[NL5] Tough spot

• Ditechnic
      Ditechnic
      Bronz
      Registrace: 06.08.2014 Příspěvky: 75
      iPoker - €0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 231.5 BB (VPIP: 15.79, PFR: 10.53, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 21)

Ke konci session jsem měl na villaina už víc statů. Mám ho označeného jako tight solid playera. U mě si vysloužil označení potencial reg/reg-fish a už po 20 handách jsem věděl, že se nejedná o žádnou velkou fishku. Hráč měl 100% CB na minimálním vzorku a 95 % na konci session.

BB: 100 BB (VPIP: 15.76, PFR: 12.73, 3Bet Preflop: 4.41, Hands: 167)
      UTG: 108.5 BB (VPIP: 40.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
      Hero (MP): 100 BB
      CO: 120.5 BB (VPIP: 23.26, PFR: 18.60, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 47)
      BTN: 107 BB (VPIP: 21.43, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 47)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has T:heart: 9:heart:

fold, Hero raises to 3 BB, fold, fold, SB raises to 9 BB, fold, Hero calls 6 BB

Z MP mám T:heart: 9:heart: jako standard open a i calluji 3-bet.

Flop: (19 BB, 2 players) 5:spade: 6:spade: T:club:
      SB bets 13 BB, Hero calls 13 BB

Tady jsem už začal víc přemýšlet. V rangi má určitě KK+, možná i QQ či JJ nebo TT (ty ale blokuji) a k tomu něco jako AJs, KQo a možná i AKs, AQs, AKo, KQs, AQo. Co byste dali do jeho range vy? Díky tomu mi při hře jednozačně vyšel call i díky jeho vysokému CB na flopu.

Teď když to hodím do Equilabu - JhTh vs. TT+,AJs+,KQs,AQo+, tak mi vychází 51,16% ku 48,84%, takže all in all to spíše vypadá na fold už na flopu? Osobně mi to přijde hrozně weak, protože hituji TP a měl bych zahodit?

Turn: (45 BB, 2 players) J:heart:
      SB checks, Hero bets 31.5 BB, SB raises to 139.5 BB, fold

Tady ten jeho check na T mi přišel hrozně slabý (buď hitnul monster nebo má opravdu nějakou A high kombinaci). Předpokládal jsem, že handy jako QQ+ bude chtít dal protekovat a tahat value, TT blokuji. JJ si možná checkne a zbytek beatuji, proto jsem zvolil poměrně silný bet. Nějak jsem očekával, že přijde fold. Bohužel přišel veliký reraise na all-in a tady už jsem nevěděl, co s tím dál a "jednoduše" jsem zvolil fold. Netuším, jestli správně.

SB wins 209 BB

Budu rád za jakékoli commenty a úpravu mých úvah!
  • 11 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Nazdar, PF call by mal byt v pohode, hoci je SB tighter...
      Call flop je tiez ok, ale turn by som bud betol okolo 1/4 - 1/3 potu for equity share protection, alebo checkol back. Ak by checkol aj river a vies, ze je schopny callnut ta tam s A-high , tak potom by som moooozno zacal uvazovat o thin value bete...

A je to fold na turne....Explo niekedy proti fishke zahram AA, KK ako zahral villain...
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Proc dáváš silný bet na turnu s nadějí na fold, když veris ze soupet má bud air nebo nuts? Ty ho přeci nechceš vyfoldovat z horších ruk... Jak píše brejci tak smysl dává menší bet pro protekci.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      vsadil bych taky málo tak 10bb pro protekci/thin value. Co se týče toho flopu, tak ty calluješ 2/3 potu - stačí ti vyhrát ve 28%, takže pokud máš ~50% tak je to jednoznačně call.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Tím betem na turnu přeměňuješ svojí handu v bluff. Check behind turn se asi reálně nabízí. Možná bych betoval, ale rozhodně málo, protože tam hrozí hodně draws, řekněme 20bb. Ale vzhledem k tomu, že to je 3bet pot, tak bych to asi i checkoval behind. Jeho range bude strašně silná. Jediný, co tě neporáží je AK a toho akorát tim betem spíš budeš vyhánět. Možná tady může mít i QQ, protože je to třebas typ hráče, kterej pot controluje turn a ne river. Těžko říct. Ale to je pár comb.

BTW: Nevidím river - just me, nebo si to postnul nějak chybně ?
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      River neexistuje :D
    • msnek
      msnek
      Bronz
      bodycheck původně napsal
      River neexistuje :D
      Zajímavý, co ten můj mozek dokáže za errory :D (přehlíd jsem ten fold)
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      Za mě je to fold PF vs 3bet. Pochybuji, že máš tak širokou range abys to tu musel defendovat. (Ta 3bet range co mu dáváš je hodně loose a takovou tu určitě nemá. Všeobecně na nl5 pokud nemám ready na to jak protihráče porazit postflop, tak tu v těchto pozicích není problém i trochu overfoldovat na 3bet) .
      Jinak na T bych tu šel xbeh, nechci tu zbytečně takto zadotovat jeho silnou range.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      S tim foldem pre si nejsem uplne jistej, prestoze s argumentem souhlasim. Myslim, ze zrovna v tomhle spotu to callnout muzeme, protoze jsme 1) v pozici a 2) sizing toho SB je malej. Ale proste se musi pocitat s tim, ze tu 3bet range ma souper fakt tight. Taky jde o to, ze existuje cela rada mnohem mnohem lepsich boardu pro tuhle nasi handu, tak proc to hrotit na takovymhle (obecne vzato).
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Pravda, T9s calluju taky až z CO. Z MP se to dá foldnout.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Jezis ja jsem fakt slepoun.... Myslell jsem, ze jsme na CO. V tom pripade bych se taky klanil spis k fold preflop.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Ditechnic,

nejdříve otázka pro všechny - když už jste se v podstatě shodli na tom, že PF může být i fold, tak zkuste navrhnout range, kterou defendujete IP vs 3b, kolik %fold targetujete a preferujete raději ruku jako KQs před T9s a proč?

No jinak k té handě - už tu padly nejdůležitější pointy - sizingem na T turnuješ handu na bluff a v případě, že soupeř půjde x/shove, tak tam necháš zbytečně moc dead money. Proto je rozumné buď xnout beh, nebo betnou něco jako 1/4p, abychom se protektovali před handou jako AK a foldnout na shove. Takto ses dostal do spotu, kde musíš v pdostatě těsně foldnout asi, i když není top až tak jisté. Zahraje takto vždy QQ+, nebo jen AA? Může mít v rangi nějaké combodraws typu 87ss/89ss/AKss? Určitě ano. Máš odds 23% (po započtení raku trochu víc), takže nebudeš už daleko od ziskového callu takto. Což opět ukazuje, proč je ten sizing špatný. Ty sám sebe nechceš dostávat do takto těsně špatných foldů, je to jednoduše přílišný donate dead money v kombinaci s plýtvání equitou hand.