nekdo kdo se vyzna v pripojeni k netu?

• irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      premyslim nad novym netem do bytu (jen pronajatej) a moc se nevyznam v rychlostech stahovani a uploadu a tak..doted mam net od vodafonu (internet na doma i na chalupu). Uz ho nechci pac vlastne nemuzu koukat na zadny stream a nic...hloupej fup 30GB, hledam teda alternativu.

Premyslim bud nad tarifem airwaynetu, ale nevim jestli vzit ten nejlevnejsi 4MB nebo ten 10MB, je v tom moc velkej rozdil? Zajima me predevsim sledovani youtube videi, obcas serialy online a parkrat do tydne stahnuti nejake epizody serialu primo, nerad bych aby se to nejak sekalo nebo stahovalo dva dny.

aktualne mi to frci takhle:

diky za rady a postrehy
  • 18 odpovědí
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      rano kuknem
    • CaptainHarkn
      CaptainHarkn
      Bronz
      Registrace: 14.09.2014 Příspěvky: 37
      Z mého pohledu je 4mb tarif v dnešní době skoro "k ničemu" - pro nějaký základ jako prolézání webu a mailu asi dobrý, ale cokoli stahovat už musí být zlo.
      Serialy online jsou vetšinou SD, takže tam by to i na té čtyřce jelo. Youtube má na fullhd datový tok cca 4000-6000 kbps, takže tam by to bylo natěsno, ale pokud někdo nechce koukat v dobré kvalitě, je to ok. U wifi poskytovatelů občas rychlost trošku kolísá, což by byl další důvod k desítce.
      Jen můj pohled :-)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      netvrdil by som ze 4mbit je uplne zly. niekedy 4mbit s agregaciou 1:5 moze bt ovela lepsi ako 20mbit s agregaciou 1:50 ;) ano wifi moze mat problem s kolisanim alebo vypadkami napriklad pri zlych poveternostnych podmienkach. ak ma provider dobre poriesene anteny s priamou viditelnostou tak by som sa toho velmi nebal.

co sa tyka stahovania serialov ja to mam tak ze sa mi stahuju automaticky na NAS takze ci to sa v noci bude tahat 30 minut alebo hodku a pol neriesim vobec. ak si netrpezlivy a si zmyslis ze ides pozerat hned tak obv je lepsie rychlejsi net. pokial stahujes z free uloz.to tak 4mbit staci.
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      no zvazuuju, ze bych si nechal na zkousku zridit ten 4Mb a pokud by mi to rychlostne nevyhovovalo tak bych se domluvil a nechal to zvysit na 10Mb. Jde mi spise o to, abych se nemusel jako doted hlidat a nepoustet kdejake video na YT nebo kdekoliv jinde s tim, ze v pulce mesice budu mit vycerpanej FUP a uz se nepodivam na nic vubec..

btw co je presne NAS? Jinak vetsinou stahuju pres torrenty, ulozto jen obcas
    • CaptainHarkn
      CaptainHarkn
      Bronz
      Jasne, tak o agregaci 1:50 se radeji vubec nezminuju, to snad uz dnes maji jen ADSLka a takove veci, ne?

Iriku, airwaynet zadny FUP nema, takze budes moci poustet vse, co se ti zlibi :) Jinak NAS = sitovy disk (nestahuje se pres nej, ale na nej, frci to na siti mimo PC, takze se treba torrenty daji sosat i s vypnutym PC). S tim zridit 4mb a pak se uvidi souhlasim, krom toho HD videa, ktere by se treba obcas mohlo trhnout by jsi nemel mit zadny problem..
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      ten fup byl myslenej ze me stve u stavajiciho netu od vodafonu :) no budu to muset promyslet, provider tu nema zatim na strese antenu takze by se to muselo resit jeste se spravcem baraku. Jedine ze bych zvolil UPC, ale ti jsou jednak na muj vkus zbytecne drazi a navic s nima nemam moc dobry zkusenosti z drivejska :(

mimochodem dalo by se nejak zjistit z wifin, ktery se mi na notasu zobrazuji (samozrejme zaheslovanych, takze je pouze vidim, ale nepripojim se) od jakyho jsou providera? Nektery zvlast od UPC to maji samozrejme v nazvu, ale je tu par, ktery maji vlastni nazev
    • CaptainHarkn
      CaptainHarkn
      Bronz
      A antena primo k Tobe by nesla? Balkon, za okno? Tam viditelnost neni? Je relativne malicka :-))
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      jsem ve zvysenym prizemi ve vnitrobloku...
    • russo777
      russo777
      Black Member
      neivem ako to maju technicky riesene ale je dost mozne ze tie wifiny co vidis su iba domace routre. ono je velmi pravdepodobne ze na strechu si provider da smerovaciu antenu. napajana bude z adapteru cez sietovy kabel. u teba pripojis kablom do routeru a nebudes ani vediet o tom ze ides vzduchom.

inak co sa tyka UPC chapem ze mas zle skusenosti ale ak je moznost UPC a nejakej optiky od nich tak by som vobec neriesil taketo pripojenie. predsa len kabel je kabel. ak to ma byt len ADSL tak to je cert jak diabol :)
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      Registrace: 27.09.2015 Příspěvky: 128
      aj DSL moze byt niekedy lepsi nez optika, my mame dlhsiu dobu miestneho lokalneho maleho providera (gaya.sk) a je to optika, je to sice rychle ale maju uplne napycu servis, a stale maju nake vypadky. Ma niekdo skusenosti s orange DSL? na hente vypadky uz sme nemali nervy tak to orange DSL vyskusat .
    • russo777
      russo777
      Black Member
      ale tak zase 100mbit vymenit za 8mbit to uz je by pocitil aj slepy :D ale tak co cakat od GAYa :coolface:
    • Maarteen
      Maarteen
      Stříbro
      Registrace: 15.10.2012 Příspěvky: 878
      russo777 původně napsal
      ak je moznost UPC a nejakej optiky od nich tak by som vobec neriesil taketo pripojenie. predsa len kabel je kabel
      this! ... já mám UPC už 10 let a neměnil bych, stabilita a rychlost k nezaplacení (download 100-300 Mb/s, upload 10-30, bez FUPu)
      + pokud jsi ochoten připlatit pár korun za kombinaci služeb, tak s TV je tam docela added value (vč. HD programů), ale chápu, že asi koukáš na seriály na netu v SD, tak bys asi využil "jen" ten net
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      russo777 původně napsal
      ale tak zase 100mbit vymenit za 8mbit to uz je by pocitil aj slepy :D ale tak co cakat od GAYa :coolface:
      ved aj ked 24 tejblujes poker, tak ti staci i 1Mbit/s ne?
      russo, sauna? :megusta:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      na poker ti staci download rychlost 1mbit to ano. ale takisto dalsi dolezity faktor je ping a packet loss ked uz mame byt presnejsi. co z toho ked mam 100mbit a 10s ide a 10s nejde ;)
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      NIE TAK NAHODOU UPLOAD? :f_o:
    • russo777
      russo777
      Black Member
      porozmyslaj a prides na to urcite sam :gl:
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      ved obv nake data uploadujes ked hras poker, ne? rovnako jak ked skajpujes, tak uploadujes ja nvm, jake tlacitko si stlacil atd, ci ? :X nvm :f_ugly:
    • svistik
      svistik
      Bronz
      Registrace: 20.02.2013 Příspěvky: 603
      U Airway dáš 390 za 10/2Mbit s agregací 1:5, u UPC co máš jak říkáš v baráku dáš 499 za 100/10Mbit a bez agregace.
      Pokud máte v baráku už udělané přípojky, tak nemusíš nic řešit, dostaneš modem, ten připojíš do připravené zásuvky a jedeš.
      Mám od nich net ještě od dob kdy spolkli Karneval a v posledních letech nemám důvod si stěžovat.
      Takže na tvém místě bych si to nekomplikoval, zahrál to co nejjednodušeji i za tu cenu vššího BI, neb se ti to vyplatí a bude to EV+ rozhodnutí. :s_drink: