[NL25] [SH] 4way facing pot size donkbet from short fish

• Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Poker Stars $0.10/$0.20 No Limit Hold'em $0.04 Ante - 4 players

BTN: $13.48
      Hero (SB): $24.04
      BB: $11.88
      CO: $48.36

BTN - fish
      BB - 2k hands, 30/19/6,4 ; wtsd/w@sd 20/55 , tazko ho kategorizovat, ale rozhodne ziaden mega borec :f_biggrin: skor nejaky slabsi reg no...

PF - callujem suited one-gapper, navyse BB nema vysoky squeeze, takze standart play..
      F - CO ma brutalne vysoky cbet(90%) takze nedonkujem (zacal som dost vela donkovat, ale zatial to nevie dost vela hracov nejak exploitovat, ale o to v tejto hande nejde...) a zacinam checkom a BB short fish donkuje pot...v pote je teraz 4,96€ a ma 8,84€ behind...flop donkbet ma 14%, ale tak toto je 4way, takze by mozno mohol aj nad tym uvazovat, ale nieje to uplne iste...Zvazoval som all in alebo fold...nakoniec som foldol, ale niesom tym uplne nadseny...akoze skoro nikdy nebudem nejaky giga favorit, okrem toho ked bude mat T9 a TJ, ale moze mat aj AT a KT...

Ako by ste to zahrali vy? :f_drink:

Pre Flop: ($0.46) Hero is SB with T :spade: Q :spade:
      CO raises to $0.60, BTN calls $0.60, Hero calls $0.50, BB calls $0.40

Flop: ($2.56) 6 :heart: 2 :diamond: T :heart: (4 players)
      Hero checks, BB bets $2.40, CO folds, BTN folds, Hero folds
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Brejci,

nemyslím si, že jsou naše možnosti nutně omezeny na shove or fold. Pokud by byl postflop aggro/spewy, tak klidně x/c a x/c skoro jakýkoliv T je option a nechat mu v rangi všechny GS etc., něco by na shove ještě stále mohl foldnout. Já bych to teda ještě zkomplikoval a řekl bych, že tu všechny možnosti můžou být ok v závislosti na jeho tendencích/tells/notes, co na něj máme.

Vím, že je to celkem málo uspokojující odpověď a bylo by super postnout analýzu a závěrem napsat, že je to jednoznačně fold, takže se pokusím alespoň o něco. Zkoušel jsem schválně u jednoho aliasu ryb, který jsem si vytvořil, vyfiltrovat ~pot db v mw potu a našlo mi to překvapivě dost showdownů - 48. Z toho:
      - silné made hands (tptk+): 11 -> ~22%
      - středně silné made hand/slabší made hands: 26 -> ~54%
      - bluffy: 11 -> ~22%

Dodávám, že žádných z těch hráčů není maniak a že dost z těch bluffů bylo ne že racionální higher ev semibluff, ale občas totální blbost srovnatelná s handou typu A3cc na tomto boardu. Díky tomu, že fish může mít daleko častěji nějaký podobně nesmyslný bluff, tak nevidím moc důvod hrát jen x/f nebo x/shove. Sice vysoký sizing většinou znamená buď silnou ruku či bluff, tak u ryby, jak jde vidět, je to takřka naopak. Ryba klidně potne ruku jako A6/T3s. A naopak pokud má handu typu set, tak často slowplayuje, protože je to handa, která není až tak zranitelná. Ofc toto nemusí platit pro každého rekreačního hráče, ale bez dalšího infa za mě x/c > cokoliv jiného.
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      :f_thumbsup: dakujem