[NL10] [SH] NutsFD vs weird play

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 118.3 BB (VPIP: 25.60, PFR: 21.60, 3Bet Preflop: 13.46, Hands: 129)
      Hero (MP): 124.2 BB
      CO: 136.8 BB (VPIP: 30.93, PFR: 6.19, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 98)
      BTN: 275.2 BB (VPIP: 18.59, PFR: 15.61, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 275)
      SB: 103.7 BB (VPIP: 65.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)
      BB: 100 BB (VPIP: 16.22, PFR: 12.92, 3Bet Preflop: 3.09, Hands: 1,478)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:heart: Q:heart:

fold, Hero raises to 3 BB, CO calls 3 BB, fold, SB calls 2.5 BB, fold

Flop: (10 BB, 3 players) K:heart: 7:diamond: 8:heart:
      SB checks, Hero bets 4.8 BB, CO raises to 9.6 BB, SB raises to 14.4 BB, Hero calls 9.6 BB, CO calls 4.8 BB

Turn: (53.2 BB, 3 players) Q:diamond:
      SB bets 10 BB, Hero calls 10 BB, CO calls 10 BB

River: (83.2 BB, 3 players) 5:spade:
      SB bets 6 BB, Hero calls 6 BB, CO calls 6 BB

Tato handa mi přišla superdivná a trochu mě mrzelo, jak jsem ji zahrál pasivně, ale na druhou stranu, abych se úplně neizoloval do lepších tak nevím, kde bych mohl přidat. Na F betuju, protože mám nutsFD a určitou FEq. Dostávám 2x raise, ale pokaždý jen minraise + fish za mnou bude nejspíš callovat, takže defakto calluju 9.6 BB do potu 53.2 BB, což mi přijde okish. Jako mohl jsem tady shovnout, ale fakt tady tipuju nějaký trips nebo 2p at least. Na druhou stranu jsem měl outy a ulehčilo by to celkově rozhodování. No, toť tedy má otázka, je tady na tomhle spotu ok docallovat 9.6 BB do 53.2 BB potu? Pak přichází T a takovej střídmej bet o hodnotě 10 BB. Jako opět nevím, jestli jsem tady měl akci urychlit, nebo je ta pasivní hra v pořádku? Investuji 10 BB do potu, který naroste na 83.2 BB. R už pak směšných 6 BB, které jsem na jednu stranu mohl zahodit, na druhou stranu tyhle "almost" minbety bývají time to time bluff po nevydařených draws a já tu mám midpair - dost by mě naštvalo, kdybych foldnul a pak bych viděl jak někdo vyhraje pot přes 90 BB s high card.
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Phoenka,

k otázce - ano, určitě si myslím, že foldnout nemůžeš s nutFD vůči dvěma špatným hráčům, vůči kterým máme dost dobré IO. Samotný cbet - nutFD s overkatou(/overkartami občas) máme odůvodnitelný bet. FEq bude vůči dvěma zřejmě dost bídná, ale ta EQ by nám to mohla vytáhnout. Určitě bych nějak nehejtoval v mw vůči rybám zahrát tu draw pasivně, obzvlášť nějaké slabší FDs apod. Na T - máš přímé odds, bez diskuze must call, raise je zbytečný. Call má jednoznačně velmi vysokou EV, u shovu je EV nejistá.

R - mehh no, vážně si myslíš, že po raisu a rereaisu na F vyhrajeme někdy? Odds jsou insane, ale fakt bych se nedivil, kdybychom tu byli 100% času behind. Každopádně i pokud bude call okamžitě ztrátový, je malá šance, že získáme nějaký read, díky kterému bude call dlouhodobě okish. Na druhou stranu ještě stále bude callovat CO velmi často, takže ten read teoreticky získáme skoro vždy i tak...já jsem se naučil v těchto spotech disciplinovaně zahazovat, imo můžeme vyhrát jedině tehdy, kdy SB vyloženě misscklicknul F.