+35,8) = 21,2%
      -> velmi close, stačí v podstatě ještě 1c něčeho jako T9dd nebo bluffu a je to těsně ziskové.

2.) Pokud to pojmeme tak, že budeme callovat down přesně s takovými freq, aby soupeř byl indiferent mezi checkem a betem s jeho bluffy (teda aby jeho bluffy byly 0ev), tak potřebujeme defendovat 1-(13,2/(13,2+35,8)) = 0,731 (vychází to teda z toho, jak často potřebuje soupeř fold od nás). S čím jdeš na R, to já nevím, protože neznám Tvé range. Já calluji relativně tight PF na CO, takže na tomto R mi stačí callovat vůči tomuto sizingu část AQ, které floatuji (~50%, teda 8c), 99+55 (6c) a to je málo, potřebuji ještě ~10c. QQ+ 3betuji na CO, takže JJ je ještě celkem jasný call a dokonce bych měl callnout i část TT.

Čím vyšší stakes, tím lepší bude druhý přístup, čím nižším, tím lepší bude první. Imo vůči tomuto sizingu je to fakt mega těsné, explo fold vůči vyššímu sizingu a calldown vůči nižšímu je jasný, tady bych si asi fakt hodil mincí. Imo neuděláš žádnou velkou chybu foldem či callem a zrovna tak ani jedna z variant nebude nějaký moneymake.
    • japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      Ahoj,
      moc děkuju za skvělý rozbor tohoto spotu :f_thumbsup: Moje range, se kterou bych se dostal na R by vypadala takto: 55;99;TT-QQ (QQ vs UTG ještě calluji, pokud to není fish), AQ už bych give upnul na T.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Katrisone
      To snad není ani hodnocení, jako spíš studijní materiál:f_thumbsup:
      Jen tak dál, kámo.
      Na NL5 bych asi šel call na tomto sizu Riveru.