bodycheck poker pro??!!

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 773
      Ahoj kluci, už je to pár měsíců, co jsem dostal nápad založit si blog, takže je možná na čase to zrealizovat. Nevidím to pravděpodobně na nějaké sáhodlouhé posty, ani komplikované buzerlístky, hlavní důvod k blogování mám kvůli feedbacku na moje počínání, takže vás tímto vyzývám, abyste mi sem napsali cokoliv, co si myslíte, že bych měl vědět, co se vám na mě nezdá, nebo nad čím bych se měl alespoň zamyslet.

Mnohdy jsem o něčem totiž přesvědčený a pak, kolikrát po dost dlouhé době, zjistím, že jsem byl vedle jak ta jedle. Mnohdy si myslím, že vím všechno líp, než ostatní, a pak se ukáže, že jsem jediný mimo. V pokeru k tomuto imho dochází dost často. Krásně to řekl Chris Moneymaker: „Na pokeru je krásné, že si každý myslí, že ho umí hrát.“ Přitom hrát ho opravdu umí jen malé procento z těch, co se o to snaží.

Takže to bychom měli k úvodu, který měl dát najevo, že tento blog nezakládám pro sebe, abych si tady psal nudné monology, ale naopak bych zde chtěl vést dialogy s kýmkoli z vás, protože každý má nepochybně spoustu vědomostí, nápadů, názorů, které mně můžou posunout a pomoct mi nebýt věčně na NL20/50/100/200/500/1000/5000/100 000 :D

Takže momentálně hraji výše zmíněných NL20 na netbetu, moje hlavní slabina je volume - tento měsíc pouhých 14K hand bez zjevné příčiny. Velmi snadno se potom stane, že jsem -200€ vč. rakebacku, a nemusí to být ani moje vina. Je jasné, že s tímto volume nemám šanci se normálnim tempem posunovat, takže chci začít hrát průměrně 3h denně s tím, že můj cíl budou 4h denně a počítám, že neproduktivní dny potom ten průměr sníží o hodinu. Hraji teď 2 stoly zoom, což by mělo udělat cca 1000 hand denně - když zvládnu 30K za prosinec, tak to pro mě bude obrovský úspěch a pravděpodobně objemový rekord. Možná někoho napadne, proč nehraju více stolů. Bohužel patřím mezi ty pomalejší a mnohdy mám problémy stíhat i ty dva stoly, alespoň pokud chci mít při hře stále přehled o rangi jak soupeřově, tak proti regům také mojí. Zoom hraji teprve krátce a mám na něm asi 5K hand, ale dost mě zaujal možností kdykoliv odsednout. Mohu si tak kdykoliv dát krátkou pauzu, zanalyzovat si nějakou odehranou handu, nebo na chvíli prostě vydechnout když jsem unavený. A pro mě je super možnost odsednutím si obnovit časovou banku, což dělám klidně 20x za session :D Nějakou dobu na zoomu pravděpodobně zůstanu, evidentně když tam člověk nahraje pár desítek tisíc hand, tak už ani nehraje pořád proti unknownům, ale postupně má na hráče více a více informací, takže prostor pro edge tam je určitě dostatečný.

Dneska jsem odstartoval nedívání se do cashieru, poslední dobou mě dost vytáčí, že se mi stále nedaří, přestože pocit ze své hry mám výborný. Takto budu možná dál prohrávat, ale aspoň o tom nebudu vědět :D Můj stop loss se rovná výši mého bankrollu (když jsem ho viděl naposledy, tak činil 385€) takže jsem už teď zvědavý, jak dlouho se udržím ve hře :) ) Kontrolovat to budu každou neděli.

Zatím ahoj
  • 123 odpovědí
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,439
      Čau čau
      "Mnohdy jsem o něčem totiž přesvědčený a pak, kolikrát po dost dlouhé době, zjistím, že jsem byl vedle jak ta jedle" Proto je dobrý si umět zpochybnit COKOLIV čemu věříš. Protože to může být bullshit. Příklad: terorista a jeho aláh/něco...
      -2 stoly na zoomu jsou uplně v pohodě, spočítej si kolik se to rovná tak stolům na regular stolech
      -zhřejmě nechápeš/neumíš si představit efekt tý variance v pokeru proto se do toho cashier koukáš hlavně (imo) obv pak další věc tomu moc neusnadní když máš minimální BR.
      -osobně mi příde vic EV hrát regular stoly, ale nechce se mi o tom argumentovat.
      GL
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      S argumentem že když se dívá do cashieru tak nerozumí varianci nesouhlasím. To že tomu rozumíš neznamená že máš na to mindset a sneseš to. Jinak s tím nedíváním je to určitě super zvlášť pokud vís že porážíš danej limit. To že o výsledku víš může mít maximálně negativní efekt když si + začneš hrát jinak aby jsi o to nepřišel a nakonec přijdeš, a když si mínus začneš hrát jinak abys to dohnal a přitom ti jen nepřálo ale hrál si profitabilní strategii. Já se snažím teď nedívat co nejdýl. Teď jsem dal měsíc a musím říct že jsem po dlouhé době neměl vůbec tilt takže doporučuju.

Btw k tomu odsedání od zoomu. Dělám to taky tak trošku jedna rada ohledně softwaru nevím jestli máš HM2 ale jestli jo tak tam vzniká problém pokud dáváš volbu "sit out on the next big blind and close" nebo si dáš sit out a hned zavřeš stůl. Na zoomu když dáš fast fold a handa se nedohrála a ty zavřeš stůl tak se tí už neimportuje do HM2 takže zbytečně přícházíš o sample ( ano je to pár hand ale uděláš to tak 20x za session 2x denně a je to 1200 hand za měsíc což pokud hráváš 14k je docela škoda o to přijít). Já to řeším tak že mám normálně zaplý stoly a když nemám time bank nebo su deep což nemám rád tak dám sit out a dám stůl mimo a zapnu si novej a ten starej nechám aspoň 3 min v sit outu

Jinak GL snad se brzo posuneš taky mám teď s NL25 problém tak jsem si po sto letech přemýšlení a výmluv sehnal coache
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Hubi: Co se týče tý variance, tak samozřejmě chápu, že například výsledek jedné session absolutně nevypovídá nic o mých schopnostech, ba dokonce i na mnohem větším samplu může variance nadělat paseku, viz tvůj blog :D Ale jedna věc je chápat to po racionální stránce a druhá věc je chápat to po emoční stránce. Emocím nevysvětlíš, že to byla jenom smůla a že až odehraju 1000 takových sessions, tak se teprve můžu spolehnout, že se projeví má vítězná strategie. Emoce se zajímají jen o tenhle konkrétní okamžik, kdy jsem callnul down se třetím párem a snaží se mi namluvit, že to byla chyba, přestože být vůbec nemusela. Každopádně z tohoto důvodu se chci přestat na ten cashier dívat i když, jak si zmínil, mám nevýhodu, že mám mizerný bankroll a příště až se podívám, tak můžu taky zjistit, že nemám bezpečný bankroll ani na nl5. Ale nechci to na těchto stakes příliš hrotit když nejsem na těch penězích závislý a na micros už jsem si užil dost dlouho.

Ohledně toho zoomu - uvidím jak se mi to osvědčí a pak porovnám s regular. Obojí má své výhody, takže to bude dost individuální, jestli je lepší zoom, nebo regular imo.

Tyradiel: Jaký máš bankroll jestli se můžu zeptat? Měsíc bez koukání už bude vyžadovat trochu bezpečnější pojistku, než mám já :D

Hned se potvrdilo, že blog byla správná volba. O tom neimportování v zoomu jsem neměl šajnu :)

Taky GL chlapi :f_drink:
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      haha lepší BR určitě nemám ja su celkem na to free :D . Je určitě víc způsobů jak to udělat.

1. kterej dělám já je že sice nemám skoro bankroll ale nevybírám rakeback.

2. když víš že jsi profitabilní v long runu a máš nějaky peníze mimo účet který ti nevdí doplnit kdyžtk tak bych to taky neřešil

3. a jinak je potřeba konzervativní BRM v jedné knížce jsem četl 100Bi ale je stará a být tebou pokud chceš mít nějaký BRM tak se mrkni sem http://pokerdope.com/poker-variance-calculator/. Když gam zadáš hodnoty tak ti to ukáře nejhorší a nejlepší výsledky s tvojí winrate a když scrollneš trošku níž tak je tam i jaký je potřeba mít BRM na danou winrate aby jsi měl pod 5% rizika busto
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      V neděli jsem poprvé zkontroloval po týdnu nesledování cashier a zažil jsem celkem zklamání. Měl jsem pocit, že zažívám super hotrun, se svojí hrou jsem byl nadmíru spokojený a očekával jsem alespoň trojciferný profit a nakonec jen pár BI+ včetně rakebacku. Můj bankrol v neděli činil 435€. Od té doby opět nesleduji a jsem velmi spokojený s touto (ne)činností. Zaměřuji se mnohem více na kvalitu hry a prohry s mým emocionálním stavem téměř nic nedělají, takže v tom hodlám pokračovat a možná až (jestli) budu mít bezpečnější bankroll, tak budu dobu nesledování prodlužovat.

Co se týče volume, tak se minulý týden opět nesl v duchu listopadu a nahrál jsem 3600 hand, což přesně odpovídá množství hand, které jsem v průměru za týden nahrál v listopadu, takže stále bída. V neděli jsem si stanovil, že každý den musím nahrát 1300 hand, jinak nepůjdu spát. V neděli jsem to splnil asi ve 2 ráno a hned včera jsem udělal výjimku s výmluvou únavy a tiltu a ukončil jsem to při 1100 handách. I tak jsem ale s těmito dny spokojený, protože na mé poměry je tento výkon silně nadprůměrný.

Volume je můj hlavní problém, respektive věřím, že má hra není tak zlá a teda hlavní důvod pomalého progressu je volume a kdyby to tak nebylo a hlavní kámen úrazu by byl v nedostatečném skillu, tak bez pořádného grindu se to stejně nedozvím, protože na vzorku 15K hand prostě nemůžu dělat jakékoli soudy ohledně mé hry. Takže hodlám začít konečně trochu grindit, i kdyby to občas znamenalo né uplně 100% A hru. Až nahraju nějaký rozumný sample, tak pak zjístím jednu z následujících věcí:

1) Můj skill je v pořádku a začnu zaznamenávat nějaké výsledky.
      2) Můj skill není v pořádku, ale alespoň to už budu vědět a budu s tím moct něco dělat.

Tak jako tak bez volumu se nehnu z místa.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      bodycheck původně napsal
      V neděli jsem poprvé zkontroloval po týdnu nesledování cashier a zažil jsem celkem zklamání. Měl jsem pocit, že zažívám super hotrun, se svojí hrou jsem byl nadmíru spokojený a očekával jsem alespoň trojciferný profit a nakonec jen pár BI+ včetně rakebacku.
      3600 hand a a pár BIs+ není dobrý? ja teda co znám regy na zoomu tak kdo má winrate 4bb+ je dost crusher (2500=Bi)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Tak když to vezmu z tohodle long term pohledu tak asi dobrý, ale já měl za to, že mám hot run jako kráva a že uvidím podstatný znásobení bankrollu, takže když jsem tam pak viděl ušmudlaných pár BI, tak jsem si říkal, že když nevyhrávám ani v hot runu, tak už asi nikdy :D Ale jedná se o strašně malý vzorek. To, že to vůbec řeším jen dokazuje, jak jsem short term oriented :)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,439
      to je evoluce, já už při koukání radši nemám žádný očekávání :D (taky jsem to mněl podobně)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Dneska kontrola pokladny. Tento týden:
      hands: 7080
      stav bankrollu: 404€
      profit za týden vč. rakebacku: -30€

Po stránce volume jsem spokojený, cíl byl 1300 hand denně s tím, že po zprůměrování s neproduktivními dny to bude 1K, takže ok. Jel jsem 2 stoly speed pokeru a toto (na mé poměry) větší volume na mě má pozitivní vliv, spoustu věcí jsem si za tenhle týden zautomatizoval, PF range znám už skoro nazpaměť, za což jsem rád, protože imo dneska kdy už má většina regů PF hru celkem vyřešenou se v této oblasti víceméně nedá tvořit edge a PF beru jen jako nutné zlo, kterým se musím proklikat než se dostanu do spotu, kde to edge mohu najít. A ani to nejde obv samo, rozhodně už nestačí jen sedět u stolu a klikat to podle toho jaké mám zrovna karty, nebo pocity.

Přesto a možná proto, že si toto uvědomuji jsem se tento týden herně cítil dost dobře, především přehled o své rangi v různých spotech mám lepší, než dříve, vytvářím si bluffing range tam, kde by to na těchto stakes málokdo čekal, přestávám přehrávat středně silné handy a také mám lepší představu toho, co musím v kterých spotech defendovat.

Nicméně má to i stinnou stránku. Když chci hrát tak, abych vytvářel nějakou edge a aby ta hra za něco stála, tak to stojí hromadu energie a jsem unavený mnohem dříve, než když jsem jen klikal buttony a věřil, že prostě budu vyhrávat. Takže evidentně poker nejsou snadno vydělané peníze a je třeba si uvědomit, že lidé, co se v pokeru někam dostali, to nemají zadarmo, ale stojí za tím spousta práce.

Tento týden jsem měl celkem problémy s pevnou vůlí. Poprvé asi po půl roce jsem ani jednou v týdnu necvičil. A to mám normálně stanovený plán cvičit 6x v týdně. Jak se teď pokeru věnuji naplno, tak mám chvílemi pocit, že pořádně se jde věnovat jen jedné věci. Vzhledem k tomu, že kvůli práci mám kolikrát co dělat, abych stihl něco udělat v pokeru, což by mělo dle mého aktuálního plánu být minimálně tak 6h denně, tak na nic jiného už nějak nezbývá čas, ani nálada. Respektive čas navíc by tam nějaký byl, ale to bych ho nesměl všechen spláchnout do záchoda prokrastinací.

Nadcházející týden už každopádně holdám opět pořádně cvičit, a i nadále držet volume minimálně na 1K hand denně. Dále studium je třeba zlepšit, mimo HJ a videa jsem tento týden nedělal skor nic. Velké value vidím hlavně v analýze hand, kde si určím přesně svoji, i soupeřovu range včetně všech možných scénářů dané handy. Čím více takových analýz člověk udělá, tím lepší má pak odhad přímo ve hře.

Co se týče té prokrastinace, já funguju tak, že když začnu dobře a vše co jsem si stanovil dodržuji, tak nemám problém. Ale jakmile se na něco vykašlu, nebo to třeba nestihnu, tak už nemám pocit čistého štítu a říkám si, že když jsem neudělal to, tak už se nic nestane když neudělám ani ono. A takto to pokračuje až nedělám skoro nic a jen prokrastinuju a vymlouvám se a propast se prohlubuje až do chvíle, než se naseru, profackuju se a začnu od nuly. Nějakou dobu zase šlapu jak hodinky až dokud zase v něčem neškobrtnu a takhle to mám stále dokola. Možné řešení by bylo naordinovat si vždy pauzu kdy bych nemusel dělat nic a pak vždy opět začít na novo, aniž by tomu musely předcházet dlouhé výmluvy a vnitřní boj. V každém případě v tuhle chvíli se nacházím v bodě největšího nicnedělání a od zítřka začíná nový cyklus.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Ahoj, zjistil jsem, že pravidelné psaní do blogu není úplně můj šálek kávy, snažím se na konci každého dne psát si deník a nějak se mi to dodržuje snáz, než psaní sem, ale abych byl nějak aktivní i tady, tak sem zkopčím úryvek z deníku týkající se pokeru, a mohlo by se to stát tradicí, ale jestli se tak stane ukáže jen čas :)

Poker mě teď poslední dobou dost baví a není to pro to, že vyhrávám, co se týče výsledků to má spíš opačnou tendenci, nicméně důvod proč mě to baví, je hlavně to, že mám pocit, že spoustě spotům lépe rozumím, mám lepší přehled o své i soupeřově rangi a otáčím správné handy na bluff, zároveň procházím revolucí v oblasti explo bluffcatchování a explo bluffování, kde jsem v posledních dnech dělal celkem chyby a asi nejen v posledních dnech. V mnoha spotech je zkrátka v pořádku, alespoň na platformě a limitu, kde teď hraji, exploitativně třeba vůbec nebluffovat, jelikož lidi na na unibetu na nl25 dost rádi bluffcatchují, tak začínám mít pocit, že ve většině spotů na riveru bude nejlepší mít jenom value a bluffy nechat prostě plavat. Jeelikož si každý den mohu měnit identitu, tak na mé underbluffování nikdo nepřijde a FE je dost často prostě nedostatečná.

Nicméně chci samozřejmě bluffovat spoty, kde si myslím, že tu FE dostanu a to v situacích, kdy například přijde scary karta a já vím, že soupeře moc netrefuje, takže jeho range je složená především z bluffcatcherů, příp. z airů a jen minimálně ze silných hand. Dále chci bluffovat situace, kdy má soupeř v rangi airy, které neporážím, a mám u nich FE zaručenou.

Co se týče bankrollu, tak mám teď ~730€, od 1200 chci shotovat nl50, s tím, že když klesnu pod 1000, vracím se na 25ku a tak stále dokola.

Jakékoliv poznámky, nebo připomínky jsou vítány.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Mám špatné období, takže následuje krátký crying post.

Jsem ve swingu zatím 15BI, začalo to už asi před týdnem kdy jsem během pár dní prohrál ~11BI načež jsem ztratil jakoukoliv chuť do hry, takže jsem několik dní jen velmi zlehka studoval videa, HJ a nějaké analýzy, a ke stolu jsem vůbec nepřisedl a když už jsem to skusil, tak mě nechuť po chvíli stejně donutila to vypnout. Dnes jsem se k tomu vrátil a dalších 5BI v záchodě.

Zjišťuji, že moje hra má obrovskou spoustu mezer a mám zmatek v dost spotech. Také stojí za zmíňku, že na nl25 jsem overall BE po čtyřech měsících hry.

Takže si začínám uvědomovat, že problém asi nebude nikde jinde, než u mě. Nerad si to přiznávám, protože jsem své hře celkem věřil, nicméně teď po krátké přestávce, kdy jsem opět zasedl ke stolům jsem si začal všímat, že často dělám celkem hloupé a zbytečné chyby, které si většinou ospravedlním nějakou p***u. Nicméně in game není lehké rozeznat hloupé chyby od dobrých rozhodnutí, v tu chvíli mi přijdou všechny má rozhodnutí správná, kdyby ne, tak je nedělám.

Stále si říkám, že řešení je prostě ještě důsledněji přemýšlet nad hrou, snažit se mít přehled o rangích a aplikovat zkrátka všechny znalosti, které mám a prostě doufat, že výsledkem budou dobré výsledky.

Další možností je coaching, ale nemůžu se zbavit vtíravé myšlenky, že když nejsem schopen se vlastními silami dostat přes nl20, tak co budu potom dělat na nl100+? Nechci si přiznat, že se tam dokážu dostat jen za pomoci někoho jiného.

Zatím hodlám pokračovat v tom co do teď. Sledovat videa, HJ a analyzovat si spoty v equilabu. Nechápu, jak se mi nemůže dařit v tak špatném player poolu v jakém hraji. Ale možná na mě jen platí to, co řekl Forrest Gump a sice že pro hlupáka každý hloupý :)
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      Ono ta pomoc vacsinou nespociva v tom ze ti coach povie veci ktore uz nevies lebo vacsinu aspon okrajovo budes ovladat. Ale povie ti preco je to ktore rozhodnotie lepsie, pre co by sa rozhodol on v tom spote a spytal sa ta otazky typu ci vies aku ma ten a ten hrac tu a tu range a ci tu bude mat oponent vela bluffov, ci sa to da na R valuebetovat alebo je lepsie check etc. ono nepochybujem a myslim ze ani ty ze sa vyssie dokazes dostat aj sam. ide o to ze dokym prides na tie najoptimalnejsie cesty na tych stakes tak to zaberie ovela viac casu ako s coachom > lost money v longrune ak by si mohol hrat nl100 a budes hrat nl25 (pripadne ten isty limit ale s realnou wr)
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      Cize coach je taky ten tvoj partak ktory uz vsetko to co ty absolvoval, ma na hru vacsinou lepsi nazor a preto sa nanho v dost vela veciach resp na jeho nazory spolahnut, ze nebudu uplne mimo. Nenadiktuje ti ze tu a tu raisni pretoze banan. Ale da ti podnet k rozmyslaniu, ze sa to da spravit aj inak ako to co povazujes za standart.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Jasný, jako asi to není špatná věc, časem k tomu pravděpodobně také přistoupím. Každopádně díky za koment.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Ahoj, z žumpy mě dostal hit jednoho freerolu za 400€ + ve hře se začíná zase pomalu, ale jistě více dařit, takže mám bankroll 1250€, ale jelikož 400 bylo luckem z freerolu, tak se ještě nepovažuji za kompetentního na nl50 kam se odvážím asi až s 1500€.

Aktuálně čtu knihu pozitivní poker, kterou můžu vřele doporučit, tolik prakticky využitelných poznatků ohledně mentální hry podložených solidními výzkumy se dá najít málokde. Skutečně mi to znatelně pomáhá v mnoha oblastech.

Včera jsem začal s novým způsobem učení, kde při sledování živé hry nějakého coache si zapíšu každý spot, který bych zahrál jinak, než coach a připíšu k tomu reasoning jak svůj, tak coachův. Následně si ty jednotlivé spoty opakovaně pročítám dokud si je alespoň zběžně nezapamatuji a při session potom můžu experimentovat s coachovým přístupem k daným spotům namísto mého přístupu. Mohl by to být dobrý způsob jak přijít na leaky, kterých bych si jinak vůbec nevšiml, protože většinu byť špatných rozhodnutí si při hře nějak odůvodním, ale bohužel mnohdy špatně.
    • 3sammy
      3sammy
      Bronz
      Registrace: 22.11.2009 Příspěvky: 559
      Cau.
      400€ z Freerollu ? Parada, grats :s_thumbsup:
      Co to je za freeroll ? Nejaky vernostny, napr ako tusim byval na PS, pre SN ?
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Zdravím, jojo je to věrnostní na unibetu jmenuje se to double and trouble a prvních 100 obyčejně vyhrává 40€. Toto byla nějaká nadstavba toho freerolu, kde bralo 10 lidí 400€ :)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Krátký update - dneska největší haluz v mém pokerovém životě - 1300€ výhra v turnaji (2. místo), na který jsem vyhrál vstupenku v rámci promo akce.

bankroll 2600€, takže teď už je má překážka jen skill, bankroll je velmi pohodlný i na nl50. Snad si tam brzy najdu místo i skillově :)
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      S takovou ještě přejdeš na mtt, ne? :-)