[NL10] 6max SH, BB vs SB, AKs flop float, river good bluff ?

• msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Ahoj chci se zeptat, zda je můj bluff na riveru dobrý? Ale po pořádku. Ohledně flopu si myslím, že to není žádná hitparáda, ale že to je naprosto v pořádku. Máme 24% pot odds a proti QQ-JJ,ATs,KTs,QTs,JTs,T9s máme 26.20%. Otázka je, zda tady bude betovat i sety a two pairs. Pokud ano, tak proti rangi QQ-TT,88,55,ATs,KTs,QTs,JTs,T8s+ bychom měli jenom 19.74%. Dále je otázka, zda tady bude betovat middle pairs. A pokud zde bude betovat middle pairs, tak je další otázka, zda má v PF calling rangi handy jako A8s, K8s anebo pouze handy jako 98s a 78s. Ty druhý nám maličkato s equity pomůžou, ty v první, tzn. s esem a s kingem, nám equity uberou. Ale suma sumárum si myslím, že to je v pohodě call s tím, že se na turnu můžu často vylepšit (srdce, eso, král, queena, jack) a pokračovat agresí. Ve stejném smyslu mohu započítat (asi) i karty jako právě ta, která tam přišla a využít tyto scare karty k vybluffování i jeho top páru. Já jsem nicméně tak nějak na tom turnu "cítil", že mám SDV a proto jsem checkoval behind. Na riveru jsem si řekl, že vzhledem k další scare kartě vyfolduju celou řadu jeho hand jako např.: Tx, 22, 33, 44, 66 a 77. Myslím, že zde můžu reprezentovat hitnutou queenu, či postupku (dokonce i KJ - umím si představit, že bych s touto handou floatnul flop a na turnu šel check). Jak byste celou handu rozebrali vy ?

Villain byl unknown. Nevypadal na rybu dle jakýchkoli pomocných znaků.

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10 (100 bb)
      Hero (BB): $10.60 (106 bb)
      UTG: $11.85 (118.5 bb)
      MP: $8.16 (81.6 bb)
      CO: $8.17 (81.7 bb)
      BTN: $13.18 (131.8 bb)

Preflop: Hero is BB with K A
      3 folds, BTN raises to $0.30, SB folds, Hero raises to $1.20, BTN calls $0.90

Flop: ($2.45) T 8 5 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.17, Hero calls $1.17

Turn: ($4.79) 9 (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($4.79) Q (2 players)
      Hero bets $3.42
  • 12 odpovědí
    • Kamenice
      Kamenice
      Diamant
      Registrace: 09.07.2012 Příspěvky: 630
      x
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj, já bych na F dával menší cbet, board je sice lepší pro villaina, ale máš OC a všechny backdoory, takže se mi to zdá best. Tím checkem si se dostal do quesing game a z toho pak vzešla celá handa. Já si nemyslím, že budeš betovat R s queenou (leda s velmi malým sizingem), protože bude lepší nechat ho na té kartě bluffovat, pokud si na F stabnul nějaký air.
      Jinak sety si myslím, že na tomto F bude betovat vždy - Proč by taky neměl? Board je dost drawy a nechce, aby se mu handa zkazila. Jinak ten R bet mi přijde zbytečný - sice ano, vyfolduješ nějaké 8x,5x handy, ale na bluff budeš mít v tomto spotu i horší handy. Navíc soupeře může ta Q dost hitovat a v rangi bude mít podle mě víc Jx než ty.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Kamenice původně napsal
      x
      ?!
    • msnek
      msnek
      Bronz
      hedisaces původně napsal
      Ahoj, já bych na F dával menší cbet, board je sice lepší pro villaina, ale máš OC a všechny backdoory, takže se mi to zdá best. Tím checkem si se dostal do quesing game a z toho pak vzešla celá handa. Já si nemyslím, že budeš betovat R s queenou (leda s velmi malým sizingem), protože bude lepší nechat ho na té kartě bluffovat, pokud si na F stabnul nějaký air.
      Jinak sety si myslím, že na tomto F bude betovat vždy - Proč by taky neměl? Board je dost drawy a nechce, aby se mu handa zkazila. Jinak ten R bet mi přijde zbytečný - sice ano, vyfolduješ nějaké 8x,5x handy, ale na bluff budeš mít v tomto spotu i horší handy. Navíc soupeře může ta Q dost hitovat a v rangi bude mít podle mě víc Jx než ty.
      A proč je OC + backdoors argument pro menší sizing?

Je fakt, že s Q bych tam dal menší sizing na tom riveru. Celý problém u sebe vidím v tom, že na turnu jsem zahrál tak jak jsem zahrál s tím, že mám SDV, ale na riveru jsem si najednou usmyslel, že dostatečnou SDV už nemám. Nevim no ...
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj. Imho
      Ta queeena je asi worst na blufovanie. V jeho range ich bude dost a po tejto lajne ti ju nefoldne
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Medik25RNMD původně napsal
      Ahoj. Imho
      Ta queeena je asi worst na blufovanie. V jeho range ich bude dost a po tejto lajne ti ju nefoldne
      Co tam má všechno za queeny, že jich je tolik ? A co by bylo na bluffování dobrý z tvého pohledu ?
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      msnek původně napsal
      Medik25RNMD původně napsal
      Ahoj. Imho
      Co tam má všechno za queeny, že jich je tolik ? A co by bylo na bluffování dobrý z tvého pohledu ?
      Zalezi jak je loose no mozme pocitat od QT.
      Jx tam tiez hrozi. Tiez je probably ze trafil set. Vela draws z flopu impovlo
      Skratka podla mna ta viac ruk callne ako vyfoldujes. Vyfoldujes max nejake bottom pairs. Takto bez readov givapujem river
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Podle mě toho moc nereprezentuješ. S KJ bys sice mohl floatnout flop a checknout turn, ale asi to nemáš v 4x rangi preflop. Stejně tak bych tam nečekal ani moc dalších Jx (já osobně bych tu měl jen JJ a J8s a oboje bych betoval na flopu). Z mého pohledu tu reprezentuješ pouze AQ.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj msnek,

strašně těžké odpovídat bez znalosti Tvé range. Jakou range 3betuješ PF? Co nejhoršího máš po této linii na R a jaká je Tvoje valuerange? Na mě to působí tak, že vzhledem k PF sizingu bude Tvoje range spíš polarizovaná a proto mi nějak nevadí častěji checkovat F a i část AK dát do x/c. Na R si nemyslím, že máme moc horších ruk a villain může sám mít random 1-párové, které stabnul na F for protection a které můžeme vybluffovat. S tím co reprezentuješ - opět záleží na tom, co 3betuješ pro value a jako bluff. Máš např.jako bluff ruky typu J5s, nebo máš nějaké handy typu JTs? Akorát bych betnul s menším sizingem. Imo na těchto 4tostraight/4toflush runoutech bude dost inelastický a pokud nebude mít straight, foldne i na menší (většinu 2p betuje na T imo, proto si myslím, že se těchto ruk moc bát nemusíme).
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj ja si myslim, ze mame tak malo jx, ze kdyz tady nejake budem betovat, tak budeme mit prilis slabej check. A uz jen proto, ze souper ma tech jx podstatne vic, bychom meli checkovat ne? :)

Leda kdybychom chteli hrat nebalancovane treba kdyby to byl spatnej hrac, tak bychim mohli zkusit vyfoldovat nejake jednopairove ruky + jeho potencialni bluffy, ktere porazime, ale jestli by ta fold equita byla dostatecna je otazka. To by vedel snad jen sam equilab :D
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      Registrace: 27.09.2015 Příspěvky: 128
      @bodycheck pridej si me na skype, nick : gaucan , poslal bych ti spravu ale to jde jen pro bronzove
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      Registrace: 27.09.2015 Příspěvky: 128
      @bodycheck pridej si me na skype, nick : gaucan , poslal bych ti spravu ale to jde jen pro bronzove