[NL25] FR 98s

• lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      PokerStars - $0.25 NL - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: 112.8 BB (VPIP: 24.52, PFR: 16.31, 3Bet Preflop: 5.20, Hands: 2,913)
      BTN: 50.96 BB
      SB: 99.52 BB (VPIP: 21.27, PFR: 16.30, 3Bet Preflop: 4.08, Hands: 512)
      Hero (BB): 100 BB

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 9:diamond: 8:diamond:

CO raises to 2.48 BB, fold, fold, Hero raises to 8.8 BB, CO calls 6.32 BB

Flop: (18 BB, 2 players) J:diamond: 4:diamond: 5:spade:
      Hero bets 12 BB, CO calls 12 BB

Turn: (42 BB, 2 players) 6:heart:
      Hero bets 79.2 BB and is all-in, CO ?

Preflop: CO je docela weak regulár. Fold to 3bet má 72%. Open na CO má 33%. Hraji vůči němu polarizovanou range.

Flop: Soupeř má docela nízké foldy do cbetů ale to bude tím, že overfolduje preflop a na flop chodí se silnější rangí. Jeho call 3bet range může vypadat nějak takto: 77-QQ,AJs+,KJs+,QJs,JTs,T9s,98s,87s,AQo+,KQo

Mám FD takže klasický cbet.

Turn: Přichází karta která mi přidává outy. Já v tomto spotu uvažuji následovně:

Linie bet + bet + check fold - Často můžu prohrát do Jhi FD.

Linie bet + bet + bet - Napadá mne, že ruku jako 98 bych mohl jít teoreticky 3x bet, jelikož blokuji 78 a neblokuji vyšší FDs. Nevýhoda této linie je ta, že ho nevyfolduju s Jx, jelikož si řekne hm bustla FD call + stejně se vystavím allinu.

Linie bet + check shove Soupeř si stabne lepší ruce + FDs. S ohledem na jeho bet sizing mám ale strach abych měl dost FE - soupeř se přecejenom může komitnout do spotu nebo to aspoň tak cítit. Výhoda této linie je ta, že můžu vidět free river.

Linie bet + shove Poslední dobou zkouším trošku power poker, dost FR hráčů hraje víc stolů a jsou docela weak. :f_biggrin: Podle výpočtů potřebuji při mé 25% equity vytvořit 40,9% FE.

Jeho range OTT: 77-QQ,AKs,AJs,KJs,QJs,JTs,87s,AdKs,AdKc,AdQd,AsQs,AdQh,AdQs,AdQc,KdQd,Td9d,9d8d,AdKh

Pro BE shove potřebuji aby jeho calldown range obsahovala 0,59*55 = 32,5 kombinace. Jeho calldownrange vidím jako: JJ-QQ,AJs,KJs,QJs,87s což je 21 komb. + Věřím, že ruce jako QJs a KJ dokáže občas foldnout. Takže tento move by měl být teoreticky + EV.

Teďka se chci zeptat, nebyla by podle vás lepší jiná varianta ? (Ještě jsem si analyzoval check shove OTT a kupodivu, když soupeř betne half pot tak mi klesne potřebná FE jen o 8% na 32%.)

Je mi jasné, že nejlepší by to bylo řešit přes CREV ale nemám na to skill a asi to je pro mne ještě zbytečný soft.

Díky za komentáře

Edit: Je to čiště explo line value bych takto nehrál. Ale balanc je zbytečný.
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj lukasek09,

wow pěkný rozbor, jde vidět, že sis s tím dal dost práce :) . PF bych hrál stejně, tbh 98s bych dal asi do jakékoliv range už i z nějakých board coverage důvodů a výborné hratelnosti handy v 3bet potech. Postflop není handa, se kterou bych chtěl jít bF + shoveT, můj standard je tu 1/2p cbet a 3str lvrg. S touto handou bych šel dost možná i bF + x/shove T, přece jen kombodraw není zrovna handa, se kterou bych chtěl jít b/f T a b/c bude stále asi těsně špatný move.

BetF + shove T možná bude s touto rukou okish, ale mám trochu problém s tím, že pokud hrajeme přesně takto jenom FD, tak to může soupeř celkem jednoduše přečíst a dělat i dost loose calldowny. Imo tím dostaneme pod tlak jeho range nejméně. Pokud budeš hrát bF + x/shove i nějaké overpairy např., tak si můžeš potom vytvořit i OBshove range na R a hrát b-x-OB i s 98dd, pokud se to procheckuje. Co se týče těch "jen 8%" - každé procento se počítá :) . A další věc je, že jeho betting range bude imo daleko polarizovanější, dost často si checkne beh nějaké mid-strenght ruky a betne floaty + řekněme TPTK+. Takže ofc jeho b/f freq by potom měla být o dost jiná než fold vs shove.

Anebo se nabízí b-b-x s touto rukou, obzvlášť vůči těm, co nestabují tolik IP a výše uvedená line potom nedává moc smysl pro value a teda měl bych vůči němu jen b-b-...
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Díky za vyhodnocení. To, že jeho check back OTT můžu napadat overbetem OTR mne nenapadlo :f_thumbsup: . Určitě to dává smysl on by si cappnul range, kdežto já jsem si mohl jít pro check shove takže jí capped nemám :f_love: Zpětně se mi teda více líbí check - shove. Díky