[NL25] AKo 4b spot decision on F

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Na soupeře mám zatím jen 150h, doposud 12/10/6/50. PF tu nemám calling range jdu vždy cold 4bet s nízkým sizingem. Myslím, že takto IP je ok jen 2x. Moje range tu vypadá jako TT+,AQs+. As played jeho range bude zřejmě dost tigh vzhledem k dosavadním statům, zajímá mě, jak bych obecně měl hrát tyto spoty IP. Zpětně se mi ten cbet moc nelíbí, protože checkem si můžu defendovat svoje TT-KK. Na druhou stranu, neměl bych tu mít 100%cbet když je moje range extrémně lineární a splitovat range OTT?Díky

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $20.70 (103.5 bb)
      Hero (BB): $34.49 (172.5 bb)
      UTG: $8 (40 bb)
      MP: $20.82 (104.1 bb)
      CO: $20.10 (100.5 bb)
      BTN: $25.75 (128.8 bb)

Preflop: Hero is BB with K A
      UTG folds, MP raises to $0.50, 2 folds, SB raises to $2, Hero raises to $4, MP folds, SB calls $2

Flop: ($8.50) 2 6 K (2 players)
      SB checks, Hero bets $3, SB folds

Results:
      $8.50 pot ($0.42 rake)
      Final Board: 2 6 K
      SB mucked and lost (-$4 net)
      Hero mucked K A and won $8.08 ($4.08 net)
  • 6 odpovědí
    • Dante1307
      Dante1307
      Bronz
      Registrace: 24.07.2010 Příspěvky: 31
      Podle mě zahráno naprosto standardně. x/x bych volil jen u soupeře, který mi bude na turnu defendovat 99-QQ, nebo A6- což mi u takového nita nepřijde jako pravděpodobné.
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Nazdar,

no tu by som asi velmi silno zvazoval aj check back lebo
      1. nemas 3 st. of value
      2. A-h aj K-h nema, takze jeho flush draws niesu bud ziadne, alebo max. JhTh, QhJh tak sa ani nemusis protectovat moc
      3. Ak ma TT-QQ mal by si dostat value aj delayed cbetom

No ale akoze ani cbet nebude zly, ale myslim ze tu proste brutalne crushujes jeho range a blokujes KK aj FDs takze preto no :f_drink:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Souhlasím s checkbackem. Pěkně to sespsal brejci, akorát bych jestě dodal, že kdyz checkneš back, tak
      1) soupeř bude mít větší sklony bluffovat. Např leadem OTT. Taky jsem už viděl v podobném spotu lead T a shove R, protože si soupeř asi myslel, že všechny silné handy cbetuji a tak chtěl vyfoldovat jj-QQ. Takže není špatné si protektovat checking range obecně, aby tě pak soupeři nemohli exploitovat
      2) můžeš dostat o jednu streetu value navíc. Soupeři si budou myslet, že máš weak range a měli by mít větší sklony k bluffcatchu apod...
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      ja som vedel, ze som chcel aj 4. bod ale som si na to nevedel spomenut po dopisani 3. :f_thumbsup:
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Díky, já jsem si to myslel. Jen ještě jeden dotaz... k tomu sizingu a range. 100% cbet s lineární range chci mít např. v 3bet spotu hlavně OOP. Toto už je jiný spot, co?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

tak ono celkově betovat často s linear rangí/malým sizingem vychází z toho, že předpokládáme rangovou výhodu=cally od horší range, z čehož vyplývá, že bychom dlouhodobě měli mít z potu víc než soupeř, tedy získávám range vs range value. Myslím si, že je dobré se tohoto řídit hlavně OOP, kde nemáme šanci vzít si free kartu a nechceme hrát moc guessing spoty. Ve 4bp navíc dostaneme stacky do hry i 2 streetově, takže checkem beh moc neztrácíme. Handy jako QQ-JJ nepotřebují moc protektovat a budou jednoduše na Kxx boardu hrát imo daleko lépe checkem beh.

Tzn. nehejtuju cbet se 100% rangí s nějakým strašně nízkým sizingem (1/5p ve 4bet potu na takovémto boardu asi bude stačit), nebo xbeh s tím, že bych si tuto linii chtěl protektovat i některými silnějšími handami a AKhx mi na to dost sedí vzhledem k tomu, že absolutně nepotřebuje protekci (=na asi žádných runoutech handu nefoldujeme).