[NL25] river trips range play

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 791
      $0.10/$0.20 No Limit Holdem
      iPoker6 Players
      Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
      Stacks:
      UTG Player8 ($9.68) 48bb
      UTG+1 Player10 ($5.68) 28bb
      CO Player1 ($9.40) 47bb
      BTN Hero ($17.34) 87bb
      SB Player5 ($20) 100bb
      BB Player6 ($10) 50bb
      Pre-Flop: (0.30, 6 players) Hero is BTN :Td: :8s:

3 folds, Hero raises to $0.40, Player5 calls $0.30, 1 fold

Flop: :5c: :9s: :Th: ($1, 2 players)
      Player5 checks, Hero bets $0.60, Player5 calls $0.60
      Turn: :6d: ($2.20, 2)
      Player5 checks, Hero bets $1.40, Player5 calls $1.40
      River: :Ts: ($5, 2)
      Player5 checks, Hero bets $2.20, Player5 calls $2.20
      Final Pot: $9.40

Ahoj, zajímá mě river - moje range jsou bluffy (missed SD), středně silné ruky (OPs, slabší Tx) a monstery (silné Tx, FHs). 2 sizingy mít nechci, takže nevím, jestli betovat i středně silné ruky za menší sizing, nebo betovat polarizovaně za velký sizing, nebo dokonce velký sizing a mít i středně silné handy?

Prostě jak zahrát rangeově river? Díky
  • 4 odpovědí
    • jinhaoda
      jinhaoda
      Global
      Registrace: 27.09.2015 Příspěvky: 128
      jako ze chces navod jak zahrat river s celou range s jedinym move? proc chces hrat celou range s jedinym move a jedinym sizingem?
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj flop začínám checkem, nemáme tří streety a 6,7 nám tolik nevadí.

As played: Jak vidíš jeho calldown range ? Já si vbetem nejsem úplně jistý.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      vbet dává smysl... vsadím se že každej už slyšel moudro nebluffuj sparovany boardy protoze lidi maj vetsi tendence calldownovat bluffcatche

K otázce: myslím si že bych šel vbet jen jak říkáš s těmi silnějšími ruky a bluffy ale jak jsem zmínil hore tak buffy jen proti oponentů co umí foldnout což jem málo kdo na NL20 nebo je to možná na tvý site jiný. střední ruky bych nebetoval protože máš SDv a otočil by jsi to na bluff (zbytečně si myslím zvlášt když si IP, OOP by to mohlo dávat smysl)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 791
      Ahoj, jeho range na riveru vidím především jako 9x, Tx, nějaké airy, semtam (zřídka kdy) nějaký horší pair jako 6x a pak nějaké monstery (vysoké Tx, straight, FH). Ale imo majorita jeho range jsou 9x jelikož Tx blokuji. Kdyby 9x pokládal, tak je to valueown. Kdyby calloval, tak mám valuebet i s tímto. Jelikož ale nevím, co udělá, chci imho zahrát balancovaně a řekl bych, že teda můžu vsadit i s tímto a dát k tomu odpovídající část bluffů. Vsadit bych teda chtěl řekněmě 3/4, takže k 10 combům T8o a T7s bych chtěl přidat ~4c bluffů. Důvod proč bych to chtěl udělat je ten, že chci dostávat soupeře do situace, kdy drží bluffcatcher a stojí proti balancované polar rangi, protože v tu chvíli on ať už callne nebo foldne je 0ev, zatímco já v té situaci vyhrávám z dlouhodobého hlediska vždy celý pot. A celý pot tady vyhráváme jak s value handama, tak s bluffama, takže se snažíme mít tam co nejvíc balancovaných bluffů.

Problém je tady ale v tom, že soupeř nemá v rangi jen bluffcatchery, ale i silné handy, které tyto moje value ruky poráží.

Řekněme, že stojíme proti rangi, která obsahuje 8 comb bluffcatcherů, které s našimi value handami porážíme a 2 comba silných ruk, které s našimi value handami neporážíme. My máme 6 comb value se kterými porážíme tedy jen 80% soupeřovi range. Když checkneme, tak vyhrajeme pot v 80% - EV checku je 80, a těch 80 vyhrajeme 6krát (máme 6 comb) = celkem vyhrajeme 6*80 = 480. Když ale vsadíme těch 6 comb za pot a přidáme k tomu 3 comba pure bluffu, tak prohrajeme s těma 3c bluffama + ve 20% prohrajeme i s value po 100 - 420 prohrajeme a se zbytkem vyhrajeme celkem po 200 - celkem 960. 960-420=540. Vyhrajeme sice méně za jeden případ, kdy betneme, ale vyhrajeme častěji, respektive s větším množstvím ruk a proto je to celkově více +EV.

Takže pokud jsem se někde v něčem nesekl, tak v tomto případě bychom chtěli sázet balancovanou range, protože proti jeho bluffcatcherům je to více +EV oproti checku. Dokonce natolik, že si můžeme dovolit občas narazit do jeho silné range, která nás crushuje a přesto je to více +EV, než check.

V této konkrétní mojí handě mi hodně odfláklým odhadem vyšlo, že soupeř má v 71% 9x a ve 29% Tx+. Takže když checknu, vyhraju v průměru 71% potu 10krát = EV 710

Když betnu mejch 10 comb T8o a T7s + 4c bluffů za 3/4, tak s bluffama prohraju po 75 - celkem -300 (75*4) a s value combama narazím do lepšího ve 29% - celkem -217,5 ((10*0,29)*75) a v 71% s nima vyhraju po 175 - celkem 1242,5 ((10*0,71)*175)
      = celkem profit 724,5

Tady teda vychází check a bet cca stejně.

sečteno podrženo soupeř by tady musel mít více bluffcatcherů, které s mými T8o, T7s porážím aby bet byl více +EV, nez check s těmito handami.

A mám toho dost, včetně včerejška u této handy sedím tak 4 hodiny :D :appl: :why: :why: