[NL25] fold proti 3 combům

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, soupeř 21/17/10

$0.10/$0.20 No Limit Holdem
      iPoker6 Players
      Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
      Stacks:
      UTG Player5 ($9.21) 46bb
      UTG+1 Player6 ($41.64) 208bb
      CO Hero ($20) 100bb
      BTN Player10 ($27.90) 140bb
      SB Player1 ($38.66) 193bb
      BB Player3 ($20.30) 102bb
      Pre-Flop: (0.30, 6 players) Hero is CO :7s: :7d:

2 folds, Hero raises to $0.60, Player10 raises to $1.80, 2 folds, Hero calls $1.20

Flop: :5c: :2d: :7c: ($3.90, 2 players)
      Hero checks, Player10 bets $1.95, Hero calls $1.95
      Turn: :Qh: ($7.80, 2)
      Hero checks, Player10 checks
      River: :Jh: ($7.80, 2)
      Hero bets $2.34, Player10 raises to $19.40, Hero folds
      Final Pot: $29.54
      Player10 wins $45.98 (net +$22.83)
      Hero lost $6.09

podle mě tady soupeř nebude snad nikdy bluffovat a porážet bych mohl maximálně JQ občas. Mě poráží JJ a občas takhle může zahrát QQ. Jo a ještě timing byl poměrně snap. Bude mít dostatečně často horší ruku?
  • 15 odpovědí
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Myslím, že dobrý fold. Sice OTR jsi dal nízký sizing, který může villiana indusnout, ale to by podle mě nešel shove ale 3-4x raise napr.
      Navíc může mit QQ a urcite JJ. JQ by snad takhle nehral. Ani nejde tolik o ten shove OTR, ktery by se mi taky ofc nelíbil, ale spíš si myslím, ze by i cbetovat OTT a ma R sel check back (s QJ)
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      Podle mě je to never fold. Potřebujem aby tam měl zhruba 3comba horšího abychom to mohli callnout. Vzhledem k tomu, že vypadá celkem 3bet happy, tak on tam něco jako J5s nebo nějaké QJo prostě najít může. Navíc nikde není napsané, že takto nebude blafovat vs tento sizing.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Je to napsané v mém HEMu :D
      takový over raise na NL 25 nebyl nidy bluff (aspon ne za ten pocet hand ke kteremu mam pristu a byl viden v SD)

(Just for fun. Možná máš pravdu)
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Tak standartně tu nebudou hráči blafovat, ale 77 tu podle mě vyhraje dostatečně často aj proti jeho value range.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Já tomu nerozumím. Máme Top set na flopu a s širokými ranges hrajeme X/call. Není lepší to zrovna přetočit? Chceme hrát proti OP, FD x/callem??
      Možná budu jednou taky hrát 10/20, tak bych to chtěl vědět.:f_drink:
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Jak moc komfortně se Vám hraje/jak moc myslíte že se dá uhrát profitabilně callem handa jako AsJs, AhJh. OTF.? thx

OTR:
      otázka je s jakou frekvencí se tam dostane s QJ a sjakou frekvencí je pushne -> imo moc casto ne, i kdyz moc jistej si nejsem, přece jen bych se tolik nedivil kdyby tam pushnul AA etc -> pokud by byl třeba předpoklad že hráči otf callují třeba AQ -> myslíte že by je na push OTR foldnuli?
      otázka2 je jak moc tam bude blufovat -> imo moc ne
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      taky jsem za never fold, Betnul si málo což mohlo vést k induce a jestli foldneš tohle tak tě bude raisovat vždycky ale ani se mě nelíbí ten sizing R Jx a Qx nepoloží ani na close to pot bet takže bych se o induce nesnažil (samozřejmě záleží jestli an něj nemáš ready)

@vinni48: na micros určitě můžeš mít pravdu ale NL25 je potřeba už občas balanc a soupeř navíc vypadá jako reg takže je dobrý mít v x/c něco silnýho a top set je docela dobrá option
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Tak ale on asi oop má tak 3-6 setů a jinak nic na c/r, tak jestli chce raisnout třeba AhighFD tak by sety měl taky. Nebo budem mít jenom calling range? Stejně těch pár setu v hromadě pocket párů call tak moc neposílí.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Shamway99 původně napsal
      Tak ale on asi oop má tak 3-6 setů a jinak nic na c/r, tak jestli chce raisnout třeba AhighFD tak by sety měl taky. Nebo budem mít jenom calling range? Stejně těch pár setu v hromadě pocket párů call tak moc neposílí.
      no já taky uvažoval o tom tady mít xr range, kdyz bych jí měl tak by mi to docela dobře vyšlo, když né tak bych musel defendovat i AJo nejaky comba a backdoory treba KdQd, KdJd. Calldown range by to imo jeste mozna melo jakoby posilnit ve smyslu ze muzu defendovat trochu min (uberu si sice 3comba z V, ale uberu si i ~4c z "no-hitů")
      Právě proto jsem se ptal jak to tady vidíte s AJo jestli je to v pohodě call nebo ne
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,692
      Já jsem spíš pro easy variantu a to get it in na flopu. Tendle flop nikoho moc netrefuje, tak bych se vůbec nebál tu mít raising range a exploitovat lidi co massivě overcbetují a tedy i set bych pak točil na flopu.

As played dost sick, QJ tu v 3bet spotu uvidíme dost málo. Ale jak už bylo řečeno tak ten sizing je dost provokující a je hodně lidí co spewnou, takže spíš call než fold. Ale jinak určitě vyšší sizing..5$ ti snapne i Jx handa.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      @confidant91 jako určitě raising range ano ale třeba ten top set bych se nebál raisovat až na T přece jen když raisneme všechny sety jsme na T dost capped a jak jsem psal nahoře tohle vypadá na rega proti fish rozhodně get it in na F
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,692
      nedefenduju 55 ani 22....nevim jak moc mi vadí mít capnutou range na turnu, je pravda, že 3bet spoty jako caller hraju hrozně nerad a určitě v nich mám mezery.

Btw máš v plánu hrát xShove na turnu s draws proti druhýmu barellu? čekáš tam dostatečnou FE?
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Pěkná diskuse tady.

S tím sizingem na riveru souhlasím, to odemně byla random play tuším, že můj reasoning ve hře byl, že chci dostat value z mid párů na ruce, které on ale skoro žádné nemá v rangi, takže toto byl odemně spew, kterých dělám jinak spoustu :D Jsem ale rád, že narozdíl od dřívějších dob si to teď uvědomuju a makám na tom.

Proti tomu shovu mě nakonec k foldu přesvědčil jeho dost rychlý timing. Také mě napadlo, že ho můj sizing mohl inducenout, ale nad tím by imho aspoň chvíli přemýšlel. Je to dost faktorů najednou co musí zpracovat - má trash ve velkém potu soupeř najednou vsadí 1/3 - první co ho napadne je, že musí zahodit, poněvadž soupeř nejspíš něco má, pak ho trkne, že bych mohl mít jen nějakou středně silnou handu s tímto sizingem, chvilku se k tomu přemlouvá a pak to tam teprv pošle.

A na opak když má nuts, je ve velkém potu kde jde o hodně, soupeř vsadí 1/3 a on před sebou má nad slunce jasné rozhodnutí a samou radostí pln emocí a vzrušení se neudrží a okamžitě to tam pošle :D Myslím, že to může hodně napovědět.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      no tak ryhlej timing na tyhle věci bývá dost často monster handa no ale jediný co mě napadá jsou JJ jinak si myslím že jsi ho inducenul ale jak už se několikrát řeklo chyba byla v sizingu skrz to ten těžkej spot.

@confidant92 no já taky nedefenduju 22 ani 55 o to víc důvod si nedělám raising range na F protože tam mám jen jeden set což jsou tři komba a nic jako JJ+ mě nevyhodí proto radši půjdu raise-shove na T s těma setama + nejhorši FDs ale možná je to taky chyba ale myslím že reg jako je tohle dost zahodí zvlášť když málo kdo v 3betu raisne jako bluff ale jak říkám de o to kdo je villain
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Já bych tu určitě x/raisoval draws na T. Pokud nám soupeř tady dá bet 1/2 potu, tak nepotřebujem už moc FE aby to byl +EV shove a proti happy 3beterovi tam ta FE určitě bude. Navíc call na T OOP s draw tu prvděpodobně bude - EV. Obzvlášť proti přemýšlejícímu hráči. Z tohoto důvodu by tedy bylo rozumné ten set raisnout až na T.