[NL10] JTo BBvsCO 967s Rrange

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 5 players -

UTG: $14.26 - VPIP: 20, PFR: 13, 3B: 13, AF: 1.5, Hands: 95
      CO: $12.84 - VPIP: 21, PFR: 17, 3B: 0, AF: 6.0, Hands: 124
      BTN: $11.98 - VPIP: 20, PFR: 8, 3B: 0, AF: 1.0, Hands: 64
      SB: $5.55 - VPIP: 13, PFR: 7, 3B: 9, AF: 5.0, Hands: 121
      Hero (BB): $10.78 -

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with J :club: T :heart:
      1 fold, CO raises to $0.25, 2 folds, Hero calls $0.15

Flop: ($0.55) 9 :club: 6 :club: 7 :heart: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.35, Hero raises to $1.05, CO raises to $3.20, Hero folds

Jde mi tu, o sestrojení raising range, zpětně se mi to s JTo uplně nelíbí. Zpětně bych tam spíš zařadil handy jako T7s, J7s, 55, 54s ale uplně jistý si tím nejsem jestli je to nejlepsí výběr.
      Můžu se jen zeptat co tu děláš/děláte s,
      99:
      96s: (asi spíš CD=>posilnění CD range ne zároveň mby weak to SO OTF, i když teda blokuju dost SO range takze se to tak moc casto nestane)
      thx
  • 16 odpovědí
    • janikfox
      janikfox
      Bronz
      Registrace: 31.01.2012 Příspěvky: 204
      fuha, to mas nejaku moc siroku range vs CO...T7s,J7s,54s calluješ proti CO?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      ano
    • dsaver
      dsaver
      Stříbro
      Registrace: 21.11.2009 Příspěvky: 596
      mne sa zda ta handa na x/r fajn ;) urcite viac ako 55 co ma 2outy, 54s je dost zle, aj ked hitnes str... clear c/f tieto handy
      pre mna je pekna handa na x/r 86s, 87s - co blokuje set a str...str,99, by som radsej x/r , tiez 2P for value z OVP, su dost zranitelne ruky
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Máš svojí range nějak zanalyzovanou, že tyhle ruce si schopen hrát profitabilně BBvsCO? CO je evidentně docela tight hráč a JTo zahazuji. Pokud calluješ i ruce jako T7s, J7s, co máš v 3 bet bluff rangi?
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      karisek původně napsal
      Máš svojí range nějak zanalyzovanou, že tyhle ruce si schopen hrát profitabilně BBvsCO? CO je evidentně docela tight hráč a JTo zahazuji. Pokud calluješ i ruce jako T7s, J7s, co máš v 3 bet bluff rangi?
      ne, predpokladam ze realizuju tu EQ.
      vs 2.5x, Axs a handy jako J9s
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Takže ty třeba JTs calluješ, J9s 3betuješ na bluff a J7s už zase calluješ? Tak to je na mě asi moc advance... S realizací té EQ taky nevím, jak přesně to myslíš. Já tu nečekám, že bych OOP moc často realizoval EQ.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      ano,
      27% pot odds, a ~40EQ...
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No preflop tu EQ sice máš, ale nevím jak moc to budeš schopen uhrát postflop, když se flopy over cbetují. Hlavně bych se bál, že budu často dominovaný. A teda moc nepobírám tu konstrukci tvé range...že J9s 3 betuješ, když EQ máš ještě víc než s JTo a J7s calluješ. Na NL10 mi to přijde překombinovaný.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, tak 3bet bluff range by měl být bottom naší calling range, prostě ruky co se těsně nevyplatí defendovat callem použijeme na bluff čímž je budeme schopni narozdíl od callu opět zahrát lehce profitabilně. Takto by to aspoň pokud jsem to dobře pochopil mělo při polarizované rangi podle teorie být. To co hraješ ty je teda nejspíš hybrid range. Máš k tomu nějaké specifické důvody? :)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Cau
      ok zkusim k tomu něco napsat/nastínit proč to nemám polarizovaný. Jednoduše řečeno, radši budu hrát se silnější/hratelnější/mín dominovanější range než naopak. Jelikož chci mít i calling range tak potrebuju i nějaký silnější handy na call, např. handa jako JTs mi příde až moc silná handa na to abych jí zařazoval do 3b/f range. -> tak tam zařadim třeba J9s nebo J8s a callnu zbytek co si myslim že uhraju.
      " prostě ruky co se těsně nevyplatí defendovat callem použijeme na bluff čímž je budeme schopni narozdíl od callu opět zahrát lehce profitabilně. "
      Sice tímto způsobem uhraju širší range, ale automaticky z toho nevyplývá že to bude profitabilnější než ten můj přístup(ani z toho to nevyplívá) Prostě pokud si myslim že v tomdle spotu udefenduju callem třeba max 54s, tak bych v balanc. 3bet range měl handy i jako 64s atd imo a to nechci. Jeste pak horší by to bylo BBvsBT pokud bych chtěl volit tento přístup.
      (?)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      HHHuBi původně napsal
      ... např. handa jako JTs mi příde až moc silná handa na to abych jí zařazoval do 3b/f range. -> tak tam zařadim třeba J9s nebo J8s a callnu zbytek co si myslim že...
      ok...chápu ten point proč callovat JTs, chápu proč v důsledku toho 3betovat na blaf J9s nebo J8s....ale vůbec mi z toho nevyplývá, proč bych chtěl callovat J7s...nebo třeba JTo... Ty si evidentně myslíš, že to umíš uhrát, ale nemáš to ověřený na žádné analýze. Podle mě jsou ty ruky bez nějakého pádnějšího reasoningu fold...
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Ten stejnej argument můžu použít i na Tvůj přístup, nemáš zanalyzované že to je -ev ale folduješ to, jak pak víš kde je bottom? Pokud zahazuješ ruky který by si zahrál +ev, tak to je taky chyba. (imo stejná jako když hraješ -ev handy)
      Moje argumenty pro call jsou např.
      a) viděl/"slyšel..." jsem podobný handy callovat u coachů
      b) koukni se co tu calluje snowie
      c) pokud mám 40% EQ, tak vzdycky UVIDÍM 24% z tý EQ (3 karty). O tom kolik reálně realizuju konkrétně se nemá smysl bavit imo, ale kolik tu chceš mít EQ aby si začal callovat? Mě se todle už zdá jak EQitově tak realizovalností dobrá handa na call.
      c1) sice jsou overcbetovaný flopy ale jsou třeba i overfoldovaný flopy po tom co checkne,
      c2) pokud jsou overcbetovaný tak se to dá nějak exploitovat imo
      cx) teoreticky hlavně já ani nemusím realizovat tich 27%(pot odds) když targetuju wr <-100bb/100 ne?
      d) nějaké analýzy jsem si dělal, ale abych mohl říct že třeba J6s je bottom, na to bych potřeboval giga sample.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Mě ani tak "nevadí" šířka té range, ale prostě stále nějak nemůžu najít cestu k tomu, že 3betuješ středně silné ruce s dobrou hratelností a calluješ špatně hratelné ruce. Já se přiznám, že tady hraju víceméně range od weazela, který tady radí callovat mnohem užší range. Ale i kdybych chtěl range nějak podstatněji rozšiřovat, tak raději budu více 3 betovat a to třeba i JTo a tím exploitoval špatné defendování hráčů na NL10, spíše než se hrdinsky pouštět do OOP spotů se špatnýma rukama.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

nj, je mi jasné, že vždy se trochu strhne diskuze ohledně callování hand na BB. Přičemž není vždy jasně prokazatelné, kdo má pravdu a není pravda, že "96s je jasně ziskové pro všechny". Tak to prostě není. Důvod - schopnost realizovat EQ. Pokud někdo začíná s pokerem, zřejmě mu doporučím v tomto spotu zahodit i handu jako Q8s, aby se vyhnul marginálním spotům, i když já sám calluji handu jako J4s s vs 2,5x. A je možné, že lepší hráči než já budou callovat i 84s. Zkrátka čím lépe máte zanalyzovanou postflop hru a čím větší máte edge nad soupeřem, tím více hand můžete hrát. Vyznáte se v timing/sizing tellech perfektně a jak tomu přizopůsobit hru, jak správně exploitovat a v jakých spotech? Znáte dobře soupeře? Má nějaké leaky? Víte na jakých runoutech jít x/c + donkbet, co chcete jít x/r - bet -give-up? Postflop je strašně komplexní obv a jedna správná range pro všechny prostě neexistuje. Já jí aktualizuji často a čím dál tím víc si CC rozšiřuji a ano, s těmito handami jsem na tom stále lépe než v případě foldu na BB (tzn.-100bb/100). Takže tolik k tomu tématu.

Jinak k 3betování handy jako JTo nedělal bych to úplně rád - postflop hratelnost není úplně hrozná, ale ruka může vyfoldovat nějaké handy, které dominujeme a naopak v jeho calling rangi vs 3b bude dost ruk, které dominují nás. Nicméně - pokud je soupeř barrel-happy postflop (neumožní nám realizovat moc EQ) a zároveň má např. >60% fto3b, tak to exploitativně může být dobré/lepší.

Postflop - nezdá se mi špatný, x/c je taky fajn, s offsuited rukami je trochu problém, že se nám může stát, že budeme bluffovat příliš často tím, že jich je zkrátka 3x tolik, co suited hand, ale tím že máme Jc a hádám žádné jiné handy z této kategorie nebluffuješ, tak mi nepřijde špatné zahrát xr a bluffovat cluby a na ostatních kartách give-upnout. Máme tu zřejmě o dost víc 2p+ ruk, než soupeř, takže bychom ten board určitě měli hrát agresivně. Jinak k té otázce - 99 bych hrál x/r a nějaké 2p můžeme mixnout nebo hrát xc, myslím si, že tam je xr příliš thin a jak jsi psal - vůči aktivnějším lidem není špatné nechat si i tyto handy v xc, abychom zachovali i pasivní linie silné/uncaped.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Katrisone, takže i ty na BB máš tu range postavenou tak, že 3 betuješ na blaf středně silné ruce a calluješ slabší? Jak jsem psal, nemám nic moc ani proti tomu, že někdo defenduje širší range, pokud si to umí uhrát... Jen prostě jsem úplně ještě nepochopil ten koncept JTs calluji, J8s 3 betuji, J7s calluji. Zkrátka proč ne3betovat klasicky bottom range?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      To je celkem jednoduché, proč nechci vzít čistě bottom range. Představ si, že jeden hráč raisuje za 3bb, druhý za 2,5bb a někteří i za nižší. Jeden má vyšší cbet a druhý nízký, jeden otevírá 30% a jiný 20%. Určitě vůči všem nechci hrát fixní CC range a proto se tu CC u mě bude pohybovat od i nějakých 20% až po 50%+, pokud někdo minraisne např. Podle mě bych musel mít i několik rangí vůči každé pozici a bylo by pro mě poměrně těžké si je zapamatovat vč.3betů a obzvlášť když hrávám up to 12 stolů momentálně, tak je to moc distractions tyto věci řešit. Tzn. toto je první věc - lépe se mě takováto range pamatuje (-> 3betuji buď vysloveně linear vůči aktivnějším, nebo nějaký mix jako má Twinn v jeho PF plánu - tzn. něco jako SC/gappery a k tomu nízké AXs/KXs např.).

A druhá věc je, že taková range má daleko lepší hratelnost, co je oop zásadní. Více polar hrávám např. BvB, protože tam až tak postflop hratelnost není až tak zásadní (hráči častěji 4betnou než callnou a já si IP můžu vzít free kartu, když přijde špatný board).