[NL25] overplay set?

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      Ahoj,

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $36.71 (183.6 bb)
      BB: $8 (40 bb)
      UTG: $21.92 (109.6 bb)
      Hero (MP): $21.70 (108.5 bb)
      CO: $15.56 (77.8 bb)
      BTN: $40.09 (200.5 bb)

Preflop: Hero is MP with 7 7
      UTG raises to $0.60, Hero calls $0.60, CO calls $0.60, BTN calls $0.60, 2 folds

Flop: ($2.70) A 7 6 (4 players)
      UTG checks, Hero bets $2, CO folds, BTN raises to $8.70, UTG folds, Hero raises to $21.10, BTN calls $12.40
      Ingame jsem nepřemýšlel a snap jsem to tam poslal. Až o vteřinu pozdějc mi došlo, že BTN bude mít v rangi opravdu hodně flushí a jen málo hand, které porážím, resp. pouze 3c 66. Pochybuji, že by přehrál A7, A6 a raisovat s FD v takhle mwp nebude. I sizing vypadá silně.

--> hrát bet/fold? A jaký sizing?

Díky moc :)
  • 2 odpovědí
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Kupodivu mi to vyšlo, že kdyby měl vždycky ty 66, tak se to velmi těsně vyplatí callnout. Potřebujeme 44% na výhru a měli bychom 46%. I s rakem to bude B/E. Kdyby tam občas ještě přidal nějakej spew, jako jsou 2P, nebo random bluff, tak už je to +EV stackoff. Na druhou stranu nemusí to vždy udělat ani s těmi 66, takže podle mého je tady fold a stackoff velmi podobný, akorát stackoff je obv více varianční.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Axxius,

tbh já si myslím, že je trochu chyba už ve F sizingu, ze kterého mě vyplývá, že Tvoje logika tu bude spíš něco jako "super, mám set, jdu si pro max.value", přičemž 4w skoro kdokoliv může mít už flopnutou flush a hlavně BTN, který do 4w+ spotu calluje s abs pozicí. Navíc každý z nich může ve 4w vůči takto vysokému cbetu callovat dost tight a zahazovat už teď v podstatě všechny TPs bez spadu, tzn.pokud tam vyloženě nemáme ryby v tom spotu, tak moje logika je tu spíš "mám jenom set na monoboardu, ale chci ho nějak protektovat a částečně handu spíš potcontrollovat" a betnul bych třeba 1/2p, ne-li méně.

Vůči raisu to bude opravdu těsné skrz to, kolik jsme dali už do potu a skrz to, že stále může mít 66. Je to teda dost netradičně vysoký sizing a hlavně od range, která obsahuje nejvíc flushí, tzn. fold si myslím, že je tu i reálný. Snowie shove považuje za ~BE/mírně ziskový, ale imo na stakes, kde je dost vysoký rake, to může být i ztrátové dokonce. S 66 bych tu šel b/fold rovnou určitě, toto vypadá fakt jako dost whatever, cokoliv bude zřejmě někde okolo 0ev, pokud to není vylsoveně nějaký maniak/overplayer, co si raise/callne i A6s.