[NL25] AKo 3b spot 3x x/c

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Soupeř 22/18/8 fold na 3bet 64,4bet 6 za 3,1K hand. PF stnd. Na F necbetuju, protože si nemyslím, že mám range výhodu (77,88, nemám, AK,AQ,AJ atd. máme oba a soupeř může i slowplaynout AA). Zajímá mě, co dělat na R? Pokud sem soupeři přiřadil range na R AA,AKs,AKo,AQo,AQs,77,88,78s a jako bluffy JTss a T9s 4c, tak mi to vychází na call. Otázkou je, jestli by odbarreloval všechny T9s - pokud třeba jen 1c, tak už mi to nevyjde.... Celkem tough spot.

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $22.62 (113.1 bb)
      Hero (BB): $21.25 (106.3 bb)
      MP: $13.53 (67.7 bb)
      CO: $22.58 (112.9 bb)
      BTN: $6.35 (31.8 bb)

Preflop: Hero is BB with A K
      MP folds, CO raises to $0.50, 2 folds, Hero raises to $1.80, CO calls $1.30

Flop: ($3.70) A 7 8 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.40, Hero calls $2.40

Turn: ($8.50) Q (2 players)
      Hero checks, CO bets $4.80, Hero calls $4.80

River: ($18.10) 8 (2 players)
      Hero checks, CO bets $13.58 and is all-in, Hero calls $12.25 and is all-in

Results:
      $42.60 pot ($2.13 rake)
      Final Board: A 7 8 Q 8
      Hero mucked A K and lost (-$21.25 net)
      CO showed 8 8 and won $40.47 ($19.22 net)
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

ad range výhoda - ano, sety má zřejmě jen on, ale ty zas můžeš mít nějaké 78s/A7s/A8s a AK/AA máš vždy, kdežto on teda možná jen občas slowplayed AA. Range už nejsou tak tight v těchto pozicích, aby si mohl dovolit callnout down jen sety a tak si myslím, že s AK by to měl být v pohodě b-b-shove pro value. Začínat na Ahigh boardech 100% checkem dává smysl tehdy, pokud by tu naše range vypadala např takto: AK/JJ-KK pro value a potom air a slabší Ax typu A2s jako bluff. Kdybychom s takovou rangí betnuli AK/AA, tak je to pro naše pasivní linie celkem těžko hratelné.

Pokud platí co jsi psal - tzn.že máte oba AQ/AJ, tak bych AK určitě cbetoval. Ano, viděl jsem např.včera týpka, který cbetuje AK v těchto spotech a potom je shopný zahrát 3x x/c s QQ-KK, ale otázka je, jak moc je takto konstruovaná range dobrá (no to je spíš řečnická otázka, protože dobrá není). Např.je dobré, že já budu mít na místě CO 3str valuebet s A2s? Asi moc ne...

As played by default ok, může mít missed SD/FD. Nicméně, intuitivně asi tušíš, že ta queena je hrozná karta (AJ už prakticky nemůže vbetovat a AQ nás beatuje), takže pokud myslíš, že hráč není schopný 3barrelovat jako bluff a že není potřeba se v tomto spotu balancovat, tak je to rozhodně fold na R. Myslím si, že ve všeobecnosti se na těchto stakes v těchto spotech nevyplácí callovat handy, které jsou čistě bluffcatchery a teda snažil bych se spíš callovat tehdy, pokud můžu beatovat alespoň nějaké valuehandy. Např.pokud by přišel blank na T i R, tak je stále šance, že soupeř se valueowne s AQ.