[NL50] KQo 3bet SbvsBTN sizing?

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.50/$1 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $141.50 (141.5 bb)
      BB: $100 (100 bb)
      MP: $80.26 (80.3 bb)
      CO: $106.53 (106.5 bb)
      BTN: $106.21 (106.2 bb)

Preflop: Hero is SB with K Q
      2 folds, BTN raises to $2, Hero raises to $5, BB folds, BTN calls $3

Flop: ($11) A 5 7 (2 players)
      Hero bets $4, BTN folds

Results:
      $11 pot ($0.55 rake)
      Final Board: A 5 7
      Hero mucked K Q and won $10.45 ($5.45 net)
      BTN mucked and lost (-$5 net)

Zdravím,
      jaký zde volíte sizing PreFlop? Já mám v těchto pozicích jen 3bet range a nevím, jaký volit sizing. Někde jsem slyšel, že bychom měli sizovat náš 3bet cca na 2,5x. Jelikož máme čistě lineární range, tak nám tolik nevadí častý call (jako s polarizovanou rangý) od BTN,protože budeme jeho range často dominovat a zároveň musí callovat víc loose, aby se udefendoval, což není zas tak lehké s jeho wide range. Co si o tom myslíte?
      Možná to je std, ale zatím jsem to tak sizovat u ŽÁDNÉHO rega neviděl, tak se ptám, jestli jsem se třeba nepřeslechl..
  • 15 odpovědí
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Tohle je sizing pro teplouše. Podle mě se dá vybalancovat každý sizing, klidně i 4x. Já osobně teď 3betuji prostě pot, dřív jsem dělal 4x, a to taky hraju lineárně.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj s linear vs 2bb dávám 7bb a vs 3bb open s linear range dávám 7,5bb.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Tohle je sizing pro teplouše
      lol :f_biggrin: :f_thumbsup:

@lukasek na první pohled mi to nedává moc smysl to takhle střídat, protože je to jakoby stejná situace, tak proč po každé volit jiný poměr sizingů? Zkus to pls nějak vysvětlit, proč si myslíš, že to je dobrý, takhle mixovat.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Katrisone to jednou říkal na tréninku, tak jsem si to napsal a používám to :f_biggrin:
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Vetsinou se setkavam s temito sizingy

Open| 3bet sizing

ip
      2bb | 7bb
      2.5bb | 8bb
      3bb | 9bb

oop
      2bb | 8bb
      2.5bb | 9bb
      3bb | 10bb
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Taky raisuju 2bb open na 7, s linear range, vlastně bez ohledu na pozice. Ono to vypadá jako moc na 3,5x, ale beru to spíš že izoluju nějakej skorolimp. Tak nechci dostat moc overcallů nebo tam lacino pouštět nějaký spekulativní handy toho co zahájil.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, na tom flopu takhle hraješ celou range včetně airu a nutted ruk?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      No já právě doufám, že jsem ohledně toho sizingu PF napíše katrisone.

@looon taky se s tím setkávám a právě proto mi přijde divný, že jsem to někde slyšel a nikdo jiný to tak nehraje.

@shamway no ok, ale zas nadruhou stranu lidi na to nejsou zvyklý hrát a budou to provděpodobně defendovat hůř než vs std 3,5x, který hrajou všichni a jelikož má BTN širokou range, tak se mu tento sizing bude defendovat špatně a nebo ho bude muset defendovat se spekulativními handamy, které budu většinou dominovat postflop

@bodycheck: noo jakoby v teorii jo, ale např 67ss/78ss bych asi sizoval víc. Nemyslím si, že protihráči jsi toho nějak všimou, aby mě začali exploitovat
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

tyto menší sizingy jsou pro linear range celkem fajn, i když 5bb je asi trochu moc málo. Střetávám dost hráčů, kteří ale mají celkem fajn výsledky a přesně tyto 5,5-6,5x sizing s linear rangí používají. nicméně ofc váže se k tomu i přizpůsobení hry postflop, teda jednak určitě budeme chtít hodně často cbetovat a potom budeš muset přizpůsobit leverage. Já většinou volím OOP vs mR s linear okolo 6-7bb a s polar okolo 8-9bb.

Sizingy, kteří popisovali ostatní - je to klasický pattern, který moc nezohledňuje konstrukci range, s linear rangí vs mR se mi dost možná i trochu víc líbí 5bb než nějaký 9bb, ale problém je, že jsme 100bb deep a vs 5bb už soupeř může callovat většinu spekulativních ruk v podstatě na hit díky impl.odds. Tzn. zatímco na některých pozicích tento 2,5x bude fajn, tak tady se mi přece jen 3-3,5x líbí trochu víc. Můžeš to klidně udělat tak, že vůči hráčům s vyšším fto3b používat 6bb a vůči hráčům s nižším 7-8bb. Ať si zaplatí, když už rádi callují :) .

Postflop je okish, ale je to trochu právě problém tohoto sizingu PF - lvrg na dalších streets pro nějaké b-b-shove linie bude dost těžký a tak bych celkově v tomto spotu byl za: 3-3,5x 3b PF + 1/3-2/5p cbet F s tím, že s touto rukou bych potom bombnul T a shovenul R.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Já bych se chtěl ještě zeptat. Sledoval jsem video od oblioo a ten říkal, že i s linear rangí tyto monoflopy má 100% check, protože se vůči tomu půjde lepší udefendovat. Protože pokud půjdeme s celkou rangí malý cbet a pak budeme splitovat range na T, tak spousta našich hand bude nehitnutých, které budeme muset foldovat a v podstatě jsme vložili dead money do potu. Zatímco se 100% checkem se půjde ubránit lepší a soupeře to odradí i od nějakých B,B,shove linií, když my budeme mít stále v rangi nut flushe, atd.
      Jak k tomu teda přistupovat?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Argumenty máš z obou pohledů (tzn v podstatě Matuskův koncept vs obliův), takže nezbývá než si na to teď udělat vlastní názor :) . Mně se tento přístup nelíbí, hlavně v tom, že vůbec neodmítáme EQshare soupeře a checkujeme s rangí, která má jasnou EQ advantage, čímž ztrácíme EV. Imo máme 2 možnosti a budou se extrémně lišit - velmi častý bet s malým sizingem, nebo nějaký méně častý bet na F s vyšším sizingem a častější check.

Však zkus si otevřít combonator/equilab/etc. a podívat se, co bys měl za villaina defendovat vůči malému sizingu. Podívat se, co bys ty musel defendovat, pokud půjdeš 100% check, obzvlášť pokud villaina napadne použít taktéž malý sizing. Pokud checkneš a soupeř stabne 33%, tak bys měl defendovat v podstatě 75% range skrz to, že 0% z range hraješ agresivně. V podstatě dobrovolně se stavíš do nepříjemné role, v které mohl být villain.

Mám teď na měsíc koupeného snowieho kvůli pár určitým spotům a tak jsem se podíval, jak k tomu přistupuje on. I on navrhuje poměrně častý check ze strany SB (s vysokým sizingem 0% bet, s 1/2p 30%, bohužel ale neumí <1/2p sizing), ale co je "zvláštní" je to, že překvapivě na místě BTNa chce checkovat beh skoro celou range. Dává smysl často checkovat OOP ve spotu, kde víme, že soupeř často bude checkovat beh? Imo ne, protože jednoduše ztrácíme value, necháváme realizovat EQ zadarmo.

Asi bych daleko raději měl nějaký mix betu a c/c-u, než to hrál přes 100% check. Neumím si představit, že tu handy jako KQsx budu raději hrát x/c než b-b-shove, příp.handy jako 89ss apod...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Btw palce dolů jsme dostali oba, takže zřejmě ideální zahrání bude ještě jiné no. Agresivní openfold se 100% naší range, nebo něco na ten styl:f_drink: :f_biggrin:
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      :D D
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Má tu asi někdo extrémně vyhraněný názor a dotklo se ho to :f_thumbsup: Každopádně díky za odpověď:f_pleased:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Díky všem za super diskuzi :f_thumbsup:
      @katri dost zajímavý, co jsi napsal. Nějak mě nikdy nenapadlo sizovat 4x s polar rangý a jsem rád, že jsi mi ujasnil i ten sizing s linear...:f_love: :f_thumbsup: