Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL25] [SH] 3w 3bet spot with bottom set facing shove from fish

• Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Poker Stars $0.10/$0.20 No Limit Hold'em - 6 players

CO: $26.65
      BTN: $13.99
      SB: $20.00
      BB: $21.08
      Hero (UTG): $29.16
      MP: $27.49

MP - 26/19/6,2 dobry tighter post flop regular na solid vzorke; 3bet z MP ma 4,2 ; 3bet vs hero UTG 2
      BTN - 5 hands, 80/20 fish

PF - standart open, fish cold call a ja callujem tiez, sme deep, mam set odds
      F - takto deep mame asi s MP mame obaja vsetky AK v range, ale donk by to asi nedaval zmysel, ci ? :f_biggrin:
      - checkujem, MP cbetuje a fish shove...Akoze fishe sa nejak nebojim ale skor sa bojim MP...v 3bet spotoch ma cbet 58% ale neviem kolko mw, neviem ci tu bude cbetovat AA, KK, AJ, AQ proti fishy, ale asi by to bolo velmi optimisticke, navyse ja mam v range aj 98s, TT, JJ co on nema...
      Kedze JJ nema v range, cize ostava iba QQ a AK proti comu mam 30% EQ a ak mam este aj nejaku fold EQ + dead money of fishe, ktora tam moze mat AQ, AJ a milion blbosti...

Shove it or fold it ? :f_eek:

Pre Flop: ($0.30) Hero is UTG with T :spade: T :heart:
      Hero raises to $0.60, MP raises to $1.80, 1 fold, BTN calls $1.80, 2 folds, Hero calls $1.20

Flop: ($5.70) Q :diamond: J :heart: T :diamond: (3 players)
      Hero checks, MP bets $3.80, BTN raises to $12.19 all in, Hero :f_ugly:
  • 4 odpovědí
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj, hraju FR a nevím jak to na SH chodí, ale pokud MP 3betuje AK do UTG tak by to na flopu s rybou za zády asi cbetoval s vyšším sizingem. Z toho důvodu bych řekl, že takto hraje KK,AA a calluji ten shove, jelikož ryby tam může mít cokoliv. A vůči AK pořád nejsme dead. :f_thumbsup:
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Na SH obvykle MP 3betuje s AK, i když ho nechce moc točit proti UTG.
      Na drawy flopech když dva raisujou bych foldnul nejnižší set protože lehko můžem být už dead. Ale hrál bych topset nejspíš budem mít odds i proti hotovýmu straight. Střední set mi tam přijde že je to tak přibližně stejný foldnout nebo hrát.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 677
      S tim co psal lukasek souhlasím, ale podle me by se to projevilo, az kdyby betoval ~1/2 potu. Ja bych treba s AK šel určitě vetší sizing ale spousta regu podle mě není v sizingách tak flexibilní a použí např jen 1/2 a 2/3.
      Já jsem spíš za fold :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Brejci,

no celkem těžký spot. Kdyby byli oba regové, tak velmi easy fold, oba můžou mít dost komb.straight i lepší sety a jen velmi málo 2Ps, které stejně na F nestacknou. U ryby je to horší a obzvlášť s halfstackem, s čím už může hrát trochu víc "power pokeru" imo, resp.shipovat častěji nějaké draws, které by deeper calloval, případně i nějaké pair+draw handy a možná už i častěji zavře oči a shipne nějakou handu jako AQ.

Pokud by reg callnul vždy jen set+, tak jsme na tom vůči dvěma rangím takto:

Board: Q:diamond: J:heart: T:diamond:
             Equity     Win     Tie
      MP2    59.48%  56.81%   2.67% { QQ, AKs, 98s, AKo }
      MP3    14.47%  11.77%   2.70% { K9s, 98s, QsJs, QcJc, AhTh, AsTs, AcTc, KhTh, KsTs, KcTc, QhTh, QsTs, QcTc, JsTs, JcTc, Ad9d, Qh9h, Qs9s, Qc9c, Jd9d, Js9s, Jc9c, Th9h, Ts9s, Tc9c, Ad8d, Qh8h, Qs8s, Qc8c, Jd8d, Js8s, Jc8c, Th8h, Ts8s, Tc8c, Ad7d, Ad6d, Ad5d, Ad4d, Ad3d, Ad2d, 98o, AdQh, AdQs, AdQc, AhQs, AhQc, AsQh, AsQc, AcQh, AcQs, AdJs, AdJc, AhJd, AhJs, AhJc, AsJd, AsJc, AcJd, AcJs, AdTh, AdTs, AdTc, AhTs, AhTc, AsTh, AsTc, AcTh, AcTs, KdQh, KdQs, KdQc, KhQs, KhQc, KsQh, KsQc, KcQh, KcQs, KdJs, KdJc, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJc, KcJd, KcJs, KdTh, KdTs, KdTc, KhTs, KhTc, KsTh, KsTc, KcTh, KcTs, QhJd, QhJs, QhJc, QsJd, QsJc, QcJd, QcJs, QhTs, QhTc, QsTh, QsTc, QcTh, QcTs, JdTh, JdTs, JdTc, JsTh, JsTc, JcTh, JcTs, Th9d, Th9s, Th9c, Ts9d, Ts9h, Ts9c, Tc9d, Tc9h, Tc9s }
      CO     26.05%  25.55%   0.50% { ThTs }

Vzhledem k tomu, že plánujeme investovat dalších 25,69 na výhru 69,17 -> 37%. Vůči rybě samotné máme ale EQ klidně i 70%. Foldne teda reg dostatečně často? (call imo nic moc neřeší, stejně teď hráč buď vždy shovne nebo foldne a pokud má náhodou občas něco jako A3dd, tak mu dáme jenom ještě šanci callnou F a foldnout unimproved). Já myslím, že většinou cbet/f range budou nějaké KK+ a nic moc víc, možná i AQo, co prostě jde nějak merged pro value z ryby a na agresi od Tebe folduje. Tzn. nějakých i skoro 50% času můžeme imo vidět stále fold od rega imo.

No zkusil jsem to nějak zahrnout do jednoho vzorce, kdyby to chtěl někdo udělat sám, nebo opravit ten můj, tak do toho, já jsem to nějak na rychlo udělal a je možné, že tam je nějaká chyba. Vyšlo to jako ziskový move (+2,069$ podle mého výpočtu). Je to 10bb vlastně, takže by to ani po odečtení raku nemělo být ztrátové. Nicméně, pokud nastavím, že fold od rega už nepřijde 50%, ale jen 40%, tak je to v podstatě BE, takže to asi žádná velká hitparáda nebude, možná že v tomto předpokladu jsem byl až moc optimistický.
      =0,5*(0,69*(34,08)-12,19)+0,5*((0,255*42,47-12,19)+(0,3*25,58-13,5))

Dal jsem to přímo v excelovském tvaru, kdyby to chtěl někdo použít. Použité hodnoty:
      0,5 = šance, že budeme točit vůči rybě, resp. šance, že budeme točit
      0,69 = EV vs fish
      33,88 = pot vs fish
      12,19 = risk vůči rybě
      0,255 = EQ vůči dvěma v AI
      42,47 = pot vůči dvěma
      0,3 = EQ vs reg v AI o dodatečný pot
      25,58 = pot navíc vs reg
      26,18 = risk vs reg