[NL10] SH TPTK, 3bet pot, turn a river tough spot

• msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Ahoj, nevím si rady s turnem a riverem. Do top jeho range (tzn. sety) na turnu mám cca 18% a na pot odds potřebuju 29%, ale říkám si, že call tam může být v pohodě, protože mám na všechny srdcový karty (zkompletuje se mi flush), tedy kromě těch, co spárují board, implied odds, neboli, že mi odevzdá dostatek peněz (celý stack?) s jeho setama, two pairs, možná i AA. Kámoš mi navrhl check shove turn, ale to mi nepřijde dobrý. Vždyž všechno, co mě poráží (two pairs, sety, AA) mi nepoloží. A naopak zahodí horší kingy (pokud existuje šance, že tyto přehrával), zahodí dost pravděpodobně i JJ či QQ. S tím turnem si tedy nevím moc rady, ale myslím si, že call je v pohodě. Jak to vidíte vy?

Na riveru jsem už jen klikal tlačítka (jak se říká) a nepřemýšlel. Teď zpětně mi přijde, že callovat tento river je asi blbost, protože populační tendence jsou na těchto limitech takové, že zde budou lidé bluffovat missnuté draws zcela vyjímečně a jeho bet je tedy value bet. A asi težko zde bude takhle betovat horší kingy. QQ a JJ asi už vůbec ne. Takže jsem vlastně strašně behind a je to jasný fold ?

Villain byl 20/20/28,6 pouze 50 hand sample.

Udělal jsem vlastně strašnou blbost? Protože i teď tady sám vlastně píšu, že jsem flop potažmo onen turn calloval s tím, že chci flush. Ta nepřišla, a já přesto callnul. Nesmysl?

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5.58 (55.8 bb)
      Hero (BB): $10.83 (108.3 bb)
      UTG: $10 (100 bb)
      MP: $10.74 (107.4 bb)
      CO: $29.91 (299.1 bb)
      BTN: $10.97 (109.7 bb)

Preflop: Hero is BB with K A
      UTG raises to $0.20, 2 folds, BTN raises to $0.50, SB folds, Hero calls $0.40, UTG calls $0.30

Flop: ($1.55) T 9 K (3 players)
      Hero checks, UTG checks, BTN bets $0.95, Hero calls $0.95, UTG folds

Turn: ($3.45) 5 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $2.36, Hero calls $2.36

River: ($8.17) 7 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $7.16, Hero calls $7.02
  • 11 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      a cold 4bet si nezvazoval ?
      A inac na turne by som povedal, ze BTN ma v range asi iba set K, ci myslis ze 99 bude 3betovat z BTN vs UTG ? Skor by som ked tak cakal nejake 3bet bluffs ako KTo, K9o, QJo a podobne, kedze ma taky vysoky 3bet, ale tak je to dost mala vzorka...

A ten jeho river sizing mi pride dost podozrivy, ale skor by som povedal, ze bude orientovany na value cast, mozno hitol str8 s J8s...ale videl si co ma, takze mozes zacat hladat nejaky river sizing tell abo daco =)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      No, on je hlavne divnej i ten pre 3bet sizing ;) (jen tak mimochodem).
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Takze cold call OOP je najlepsia cesta ;)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jo vidíš, na to jsem se vlastně taky chtěl zeptat. Kdyby dal normální 3x 3bet sizing, tak 4betujete nebo ne ? A když dal takhle divnej sizing tak 4betujete nebo ne ?
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      No ak je to nejaky LAG z vyssich stakes a ma uz troska premyslene range, tak mozno 3betuje velmi siroku range mensim sizingom, ale o to by som bol viac nachylny 4betovat ho...a vacsinou proti takymto malym sizingom 4betujem nieco ako 3x 3bet , ale neviem ci je to najlepsia moznost...ale ked som OOP nechcem mu davat dobre odds na call..
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Neco poukazuje na to, ze to je LAG z vyssich stakes ? Ja mam za to, ze to je proste unknown a vzorek je malej, takze ja ho treba nebral v potaz. Co bys tady teda zahral ty a proc ?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Asi fold river. Board je nebezpečnej, na flop jste šli ve třech spolu s UTG, a TPTK nevyhrává na stárech celej stack nijak často. Navíc mu blokuješ blufy tim Ah.
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      no tu by som asi zahral cold 4bet a na takomto run oute by som sa chcel 2 streetovo dostat all in...bud bet-shove alebo x/r-shove ale neviem ci by to nebol overplay :f_biggrin:
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj msnek,

já osobně v tomto spotu spíš hrávám c4b. Myslím si, že range soupeře nemusí být nějak moc tight, když s tak malým sizingem 3betoval minopen PF. Hratelnost bude daleko lepší imo a můžeme dostat value od slabších. As played - c/shove T je imo špatná možnost z důvodů, které jsi opsal. Call R se mi taky moc na těchto stakes nepozdává ze zmíněných důvodů, ale rozhodně dobrá option může být x/r/c F. I proti rangi typu TT/KK+/AK máme >50%eq.

Pokud má 3b range širší, tak sice může mít handu jako KTs/QJs a >50% mít nebudeme, na druhou stranu bylo by dost pesimistické předpokládat, že potom nikdy nemůže mít nějakou combodraw typu 78hh/67hh, co na F může stacknout, takže imo se přes těch 50% můžeme dostat fakt vždy a máme teda vysloveně valueraise. Např. vůči AK (co může být poměrně velká část jeho range) vysloveně freerollujeme. Tzn.sebral bych tu obrovskou EQ handy, kterou máme na F a raisnul bych s tím, že ostatní AK bych dal do x/c.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Katrisone původně napsal
      Ahoj msnek,

já osobně v tomto spotu spíš hrávám c4b. Myslím si, že range soupeře nemusí být nějak moc tight, když s tak malým sizingem 3betoval minopen PF. Hratelnost bude daleko lepší imo a můžeme dostat value od slabších. As played - c/shove T je imo špatná možnost z důvodů, které jsi opsal. Call R se mi taky moc na těchto stakes nepozdává ze zmíněných důvodů, ale rozhodně dobrá option může být x/r/c F. I proti rangi typu TT/KK+/AK máme >50%eq.

Pokud má 3b range širší, tak sice může mít handu jako KTs/QJs a >50% mít nebudeme, na druhou stranu bylo by dost pesimistické předpokládat, že potom nikdy nemůže mít nějakou combodraw typu 78hh/67hh, co na F může stacknout, takže imo se přes těch 50% můžeme dostat fakt vždy a máme teda vysloveně valueraise. Např. vůči AK (co může být poměrně velká část jeho range) vysloveně freerollujeme. Tzn.sebral bych tu obrovskou EQ handy, kterou máme na F a raisnul bych s tím, že ostatní AK bych dal do x/c.
      Super, díky moc za rozbor. Jinak, co znamená "hrávám c4b" ? Dík :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Cold4bet - 4b od někoho, kdo nebyl zatím v potu nějak zahrnut, tzn. 4betnul, aniž by do hry něco předtím investoval (kromě sb, bb).