[NL50] KQo river turn to bluff?

• mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      http://www.handconverter.com/hands/2815459

villain je BE 28/18 reg, AF 2,1. s 70% flop cbetom v srp. wtsd 27%, wonsd 48%. nemam na nho ziadne poznamky.

niesom si isty ci je to vhodna situacia, ale call nepripada do uvahy, turn a river redukuju pocet jeho value comb a navyse jeho river sizing mi pride maly. ale predsa len je to 3way pot a betuje treti krat. cbet v 3way pote na flope ma 66% a na turne 1/6.

neviem ako vnima moju range, kedze JJ a QQ by som nie vzdy raisoval na flope IP (mal by som? je to wet board a sme 3way)
      55 raisujem vzdy, takze mozem reprezentovat 1x JJ, 2x QQ, 1x JQs, 2x TJss (a to este v pripadoch ked ich nejakym sposobom neblokuje)

jeho nutted range obsahuje 1x JJ a 1x QQ. a samozrejme 3x 55 ( keby som mal 55 v tom spote a dostal river shove tak to asi bude dost fml spot a mal by som asi crying foldnut)

shovom by som chcel vyfoldovat, KK, AA, AK, (problem je, ze niektore z nich blokujem a AA a KK ani nemusi cbetovat na turne) co je 3x KK, 6x AA, 12x AK.

uvazujem:

range ktora tri krat betne a foldne river na shove:

AK s backdoor flushdraw bude 100% cbetovat = 3c
          polovicu komb AA a KK = 4,5c

range, ktora tri krat betne a callne na river shove:

JJ a QQ a polovic 55 komb = 3,5c

ak shovnem a zahodi river vyhram: 7,5 * (13,86 + 24,32) = 286,35
        ak shovnem a callne prehram: 3,5 * 38, 84 = 135,94
        ak shovnem a callne vsetky 55 komba prehram: 5 * 38,84 = 194,2

v podstate je to len take velmi simple uvazovanie a vypocty a nieje tam zahrnutych velmi vela situacii, napriklad ked budem ja sam valuebetovat, alebo ked nebude dostatocne zahadzovat... asi by som si mal co najskor zaobstarat crEV. (btw ktory soft kupit ako prvy crEV alebo piosolver? )

budem velmi rad ked ma niekto upozorni na logicke chyby alebo nedostatky v uvazovani.
  • 3 odpovědí
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      Určite by som nemal raising range, keby som bol ty. Schválne si pozri, čo všetko by si musel callovať, keby si mal OTF raising range a čo by to znamenalo pre MP, keby si mal OTF raising range (thinnest valuebet)

AA/KK v tom spote imo nebude mať, pretože s ním checkne turn. Takže jeho range je straight+. Nie je to zlá idea, ale snažil by som sa vyberať si lepšie spoty na bluff, kde má villain trochu širší range. Zároveň ty máš dosť veľa adeptov na bluff KTs/KJs/KQs/KQo a iba 3c value (ak nerátam 55), takže je veľmi ľahké za teba overbluffovať. Ak si myslíš, že ti foldne straighty, go for it. Ak si myslíš, že nie, tak tam nebluffuj. Určite ti tam nefoldne fh.

ja som ten výpočet, ktorý si tu ty ukázal nikdy nerobil. Imo ti stačí vedieť, čo by mal callovať v gto a na základe jeho herného štýlu sa rozhodneš, či mu to tam jebneš alebo nie
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      :f_love:

aha, jasne, voci tejto pozicii nemam dostatocne siroky coldcall range na to aby som mohol konstruovat bluf range.
      ale BTN vs CO uz budem mat dostatok ruk na vytvorenie raising rangu.

odhadujem, ze vacsina regov na nl50 az tak casto nepremiena ruky na bluf (ak vobec) a preto by mojmu raisu sami davali velky kredit.

ale napriklad keby si bol v jeho pozicii s AK voci hracovi o ktorom vies, ze je schopny turnovat ruky na bluf calloval by si vs allin? timebank call, insta call? na nl100+
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      na NL100 nie. na NL200 nie. Musel by si hrať proti supermonster ballerovi, ktorý si je vedomí toho, že hrá proti range straight+ a aj napriek tomu bude mať bluffraising range. takže by som určite foldoval vs 99% fieldu