Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL10] Jak reagovat na min bety?

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,190
      Microgaming - €0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 108.1 BB (VPIP: 27.69, PFR: 15.61, 3Bet Preflop: 4.50, Hands: 2,561)
      MP: 100 BB (VPIP: 36.13, PFR: 15.87, 3Bet Preflop: 5.90, Hands: 2,871)
      Hero (CO): 104.3 BB
      BTN: 203.4 BB (VPIP: 29.07, PFR: 16.68, 3Bet Preflop: 5.84, Hands: 2,016)
      SB: 89.8 BB (VPIP: 26.87, PFR: 15.27, 3Bet Preflop: 4.55, Hands: 2,726)
      BB: 184.3 BB (VPIP: 31.81, PFR: 16.10, 3Bet Preflop: 6.24, Hands: 2,651)
      Poznámka: ty vzorky nesedí, je to totiž hrané na anonymním stole, takže staty ignorujte

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 9:diamond: 8:diamond:

fold, fold, Hero raises to 3 BB, fold, SB calls 2.5 BB, fold

Flop: (7 BB, 2 players) Q:spade: 9:heart: 4:diamond:
      SB bets 1 BB, Hero calls 1 BB

Turn: (9 BB, 2 players) 5:spade:

River: (11 BB, 2 players) 7:diamond:

SB shows 9:spade: J:diamond: (One Pair, Nines)
      (Pre 69%, Flop 75%, Turn 86%)
      Hero mucks 9:diamond: 8:diamond: (One Pair, Nines)
      (Pre 31%, Flop 25%, Turn 14%)
      SB wins 12.4 BB

Tu jsem si říkal, že na ten min donk nemá smysl raisovat, protože mi akorát foldne nějaké jeho blafy nebo 4x ruky a slabší 9x ruky. Turn a river to samé. Mám středně silnou handu, kterou za tu cenu 1BB zahazovat nechci, na druhou stranu nechávám soupeře si určovat cenu za showdown, pokud má nějakou slabší SD value (což jak se ukázalo, byl přesně tento případ). Jaký je podle vás default plán proti takovémuto playi reagovat?
  • 4 odpovědí
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Zlato
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 754
      tyhle donky vetsinou znamenaji draws nebo second pair a horsi takze nejakou street urcite raise pro value a asi bych si vybral rovnou F protoze malo karet na T te potesi kdyz callne muzes jit x a x takze no problem
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,470
      def./do ted to CD taky, menší raise OTF je asi taky good option.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Já pokud mám read, tak samozřejmě podle něho (občas má fish s draws tendenci pokaždé minbetnout a na raise zahazuje, tam OTF 100% raise i s airem), ale pokud nemám ready a mám handu s draws nebo nějakým menším párem se SD value, tak jak píše HHHuBi calldown. Obzvlášť nepříjemný to je v 3bet spotech, kdy je v potu dost peněz a fish takhle záhadně minbetuje. Imho investovat ty 3 BB (1 BB na F, 1 BB na T a 1 BB na R) do potu, který na F začíná s 19,5 BB je MUST a nikdy bych to nefoldnul ani kdybych měl T9 na AA358 nebo jiném boardu. Fishe to sem-tam hrají jako divnou formu mind game, kdy s ještě větším airem nebo draw (když tedy nezahazují - tam by fungoval raise of course) betují takhle 3x1 BB. Předpokládáš sice, že s T high card prohraješ, ale pokud se Ti občas podaří s tím trashem něco hitnout, je to +EV. Jakože investice 3 BB do možné výhry 25,5 BB? Prostě musíš :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj karisek,

s touto rukou to nemůžeš zahrát nikde jinde jinak, může takto hrát i horší pro value. Na raise bych to neviděl, takže cally vypadají standard. Co se týče plánu - já osobně si 1bb betu nevšímám a považuji ho za dražší check. Většinou je to cokoliv od airu až po různě silné made hands, takže de facto je to vlastně check no. I náš případný raise většinou bude sizingem podobný cbetu, takže just ingore it a řekni si, že raise=cbet a call=xbeh :) .