[NL10] 3bet pot AK nuts flop

• RetR0mAn
      RetR0mAn
      Bronz
      Registrace: 21.07.2013 Příspěvky: 109
      Caute

Souper je solid 22/18/7,5/4bet 2,1 COopen 28 call3b 50 - jedina poznamka sklada i na maly sizing (jeho range asi nebudou elasticky)
      Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $53.59 (535.9 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      UTG: $2.35 (23.5 bb)
      MP: $12.81 (128.1 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      Hero (BTN): $10 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with A K
      2 folds, CO raises to $0.30, Hero raises to $0.90, 2 folds, CO calls $0.60

Flop: ($1.95) Q T J (2 players)
      CO bets $0.93, Hero raises to $2.60, CO calls $1.67

Tenhle donk sem vubec nepochopil (donk ma 17) dava strasne malo nato jak je board heawy. In game jsem si rikal, ze ma zrejme SDvalue neco jako AQ, AJ a snazi se udrzet nizkej pot, popripade nejakou draw typu par+OESD. Ten sizing mel byt spise neco jako 3x ?
      Turn: ($7.15) 9 (2 players)
      CO checks, Hero bets $1.90, CO calls $1.90

Tady se snazim, abych pusobil weak a inducnul AI(jeste sem uvazoval nad shovem, ale rikal sem si,ze to nema s cim callnout..). V jeho rangi by melo byt hodne malo FDs a vetsina by mela na tom T slozit i na tenhle sizing kdy na riveru bude SPR 1.Takze sem se te flushe az tak nebal- (chyba v predpokladu? ).

River: ($10.95) 7 (2 players)
      CO bets $4.60 and is all-in, Hero calls $4.60 and is all-in

Vzhledem k tomu, ze jsem predpokladal, ze tech FDs bude minumum tak calluju. Ale zda se mi to divny, proc by SDvalue premenoval na bluf. Zase sem se v hande ztratil

Results: $20.15 pot ($1 rake)
      Final Board: Q T J 9 7
      CO showed 9 8 and won $19.15 ($9.15 net)
      Hero mucked A K and lost (-$10 net)
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj RetR0mAn,

k tomu donku - souhlasím, že na tomto boardu bych to za něj moc nedělal, on tu nemá AK/JJ-QQ nejspíš, co je 22c a to je dost. Co se týče range vs range, tak Tvůj top range dost crushuje jeho top range a to si myslím, že je klíčové. Je sice pravda, že ty pokud 3betuješ polarizovanou range, tak tu budeš mít víc airu a jeho range ten board více "nějak" hitne a ve finále může mít i třeba celkově jeho range mírně navrh co se EQ týče, ale co je pro něj velmi špatné je to, že donkbetem v podstatě většinu Tvého bottomu vyfolduje a potom jeho range vůči Tvému topu bude na tom dost mizerně. Tzn. nevím jestli je to z jeho strany random play, nebo jestli prostě čekal, že ty tento board často checkneš skrz to, že je connectnutější, ale souhlasím, že by ho donkovat neměl (imo).

K Tvé handě - raisoval bych taky a na T - popravdě nevím moc, co na této kartě budeme chtít bluffovat, takže chápu ideu malého sizingu. Hráči jsou nicméně dost stationi na těchto stakes a explo možná bude lepší shove. Jinak ano, flushe se bát tolik nemusíš, máš Kh a s tím, jaká bude jeho range a jaké blockery jsou na boardu, bude mít tak ~2c flushí, takže na R je to určitě call, není co řešit, stačí méně než 1c horšího na +ev call. Občas tam snad hroší straight bude.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Katri nebudeme bluffovat FDs? Mě by se to líbilo na tom flopu bluff raisovat snad všechny jelikož tam budu raisovat i s value.

Já mám na tomto flopu 13c flush draws bez trefeného páru, na turnu potom když nepočítám Khi FD tak 10c. Value hand (straight) mám cca 20 comb (AK a nějaké Khi PF bluffy), takže pushnout 20c value a 10c bluffu za pot je krásně balancovaná range ne? :)