[NL25] AJ 3b blaf crazy line

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      Ahoj,

SB: $10.85 (54.3 bb)
      BB: $22.93 (114.7 bb)
      UTG: $20 (100 bb) 120h, 18/16/0, ft3b 83 (6)
      Hero (MP): $21.88 (109.4 bb)
      CO: $23.13 (115.7 bb)
      BTN: $24.25 (121.3 bb)

Preflop: Hero is MP with J A
      UTG raises to $0.60, Hero raises to $1.60, 4 folds, UTG calls $1
      Villain měl tou dobou ft3b 100 (5) tak jsem se rozhodl pro blaf 3b. Bylo by lepší zvolit nějakou suited handu, ale skrz blockery by to mělo být OK.

Flop: ($3.50) K 8 7 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Turn: ($3.50) 4 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.40, UTG raises to $3.80, Hero raises to $7.45, UTG folds

Mám 2 otázky:
      1.) Je v pořádku xbeh F s plánem betovat T cca 40-50% + bet R cca 80% pro vyfoldování jeho PPs 99-QQ a missnutých FD na R? Předpokládám totiž, že si made handu na T betne sám.

2.) Jak mám pochopit jeho line a jak na ni reagovat? Nedává mi smysl, co by takhle hrál. Má jedno combo flushe (AQs). Nevěřím, že by takhle zahrál KK, AA, AK
      a žádnou další made handu u něho nevidím. Tak jsem mu to zkusil raisnout back a vyšlo to.

Díky za všechny komenty :)
  • 9 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Keď checkuješ back flop, nikdy nemáš flush draw (percievnute; väčšina to jednoducho cbetuje), i tak v jeho defending range je viac flushov, než máš ty v 3bet. Teoreticky nevidím problém mať x/r range zo strany UTG. Čo takto 3betneš pre value? A ďalšie, čo delayed cbetuješ pre value?
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      A ďalšie, čo delayed cbetuješ pre value?
      AA, KK, AK (AK často ne3betuju v těchto pozicích preflop)

Čo takto 3betneš pre value?
      KK

S jeho flushí - OK, mohl by mít max 3c, tj. AQs, JTs, T9s, víc u něj nevidím. Myslíš, že jich tu bude mít víc?

Já osobně bych tu měl mít cca 6c flushí standardně. Tenhle villain (na malým samplu) overfoldoval na 3bety, takže bych navíc přidal pár AXs, tj. flushí tu budu mít tak 6-10c. Nejsem si jistej, jestli bych tu vždy FD cbetoval. Čas od času bych v tomhle případě dokázal i FD xbeh s tím, že pokud villain checkne F i T tak budu delaycbetovat T s plánem betovat R. Myslím si, že tu často na F uvidím x/c a musel bych jít b-x-b s missnutou FD, což je taky ok. Ty lajny jsou podle mě docela podobný a nevím, která bude lepší/jestli jsou špatné.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Fúha, potom ako máš konštruovanú cbetting range? 100% check? Ak máš 6 flushí, tak máš nárok na turn 3Bet, no KK by som nepretáčal, príde mi to izolačné do flushu.
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      No netvrdím, že bych tu checkoval 100% času ale poměrně často ano. Jak bys hrál tenhle flop ty? A opravdu myslíš, že by s flushí hrál x-x/r a nebetnul by si T sám?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Určite checkujem AhKx, AhAx, ale to je asi všetko.

Myslím, že je väčšia šanca, že takto zahrá flush, než bluff (offsuited handy nemá asi žiadne v range, takže ostáva 3 kombá T9s alebo že by točil PP na bluff). Keď tak, netočil by som turn a prípadný nápad ho nechal realizovať na riveri.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Axxius,

PF fajn hand selekce, stats obv podpoří. K tomu AK - pokud to máš nějak mixed, tak okish, jinak se přikláním spíš k častějšímu 3betu MPvsUTG, ta ruka v těchto pozicích jednoduše nehraje moc dobře callem, takže tolik jen k tomu.

Jinak - moc se mi nelíbí řešit balance s handou, kterou jsi pravděpodobně 3betnul exploitativně a teda v Tvé rangi pravděpodobně většinou není? Resp.z Tvého popisu mi vyplývá, že to byl exploit. Já bych normálně cbetnul a betoval tento T dál, když mu blokujeme AJdd/QJdd/JTdd a nějaké slowplayed AA/AK. Imo dost dobrý blocker na to, abychom toto mohli když už tak použít na nějaký multiple-street bluff na tomto runoutu, příp.hrál o&d v případě, že neturneme heart.

Co se týče 3betů na T, tak já osobně teda xbeh+bet/rr range nemám. KK/AK bych b/c-oval, pokud bych část checknul beh a když už bych měl pár comb.FDs checknutých beh, tak už bych zřejmě když už tak calloval, abych si neoslaboval range. Možná toto ani nemusíme na těchto stakes řešit a bude lepší je raisnout, ale potom bych to asi ani nebalancoval, většina hráčů na jeho místě stejně nebude moc balancovaných v takovémto spotu imo.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Katrisone původně napsal
      a když už bych měl pár comb.FDs checknutých beh, tak už bych zřejmě když už tak calloval, abych si neoslaboval range.
      Ahoj, prosim viete mi priblizit tuto cast.
      Chapem to zatial tak, ze ak by som mal flush a 3betol ju na turne tak ako keby sa prezradzam...
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      To Katrisone:

Ano, preflop šlo o exploit.

Já to právě s touhle handou cítil tak, že raději xbeh F a budu betovat T a R. Říkal jsem si, že pokud soupeř 2x checkne tak je větší šance, že je capped max na 99-QQ a s tím ho do R vyfolduji. Trochu víc se mi to líbí než cbet F, T a give up river, nemůžu si pomoc :-D

Tím, že šlo preflop o exploit jsem se nechtěl pouštět postflop do velkých akcí, ale jakmile ke mě bylo 2x procheckováno tak jsem vycítil příležitost a začal jednat.

Jinak souhlas s tím turnovým 3 betem ... asi ani standardně bych to nedělal vůbec, tady mi to igame nedávalo smysl, tak jsem si řekl, že to zkusím a uvidím co se stane :-D ... přece jen díky tomu vznikla nějaká diskuze, přišel jsem na pár pointů k zamyšlení, takže se dá říct, že to svým způsobem účel splnilo :D
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      pepan47 původně napsal
      Katrisone původně napsal
      a když už bych měl pár comb.FDs checknutých beh, tak už bych zřejmě když už tak calloval, abych si neoslaboval range.
      Ahoj, prosim viete mi priblizit tuto cast.
      Chapem to zatial tak, ze ak by som mal flush a 3betol ju na turne tak ako keby sa prezradzam...
      Bet/call s flushmi. Lebo keď sa dostaneš na river, tak aby tvoja najlepšia handa nebola TPWK alebo niečo také (t.j. flushe si 3Betoval na turne, takže na R žiadne nemáš).