[NL25] flop float s OCs

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, soupeř unknown

$0.10/$0.20 No Limit Holdem
      iPoker6 Players
      Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter
      Stacks:
      UTG Player3 ($3.10) 16bb
      UTG+1 Player5 ($20.30) 102bb
      CO Player6 ($54.54) 273bb
      BTN Player8 ($21.13) 106bb
      SB Player10 ($36.64) 183bb
      BB Hero ($20.10) 101bb
      Pre-Flop: (0.30, 6 players) Hero is BB :Jd: :Tc:

4 folds, Player10 raises to $0.60, Hero calls $0.40

Flop: :9s: :3s: :4c: ($1.20, 2 players)
      Player10 bets $0.84, Hero calls $0.84
      Turn: :3d: ($2.88, 2)
      Player10 checks, Hero bets $1.80, Player10 calls $1.80
      River: :6c: ($6.48, 2)
      Player10 checks, Hero checks
      Final Pot: $6.48
      Player10 shows
      :Qd: :Ac:
      Player10 wins $6.16 (net +$2.92)
      Hero collects $0.00 (net -$3.24)

Lidi overcbetují a tak je imho na místě neoverfoldovat na cbety. Já mám fold to cbet asi 56%, takže je čas to řešit. Ale aby byl tento float profitabilní, tak potřebuji, aby soupeř dostatečně často checkoval na turnu a když už checkne, tak aby zahodil na bet. Takže si nejsem jistý, jestli je to ok. Zasluhovalo by to asi nějakou hlubší anál lýzu. Ale než se k něčemu takovému donutím, tak jak to děláte vy, co máte fold to cbet blízko 40%, aby jste to tak měli? Je to hodně obecnej dotaz, tak stačí, když řeknete, jak hrajete tenhle spot a s dalšíma se ukážu zase v jiných handách (ale kdyby se někomu chtělo tak se rozepsat může) :) Díky
  • 7 odpovědí
    • dsaver
      dsaver
      Stříbro
      Registrace: 21.11.2009 Příspěvky: 596
      na tomto turne mas min FE, teda urcite betujem aj river, ak sa rozhodnem betovat OTT, targetujeme Ahigh a slabe PPs
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Můžeš vyhrát i tak že hitneš, nebo máš lepší handu. Mám radši teda Ahigh handy a backdoors, třeba handu s jednim vysokym spade apod.
      Možná je i přípustný na BB overfoldnout, protože máš preflop hodně širokou range.
      No a s equilabem si najdeš co hrát abys měl fold blízko 40%, vemeš preflop range a vybereš 60% nejlepších.
      Mě by to vyšlo asi na páry, gutshoty, BDFD a nějak A8+ a KQ. Když chceš radši tuhle BDSD než malý eso nebo KQ tak to snad nebude žádnej problém.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Můj názor byl naopak, že bude mít dost airů na turnu, který vyfoldujem a Ahigh a PPs bude v určité frekvenci checkovat už na flopu a na turnu minimálně nějaké Ahigh zahodí, takže na riveru mu tam zbyde především hodně 9x a část nízkých PPs a fold equity už jsem tam tolik neviděl. Každopádně to jsou jen mé domněnky a ostatně i výsledek té handy nasvědčuje spíš, že tvůj názor je správný, no uvidíme co povědí další pánové.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Pro mě je moc loose ten call OTF, ale beru to spíš jen tak feelingově, takže si nějak skálopevně zatím že mám pravdu, nestojím.
      Proč podle mě necallovat:
      1) řekl bych, že když callneš JdTc, tak overdefenduješ na cbet (můžeš si určitě vyklikat v combonatoru tvojí range)
      2) když hitneš svůj out, tak nemáš moc vysoké implited odds a naopak máš celkem vyskové reverse implited odds. Neboli když hitneš např. J tak on horších Jx v rangy moc nemá a nadruhou stranu má 9J/QJ/KJ a AJ... To samé s Tx.
      - Raději bych teda calloval handy jako AT, které když hitnou Ax dominují spoustu horších apod. Nebo alespoň defendoval JxTs/JsTx

OTT - když se spároval turn, tak bych asi často giveupoval. Nemyslím si, že tam máš dost FEQ, ale možná se pletu. Každopádně daleko lepší linie bude, když půjdeš check back a OTR 2xpot na check villiana. On OTR bude thin value betovat 9x apod. a Ax si checkne které ty OB vyfolduješ :)
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Souhlasím s Marffim. JTo na tomto flopu defendovat není podle mě moc dobré a je to overdefend, v pohodě foldni a jeď dál:f_thumbsup:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bodycheck,

OTF imo dost standard, měli bychom tu mít dost širokou range a 2OC s BD OESD se mi zdá jako dobrá ruka na float s potenciálem stabovat/raisovat na některých kartách. Naše karty často může brát jako scare karty a barrelovat je jako bluff -> proto si naopak myslím, že impl.odds jsou tu dobré (např. na J bude barrelovat často všechny ruky jako KQ etc.).

Co se týče T/R hry - by default bych toto spíš checknul beh na R a delayoval agresi na R skrz to, že nemáme moc EQ. Nicméně pokud např. soupeř snapchecknul na T (velmi často give-up), nebo máme vysloveně info, že má obrovský x/f na T, tak můžeme klidně stabnout. To jestli bluffovat/nebluffovat R si myslím, že bychom opět mohli řešit přes ready/tells, protože celkově sám o sobě stab je exploit a nemá moc cenu teda rozebírat jak to má být rangově. Tzn. pokud soupeř šel x/c velmi rychle, raději bych nebluffoval, myslím si, že dost hráčů je s těmito tells v takovém neverfold módu.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      A by default (v ramci balanced play) checkujes 9x a 2nd PPs na turnu a odkladas agresi teda az na river? Me prijde, ze souperova range obsahuje spoustu OCs a tak bych se chtel asi protektovat jak s 9x, tak s PPs, takze bych i ty bluffy zrealizoval uz na T.
      Ale je mi jasne, ze budu muset neco give upovat, protoze bych fakt dost overbluffoval kdybych bluffoval vsechny non SDV handy. To je pak v nekterych situacich nesnadne vymyslet jak ty handy zrandomizovat abych vybral jen cast tam, kde co do vhodnosti na bluff si stojej vsechny dost podobne.