Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

Lepší dvakrát než vůbec :-)

• Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Registrace: 03.02.2014 Příspěvky: 103
      Ahoj všichni. Už jsem se tu před více než rokem představoval, dlouho jsem se ale neohřál, z různých důvodů nastala velká pauza (narození syna, změna zaměstnání atd...) Jsem Tomáš a je mi 27 let. Moc rád jsem se na pokerstrategy vrátil a chci začít znovu a lépe, mam taky mnohem větší motivaci a tou je moje práce, jednoduše řečeno začal jsem ji nenávidět a svýho šéfa taky, to mě ale nutí se víc a víc učit poker. Vím že mi poker hned ze začátku nenahradí můj plat, ale za každej dobrej výsledek budu rád i kdyby to byly jen koruny. A teď to hlavní pro mě, jak asi tušíte budu se ptát jako většina nováčků kde začít. Real money jsem upřímně ještě nezkusil i když jsem k tomu naplno odhodlanej, důvod je prostej, studuju studuju a studuju než se do toho pustím, chci si být jistej ze začínám správně a nezahodit jen tak případné peníze do hry zdarma. Jednoduše jsem se začal učit startovní tabulku pro bbs no limit a ani nevím proč začal jsem hrát CG, za chvíli mě možná odradíte. Ted ty horší otázky :-D za který byste mě asi nakopali (možná bych to někdy potřeboval) ale zeptat se musím jinak neusnu. Mám totiž dost hrozný podmínky abych začal hrát. Většinou to bude časově tak do 2hodin hraní denně a potřeboval bych hrát pouze na androidu. Pc soft např. od pokerstars jsem samozřejmě zkusil a je to výborný, ale já na pc už skoro nechodím a chci i tak hrát online poker. To neznamená ze občas nezahraju prez pc klienta, většinu času ale ne. Očekávám že mě řeknete at to rovnou zabalim takhle ale já věřím že se to dokázat dá.
      Prosím nakopněte mě a poraďte co zvolit za typ hry pro kratší čas, jakýmu studiu se věnovat zezačátku, jakýho android klienta zvolit (zkousel jsem jen pokerstars), co umět než vložím zkutečný peníze. Čím víc si pročítám tohle forum tím víc mě přijde ze se v tom ztrácím, nedokážu pobrat naráz tolik informací a potřebuju se odpichnout od nějakýho základu a věnovat se jedné strategii a jednomu typu hry naplno.
      Budu vděčnej za každou pomoc a informaci. Děkuju

Ps: skrill už mám nastartovanej a čekám na rozkazy :-D
  • 77 odpovědí
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      pokerstars zoom nebo full tilt rush, prosel bych si ze zacatku confidantovu video serii :gl:
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Díky za rychlou odpověď;-) hledám ty videa od confidanta.
      Edit: tak už to hltám
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Přečti si knihu Pozitivní poker. Uprav režim, jídelníček, mindset. Dej se a udržuj se v kondici fyzické i duševní. Naplánuj si cíle douhodobé, střední a denní/týdenní. Vytvoř si plán v bodech, jak těch cílů dosáhnout. Připrav se na nejhorší. Například, že se tomu budeš věnovat každej den 2 hodiny po dobu klidně 1noho roku a pořád budeš klidně na nule. Rozděl si studium vs. hraní. S hraním začni, co nejdřív. Je to taky forma studia. Na androidu je to imho zbytečná blbost, ale asi se to dá. Každopádně si ale budeš muset pořídit trackovací systém (na PC), hand history si budeš muset nechat zaslat na email, uložit v souboru a handy načíst. Proč ? Protože jeden ze základních kamenů studia je studium svojí vlastní databáze, svejch vlastních odehranejch her. Je to cesta. Cesta dlouhá, trnitá a pomalá. Musíš jít hlavně po chybách. Hlavně po handách, kde si hodně prohrál. Musíš to celý, celý tvoje poker dobrodružství brát jako vědeckej experiment - studium tvých chyb a hledání spotů, kde o chybě nevíš, ale klidně tam může bejt. Nauč se jak analyzovat svoje vlastní sessions a databázi. Koukej systematicky na videa. Podívej se na každý video opakovaně. Sepiš si z nich poznámky. Neustále se ptej proč a hledej odpověď. Šetři svůj čas a uvaž dobře, jak s ním naložíš - fůra coaching videí ti udělá víc škody, než užitku, fůra lidí na fóru ti dá radu, která ti udělá víc škody, než užitku a ještě ztrácíš čas diskusí s nima, celá řada článků ti udělá víc škody než užitku. Nauč se anglicky pokud neumíš. Projeď si všechno od Weazela zde na PSGY (videa). Zapátrej po co nejvíce free studijních materiálech na internetu a pusť se do nich. Musíš umět rozlišit, která jsou pro tebe dobrá a která ne. Najdi blogy úspěšných hráčů a pročti je a sleduj je i nadále. Postuj handy do fóra, nedávej k nim nikdy výsledek (co měl soupeř, kdo vyhrál) a ke každý fázi napiš komentář, co si o tom myslíš, v čem si nejseš jistej, co se domníváš, co nechápeš, ptej se konkrétní otázky.

Good luck
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Rada nad zlato (přesně podle tvyho statusu) a takových jsem tu už pár četl takže na tom něco bude a já se podle toho začnu řídit, hecnu se a dokážu to. Ani jsem moc nečekal radu typu otevři tohle klikni sem udělej tohle atd. Ted vidím ze jsem potřeboval takovouhle radu a děkuju ti za ni. Dneska si rozvrhnu jak budu postupovat, díky :-)
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Hlavně si kup a přečti tu knihu a řiď se podle ní. Svoje cíle neustále podrobuj kritice a vylepšuj a upravuj, ale zase ne každej den že áno.
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Zrovna před pár dny jsem přemýšlel jakou literaturu zakoupit, ted už je to jasný a možná to touhle knihou neskončí
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Na knihy si dej bacha (ty, co ucej strategii a teorii). To odloz na pozdejc (muj osobni nazor). Ale knihu Pozitivni poker musis precist min. 2x imho. Ohledne materialu se soustred hlavne na AKTUALNI materialy. Soucasny clanky a soucasny videa.
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      To je pravda, říkal sem si jestli nedělám chybu a neučim se starší věci. Ještě jedna věc, vím že to většinou záleží na jednotlivci co mu sedne, ale pokud si dam limit max 2h denně má cenu se věnovat turnajum? A ještě hloupější otázka, když se budu držet systému zas jak dlouho většinou máte pozitivní výsledky a můžete si říct: ok ted už si vážně dokážu pokerem trochu přivydělat? Beru to jako motivaci
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Naprostý souhlas s msnek, pro zacatek zadné jiné knihy a kor o strategii nekupuj a myslím že ani pak je už nebudes potrebovat.. zminovaná strategie, hold, zastarává a dnešní poker je jinej než byl minulý rok... psychologie a to nejen pokeru nezaznamenáva takový pokrok a tato kniha te obohatí o cenné rady pro začátek. Pokat to myslís s pokerem korektne, tak na android zapomen. Nutne potrebujes, trackovací SW a monitor. Hernu si volí každý sám, no ja bych z dnešního hlediska volil hernu se slabým hracskym polem... teda na PS bych volil prechod až v pozdejším období.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Ohledne herny taky doporucuju spis 888 anebo iPoker (libovolny tzv. "skin" - tzn. napriklad Betfair anebo WilliamHill). Jo a velmi peclive si (to uz je relativne jedno od jakyho autora) nastuduju problematiku Bank Roll Managementu.
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Bankroll management si tluču do hlavy pokaždé když trénuju, je to určitě základ. Chci dodat jednu věc a tou si to udělám ještě těžší aby toho nebylo málo. Vím že na PC to bude lepší a dřív nebo později to stejně budu muset tak udělat. Teď k věci, mám manželku a ročního syna, jsou pro mě to nejdůležitější a chci se vyhnout vysvětlování proč zrovna poker a že to není hazard atd dokud nebudou vidět pořádný výsledky, pak to naše drahá polovička spíš pochopí žejo :-D A to je další můj cíl, pokud to půjde tak to nenápadně alespoň někam dotáhnout a pak se teprve pochlubit a říct hele mám nějaký peníze navíc protože jsem se naučil hrát poker, prostě jako takový překvápko jestli mi rozumíte. Vím bude to o to těžší ale já to i tak zkusím.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      S tím těžko radit. Brzo budu řešit podobnej problém. Imho nejlepší strategie je vysvětlit, že je to jen takovej "koníček". Vysvětlit, že hraješ o pár centů a že to je logická hra, dobrá na přemýšlení, že u toho trénuješ mozek podobně jako u šachu a dobře se u toho odreaguješ. No a pak, když se ti zadaří, a přijdeš a řekneš, no, já vlastně vydělávám navíc díky tomu mému koníčku, tak budeš za vodou. Ale je to dost individuální.
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Mám na to strategii a začnu rovnou v knihovně až tam zajdeme ;-)
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Prave provadim registraci na 888, chci se jen ujistit je to bezpecne? Zadavam tam zase docela citlivy informace, adresu, tel. atd. K cemu jim to pak bude? Muze me neco prijit domu nebo me nekdo otravovat na mym tel cisle? Omlouvam se vim ze jsou to velke pokrove herny ale ja sem na tyhle veci strasne opatrnej a nemam to rad, nemam ani fb :-D prijde mi to jako ztrata identiti.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Tohle ti nikdo 100% nezaručí nikdy. Ale pokud už chceš hrát poker, tak 888 je určitě velmi bezpečná herna. Patří určitě k těm nejbezpečnějším.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,183
      Automechanik původně napsal
      Zadavam tam zase docela citlivy informace, adresu, tel. atd. ...
      A to se připrav, že pak zde i na jiných hernách budeš posílat i oskenovanou občanku, nějaký výpis, někdy i platební kartu. Tak to prostě chodí...pokud si paranoidní, tak se do online hraní ani nepouštěj.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Hlavne mej neustale kazdej den na mysli, ze 1) to na 95% proste nezvladnes 2) ze musis nejdriv nahrat aspon 300 - 500 tisic hand a pak uvidis, jak na tom jsi a tedy 3) bude to trvat strasne dlouho, pokud chces v pokeru uspet. Je to strasne tezka hra.
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Vy mi to teda ulehcujete :-D tohle me ale neodradi, proste to zkusim a uvidim jak se mi bude darit. Zatim me to bavi se ucit tak aspon neco delam uzitecnyho
    • Automechanik
      Automechanik
      Bronz
      Msneku řekni mi jednu věc, píšeš kolik musím nahrát hand jak dlouhá je to cesta a možná budu pořád na nule, to myslíš než se stanu profi hráčem? Protože takhle nad tím nepřemýšlím, mě bude stačit během nějaké doby pozitivní výsledek a už budu vědět ze jsem něco dokázal i kdyby to byla jen blbá tisícovka, přeci když se budu držet bankroll managementu a viz třeba tabulky startovních kombinací pro začátečníky tak to podle pokerstrategy bude fungovat, nebo ne? To by mi teď trochu nedávalo jinak smysl. Podle tvých příspěvků mi to spis přijde jako pomůcka jak se stát profesionálem, což oceňuju a neříkám že se toho nebudu držet. Jen chci začít vyhrávat aspoň těch pár centů hned ze začátku a na to doufám nebude potřeba tolik ticíc odehraných hand.
      Jo a taky si psal ze brzo budeš řešit podobnej problém, to si myslel tu manželčinu reakci nebo dítě? Mohlo by to tady víc lidí zajímat ;-)
      Tak a já jdu studovat.