[NL25] BUvBB set OTT raise stab

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, soupeř reg

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $7.40 (37 bb)
      BB: $26.87 (134.4 bb)
      UTG: $35.04 (175.2 bb)
      MP: $20.85 (104.3 bb)
      CO: $7.70 (38.5 bb)
      Hero (BTN): $20 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with 8 8
      3 folds, Hero raises to $0.50, SB folds, BB calls $0.30

Flop: ($1.10) 3 K 6 (2 players)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($1.10) 8 (2 players)
      BB bets $0.60, Hero raises to $2.40, BB calls $1.80

River: ($5.90) T (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results:
      $5.90 pot ($0.29 rake)
      Final Board: 3 K 6 8 T
      BB showed T 9 and lost (-$2.90 net)
      Hero mucked 8 8 and won $5.61 ($2.71 net)

Jde mi o ten river, jestli mám valuebet, nebo ne. Osobně si myslím, že v jeho calling rangi bude už více str8+, než Kx, 2P, setů, takže jsem to checknul.

Často si ale něco myslím, a pak mě někdo ošklivě vyvede z omylu, takže to sem dávám. Díky
  • 9 odpovědí
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      Nesouhlasím s tím, že bude mít vic flushý a str8s než TP+ hands a nebude to ani close. Pak dost regů může vnímat tvoju lajn xbd + raise T jako nějakej random bluff. Imo na R máš jasnej vbet.

Další věc je, že došla flush, která ale nemůže vylepšit jeho TPs a ani MPs na flush. Kdyby došel :spade: R, tak by měl o dost víc flushý, ale furt by jich neměl dost.

Zkus si to hodit do flopzilly, equilabu - mně vyšel jednoznačnej vbet.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Ahoj, chcem sa spytat, preco si siel x na flopu? Ak to nie je bulshit otazka pls odpovedz.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Pajod: mozna mas pravdu no, az budu na pc tak hodim do equilabu, ale hlavne bude zalezet na souperi, jestli bude ochotny callovat i Kx. Blby je, ze moje range po turn raisu jsou 2p+ a k tomu draws z vetsiny hiitnute na turnu, protoze draws z flopu bych vetsinu betoval uz na flopu. Na turnu se pak prave zkompletovaly skoro vsechny draws otevrene na turnu. Takze 2p+ mam na riveru fakt velke mnozstvi. Asi kdyz uz, tak bych mel dat nizsi sizing, protoze tam nenajdu moc bluffu. Kazdopadne pak zkusim v equilabu zjistit co musel souper zhruba defendovat na riveru a uvidime s cim proti tomu budu mit vbet :)

Pepan: nemam 3 streety value a mozna ani dve, takze si protektuju checking range a chci nechat soupere na turnu bluffovat.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Imo, as played, by som river betoval blizko k potu a foldoval na rais. Ak ta dobre chapem, tak tvrdis, ze rangovo nemas nemas blufy na rivri a preto volis x?! Ved tvoja open range je siroka na btn a ptave preto by si mal hrat viac agresivne postflop , hlavne ak stojis proti regovi, ktory ta iba callol. Ak ma super Kx ruku, alebo 2pairs tak isto nebude tocit river na bluf a iba ta dorovna, ak ta raisne tak si behind.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Taky bych spíš betoval flop, ne že bych chtěl 3streety value ale abych vyfoldoval aspoň část jeho overkaret.
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 234
      imo:
      -vbet teoreticky můžeš mít, villain dependent
      -bet ~pot je jasná izolace do flushí,
      -pokud chceš vbetovat, tak z pohledu teorie nízký sizing (minimum bluffů),
      -z pohledu praxe taky, s Kx ani 2P nebude mít lehký call ani za 1/3
      -b/f fo sho
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Pepan: check volim proto, ze si myslim, ze proti jeho calling range mam <50℅ a teda nemam value bet. Kdybych si myslel ze valuebet mam tak bych ale asi chtel sazet nizko, protoze tam nevidim moc bluffu v me rangi.

Shamway: zalezi obv na souperi, napr. kdyby byl stab happy a necalloval by cbety moc light + by mel vysoky raise cbet, tak budu chtit urcite checkovat, v pripade opaku cbetovat, ale jako default se mi minimalne 88xs+ libi vic check proste proto, ze tam ta protekce neni tak dulezita a pak nejake nizsi pary ktere uz jsou zranitelnejsi pak betovat, ale kde je ta hranice co uz protektovat a co jeste ne je na delsi povidani.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bodycheck,

1/3p cbet je celkem fajn v těchto pozicích, kde stojíme vůči takto wide rangi a chceme vůči ní protektovat přesně i tyto ruky jako PPs, které mají na F dokonce valuebet. Ano, nemáme 3str value, ale je hlavní je, kde si tu 1-2str vzít tak, abychom nenechali soupeře příliš levně realizovat jeho EQ. Preferuji malý cbet, xbeh T a bluffcatch R. Na checku beh není nic špatného, myslím si, že s rukou jako 88 to bude i celkem close, např. JJ bych už určitě checknul beh.

Jinak xbeh F + raise T vypadá trochu nelogicky z mého pohledu. Checkuješ beh pro protekci range a potom raisneš, když hitneš set, tím pádem Tvoje range se opět oslabuje. Můj default je spíš call T a riase až R. Btw. toto je přesně důvod, proč za BB doporučuji vždy foldovat dost tight, myslím si, že většina hráčů má tyto linie dost weighnuté na turnuté 2p+.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Kdyby ta 8 nebyla diamantova tak to jen callnu, takto jsem mel plan to balancovat casti FD a SD.

Ale tim callem se udefendujeme snaz no.