[NL50] KK checking range

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $50 (100 bb)
      BB: $56.62 (113.2 bb)
      MP1: $50 (100 bb)
      MP2: $130.28 (260.6 bb)
      Hero (MP3): $92.35 (184.7 bb)
      CO: $74.31 (148.6 bb)
      BTN: $35.76 (71.5 bb)

Preflop: Hero is MP3 with K K
      2 folds, Hero raises to $1.50, CO calls $1.50, 3 folds

Flop: ($3.75) A 3 9 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2, Hero calls $2

Turn: ($7.75) A (2 players)
      Hero checks, CO bets $4, Hero calls $4

River: ($15.75) 4 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Results:
      $15.75 pot ($0.78 rake)
      Final Board: A 3 9 A 4
      Hero showed K K and won $14.97 ($7.47 net)
      CO mucked 8 8 and lost (-$7.50 net)

Soupeř v této handě není důležitý. Řekněme, že dobrý reg.

PF - std
      F - a) je ok mít KK (bez h) v checking rangy? Nebo raději cbet?
      b) po betu jsem měl v plánu jít nobrainer call s tím, že pravděpodobně půjdu x/c turn a x/f river
      Pak jsem handu analyzoval ve snowiem a ten vyhodnotil nej +EV jako x/f :f_ugly:
      Vím, že snowie má asi trochu jiné range atd atd.. ale KK x/f? Hrál bych tak i handy jako TT-QQ / T9s/89s apod.. Možná missuji něco rangového, tak se na tohle chci zeptat.
      T - podle plánu
      R - by byl asi ještě zajímavý, kdyby šel soupeř 3barel a došel by blank, protože to bych asi taky ještě callnul. (?)
      Dík moc za odpověď :)
  • 11 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Podľa toho, ako majú súperi konštruovanú range, máš 3 streety value max s AK (s predpokladom, že súper 3Betuje aspoň AKs a neoverfolduje), takže sa ponúka 100% check flop.

a) načo chceš cbetovať KK? Protekciu nepotrebuješ, žiadne overkarty ani nič nehrozia, value nedostaneš. Iba ak by si to chcel potom turnúť na multibarrel bluff, ale stavím sa, že na to nájdeme lepšie handy.

X/c flop je v pohode. Snowie asi nepredpokladá, že súperi overstabujú nielen horšie PP a často underbluffujú turn, takže equity realizácia s KK check/callom vôbec nie je zlá.

b) x/c turn je nepríde dobrý a calldown je pure spew. Pozri si, čo je jeho value range a koľko bluffov by musel mať, aby si mal BE calldown. Potom si pozri, ako tie bluff kombá môžu reálne vyzerať.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      a) nechci jen se ptám, abych si byl 100% jistý, že je to ok. Podle toho co jsi psal, tak asi nedává smysl cbetovat

b) OTT mi vyšla tato range na call. Mám někde chybu?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Ještě jedna otázka. Dává smysl za villiana betovat OTT všechny/většinou FD? Nebo by naopak na spárovaném boardu měl častěji checkovat back? Ptám se hlavně proto, že se snažím vytvořit villiana range OTR a OTT má buď Trips + 5c fullhouse nebo FD
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      a) asi? :f_ugly:

b) Máš tam QQ-KK a 9hXh? Pozri si, čo má lepšiu equity proti value range - či 9x alebo KK.

Turn range ti vyšla aká vyšla, ja by som si inak konštruoval cbetting range, keď už chceš cbetovať. EV checku s AJ, ATs bude imo väčšia.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      U obou mi vyšla EQ 0%, protože OTR nemá moc co bluffovat, ale nevím, proč jsem se na to měl dívat. Nebo jsi myslel OTT či OTR když přijde blank?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      OTT.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      KK 22% 9hTh26%. Nevím, jestli jsem nastavil soupeřovi správnou range, ale snad ok. Každopádně nechápu ale, kam tím míříš? :)
      e.: aha chceš tím říct, že tyto handy na call nejsou dobrý, ale jelikož bych pak overfoldoval, tak to znamená, že mám špatně poskládanou range už OTF? :f_biggrin:
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      Registrace: 27.09.2015 Příspěvky: 128
      Marffi97 původně napsal
      je ok mít KK (bez h) v checking rangy? Nebo raději cbet?
      KK (bez h) je horsi pro cbet nez KK s h , pac bez h mas jenom jeden clear out, pac Kh udela souperi fluš
      navic kdyz cbetnes KhKx tak blockujes souperi 1 out pokud ma FD , a navic pokud FD nema ttak muzes turn barelovat s tim ze blockujes fluš a s tim ze si ziskal fľuš draw a teda bonus EQ
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Napr. Ts9s je lepší bluffcatcher na blank turne, než KK, pretože máš väčšiu equity (často 9x má 2 outy na trips a 3 outy na 2pair, zatiaľ čo s KK máš 2 outer). Ja preferujem x/c T s 9x než s pocket pármi, pokiaľ ich môžem foldnúť bez overfoldovania.

To, že sa mi nepáči tvoja flop range som už spomínal vyššie. Neviem, dosť obchádzaš moje myšlienky, asi sa vyjadrujem ako moron :f_frown:
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      Registrace: 27.09.2015 Příspěvky: 128
      JohnDoe1313 původně napsal
      asi sa vyjadrujem ako moron :f_frown:
      :deadhappy: :s_frown:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

zkus si ten spot pro 100% check na F, na co reagoval JD. Myslím si, že hodně hráčů tyto boardy takto hrává a KK potom může být klidně x/f. Btw. nejen že 9x > KK, ale i QQ > KK v tomto spotu když už, s AK přece jen může 3betovat PF, kdežto AQ má všechny, takže KK se mi zdá jako v pohodě fold na tom T. Nesmíš být tak unpnutý na absolute hand strenght.