Random BLOG: PatrickSVK

• Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Registrace: 08.05.2012 Příspěvky: 83
      Zdravím všetkých,

volám sa Patrik, mám 25 rokov a po dlhej dobe som sa rozhodol založiť si vlastný blog. Vždy som nad týmto krokom uvažoval, ale nikdy som ho nezrealizoval pre množstvo výhovoriek, ktoré som si dokázal vymyslieť a tak som rád, že mi k jeho založeniu výraznou mierou dopomohol môj coach (k tejto téme sa viac vyjadrím neskôr).

Poznámka: Keďže sa viem celkom rozsiahle rozpísať, budem využívať spoiler, aby tu toho na začiatok nebolo moc a neodradilo to väčšinu čitateľov. :D Každý si tak môže rozkliknúť tú časť, ktorá ho bude zaujímať. Odvážnejší si prejdú všetko a tých vopred obdivujem.

Predstavenie
      Po chvíli pátrania som objavil moje predstavenie tu na psgy z roku 2012:

Tak Vás všetkých zdravím,

volám sa Patrik, mám 22 rokov. Poker poznám od svojich 17-tich, kedy ma k nemu priviedol spolužiak. Pamätám sa na to veľmi dobre, lebo viem, že ma to hneď chytilo a drží ma to pevne dodnes :D . Počas toho obdobia som ho hrával "s prestávkami", pretože nebol buď čas, alebo peniaze navyše :) . V škole sme hrávali cash game o drobné počas prestávok a z každého vyhraného banku sme odvádzali akokeby rake :D . Malo to celkom dobrý systém na tú dobu a podmienky, viac by som to rozpísal iba v prípade záujmu, len k tomu doplním, že na konci roka, keď sa vyzbierala istá suma peňazí a pridal sa nízky buy- in, tak sa o to hralo :D . Dnes sa nad tým smejem, no boli sme na pokri závislí :D . Mám za sebou aj nejaké tie online "skúsenosti", ktoré ale moc nestoja za zmienku. Nezaznamenal som žiaden veľký úspech. Mojou obľúbenou herňou bol Fulltilt, kde mi dodnes vysí vyše 100USD získaných prevažne z rush pokru. Hrával som aj na PokerStars, 888, bwin atď. Neviem to presne, lebo niektoré menej známe herne boli "jednorazovky".

Teraz niečo ku Vám: strašne dlho som potreboval nájsť niečo ako je PokerStrategy. Neviem, ako som o Vás tak dlho nevedel, nenašiel Vás skôr, pretože presne toto som potreboval. Takže som o to šťastnejší, že som tu a môžem sa stať členom tejto skvelej komunity. Potreboval som vo veľa veciah poradiť, opýtať sa, prečítať si a teraz som našiel konečne to najlepšie miesto. Niesom tu síce dlho, ale podľa toho, čo som videl pri prezeraní fóra som si všimol, že sú tu ochotní a priateľskí ľudia, ktorí si nerobia srandu, ak sa človek opýta, čo je to 3bet :D . Ďakujem ;) .

Moje plány: momentálne sa nachádzam v Anglicku (pracovne), kde som asi mesiac. Moc ľudí tu zatiaľ nepoznám, do súčasnej práce som nastúpil pred dvoma dňami, ale k veci: keďže mám teraz kopec voľného času, rozhodol som sa zdokonalovať v pokri :) . Mám veľké odhodlanie, chuť sa učiť a pracovať na sebe. Takže zanedlho mi príde nový notebook, na ceste už je niekoľko kníh a sedím veľkú časť zo dňa tu na fóre a čítam dôkladne niektoré blogy. Hrozne sa mi páči cornie- ho "cesta" z 50 USD na 10 000 USD a páči sa mi tá myšlienka :) . Mám sto chutí sa hneď do toho pustiť :) . Musím však vydržať a najprv sa vzdelávať. Je dosť možné, že založím aj vlastný blog, pretože je to celkom zaujímavé. Snáď sa mi to podarí, podarí sa mi pokrovo rásť a možno sa raz dopracujem aj nato, že budem učiteľom pokru ja :) . To je však ďaleká budúcnosť ;) .

Fúha, kúsok som sa rozpísal, hádam ste to aspoň niekto dočítal :D . Neostáva mi nič iné len Vám poďakovať ešte raz a popriať peknú noc ;) . Majte sa

K tomuto predstaveniu by som ešte asi doplnil, že ako som vlastne objavil psgy:
      Vo svojich fishy časoch (niekedy v roku 2012) som občas hrával cash games na 888. Čas od času som si len tak náhodne prezeral rôzne limity a sledoval som akciu na stoloch. Jedného dňa som narazil na akéhosi matuska. Zaujal ma, pretože hral na viacerých stoloch, všade mal veľa peňazí a bol to podľa vlajky Čech. Neviem už presne, aký limit hral (bolo to pravdepodobne niečo ako NL100, alebo NL200) ale vždy som sníval (odkedy som poznal poker ofc), že na tom budem tak ako som si myslel, že je na tom on :D . Hrať viac stolov na vyšších limitoch, byť skvelý hráč, ktorý rozumie dobre hre a vyhráva veľa peňazí. To, že bol Čech bola akási nádej pre mňa, že sa mi možno na neho podarí nejako nakontaktovať a budem sa ho môcť opýtať, ako by som podobnú úroveň mohol dosiahnuť aj ja. Keďže som celkom introvert a mám problém akokoľvek nadviazať kontakt, bolo mi blbé mu vypisovať na herni do chatu. Napadlo mi, že skúsim cez google o ňom niečo nájsť a tak som objavil psgy. To bol bod zlomu, vďaka ktorému som tu, ovplyvnilo to môj život dosť výrazným spôsobom a netuším, kde by som bol, ak by sa tak nestalo. V momente, keď som videl, že niečo ako psgy existuje (dovtedy mi to ani nenapadlo hľadať), tak som vedel, že nieje šanca, aby som sa nevypracoval. Presne takéto niečo som potreboval a keď som videl, že to existuje, tak som ani na minútu nepochyboval, že sa nedokážem vypracovať aspoň na NL100 a stane sa zo mňa winning hráč.

Čo pre mňa poker znamená
      Pochádzam z chudobnej a rozvrátenej rodiny. Od mala som vyrastal v okolí, ktoré asi nebolo ideálne, no vždy som veril, že s touto situáciou dokážem niečo urobiť. Ako mladý chalan som trávil veľkú väčšinu času za najrôznejšími počítačovými hrami (medzi nimi aj poker). Bola to pravdepodobne nejaká forma úteku od reality alebo čo, no hrať hry ma vždy bavilo. Preto keď som objavil psgy, tak som prvý krát reálne začal uvažovať nad tým, že by som mohol mať "prácu" svojich snov. A to som nemohol nechať len tak. Keď som videl tie blogy iných skvelých hráčov, tak som bol uchvátený. Nikdy predtým som nič podobné nezažil, v mojom svete dovtedy neexistovala predstava mať prácu čo ma baví + ako bonus k tomu nadštandardne zarábať. Ako introvertovi mi to neskutočne vyhovovalo, že sa nemusím stýkať s inými ľuďmi, že nemám šéfa a sám si môžem rozhodovať o svojom čase. Navyše by som vďaka peniazom z neho mohol pomôcť svojej rodine.

Poker teda nieje pre mňa len čisto zárobková činnosť. V prvom rade ma baví a nevyzerá, že by sa to malo v najbližšej dobe zmeniť. Odkedy som sa mu začal serióznejšie venovať, nemal som od neho dlhšiu pauzu. Bolo síce obdobie, kedy som ho zčasti obmedzil, a to časom ľutujem, ale hrávať som ho neprestal. Dokázal ma naučiť kopec vecí, ktoré dokážem využiť aj v reálnom živote a peniaze sú skvelý bonus.

Moja pokrová história odkedy som začal brať poker serióznejšie
      - cca leto 2012 objavenie psgy, hra po večeroch na NL10 a NL25
      - začiatok roku 2013- zhoršené podmienky v práci v UK (menej voľného času). Po nie moc oslnivých predošlých výsledkoch na NL25 som sa rozhodol začať na NL4 so 70$. Z toho som sa v priebehu roku 2013 dostal niekde na NL25. Pridal som viac štúdia, aj keď stále to nebolo dosť. Koncom roka som dal v UK výpoveď a vrátil sa späť na SK. Hral som vtedy NL25, popri tom som pracoval (asi do 06/2014).
      - rok 2014 som strávil ako semi-pro na NL25 a NL50- tento limit tvoril väčšiu časť objemu
      - koniec roku 2014/začiatok 2015 som prešiel na NL100, začal som skúšať iné herne (dovtedy to bol zväčša WPT poker), prešiel som si aj speed variantou na iPokri, ale nakoniec som sa usadil na NL100 na 888 normal stoloch. Na NL100 som vydržal asi do konca októbra tohto roku.

Súčasnosť a posledné obdobie
      Na začiatku leta som stál na križovatke. Mal som dostatočný bankroll na shootvanie NL200, ale dostal som návrh od známeho na jeden biznis. Bolo to celkom dôležité rozhodnutie, pretože to mohlo výrazne ovplyvniť môj čas na poker, ale aj samotný život. V tej dobe som často krát narážal na rôzne informácie typu ako je to s online pokrom čoraz horšie a horšie, stále sa vynárali rôzne správy s nie najlepšími víziami do budúcna + traffic v lete nebol najlepší, čo ma len utvrdzovalo v tom, aby som skúsil ten biznis. Navyše som sa už nejaký čas pohrával s myšlienkou, že by som si mal diverzifikovať príjem. Celé som si to nejako vyhodnotil a rozhodol sa.
      Poker šiel bokom (nie úplne) a ja som investoval značnú časť úspor a bankrollu. To bol ten bod, kedy sa začalo celkom zlé obdobie či už na stoloch alebo aj v RL.
      Prestal som sa takmer úplne pokrovo vzdelávať (ani predtým to nebola žiadna výhra), začal som menej hrať a prišiel swing. Dobehlo ma to, že som tej hre nevenoval toľko, koľko by som mal + začal som dosť zle runnovať (atakujem hranicu -50BI pod EV).
      Vďaka mojej investície do biznisu som už nemal taký safe BR, pokazilo sa mi do toho auto čo zožralo tiež dosť peňazí a ľudia, ktorí mi už dlhšiu dobu dlžia celkom veľké prachy mi ich v dohodnutých termínoch nevrátili a naťahuje sa to dodnes. Biznis sa samozrejme rozbiehal pomalšie, čo sa dalo čakať a rátal som s tým, ale aj tam sa nám stalo, že sme mali problém s vyplatením faktúr.
      Pre zhluk týchto problémov som bol nútený zísť na NL50 a začať viac makať na hre. Aj keď som mal ešte ok BR na NL100, chcel som sa ísť upokojiť a vrátiť sa silnejší. To sa však nepodarilo, runnoval som stále dosť biedne. Začal som viac pochybovať, či vlastne na tom mám, aj keď predošlé výsledky hovorili, že hej.
      Rozhodol som sa preto najať si coacha- Fiskatensa (týmto ho pozdravujem a prajem mu veľa síl pri práci so mnou). Chcel by som aj s jeho pomocou zamakať, vrátiť sa ASAP späť na NL100 a dostať sa časom na NL200. Či na to mám ukáže čas.
      Ale späť ku coachingu- mali sme zatiaľ spolu 5 hodín a ak je niekto na vážkach, či si má, alebo nemá zaplatiť coacha, tak vo Fiskyho prípade by som neváhal ani minútu. Je to asi to najlepšie čo ma postretlo za poslednú dobu. Tak nejako som veril, že niesom na tom až tak zle, ale Fisky mi dokazuje, že som prakticky nič nevedel a behom chvíle objavil toľko leakov, že keby s ním intenzívne spolupracujem niekoľko mesiacov, tak by to nemuselo stačiť (a to nie preto, že Fisky by bol neschopný, ale preto, že je toho fakt toľko). Týmto mu teda chcem ešte raz poďakovať aj verejne.

Plány na najbližšiu budúcnosť v skratke
      - naučiť sa hru bez HUD-u
      - dostať sa ASAP späť na NL100
      - stabilizovať BR na hranicu aspoň 100BI pre NL100
      - zlepšiť mindset
      - zlepšiť hru a porozumenie spotom
      - snažiť sa aspoň občas updatovať blog
      - začať pravidelnejšie športovať

Myslím si, že na úvod je toho viac než dosť. Aj keď to asi vyznie blbo, tak som sa nevyjadril k úplne všetkému, čo som chcel :D . Časom sa však k tomu dostanem. Verím, že sa nájde aspoň pár sledovateľov a gratulujem každému kto prečítal celé až sem. Blog sa nezaväzujem updatovať nejako pravidelne, no budem sa snažiť robiť to aspoň občas.

Na záver mi neostáva nič iné len Vám popriať GL a pekný zvyšok večera. :f_biggrin:
  • 21 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Čau, nice blog, good post etc etc :)

Odporúčam písať si presnejšie a ľahšie merateľné goals
      Napr.

- zlepšiť mindset
      ako presne spoznáš že sa ti zlepšil mindset?

ako presne zistíš že sa ti zlepšila hra a porozumenie spotom?

čo znamená pravidelnejšie?

GL
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Platina
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      Cau,

gl na ceste to poker pro. Bude to ťažká cesta, ale ak hru "miluješ", tak to budeš mať trochu zjednodušené.

@Swing: ja som to mal podobne. Do NL100 žiaden väčší (40+ BI) downswing a potom som mal biggest swing BI-wise (close to 4 mesiace time-wise). V týchto obdobiach sa preverí tvoja psychika. A hlavne tvoj BR :f_tongue:

- naučiť sa hru bez HUD-u
      btw prečo by si sa chcel naučiť hrať bez hudu?
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Čaute, vďaka za prvé reakcie na blogu. :) Cením si každú dobre mierenú radu a hlavne od lepších hráčov než som ja.
      Odporúčam písať si presnejšie a ľahšie merateľné goals
      Súhlasím a skúsim to ešte nejako prepracovať. Pri týchto dvoch:
      - zlepšiť mindset
      ako presne spoznáš že sa ti zlepšil mindset?

ako presne zistíš že sa ti zlepšila hra a porozumenie spotom?
      zatiaľ nepoznám správnu odpoveď, napadli mi opäť len nejaké ťažšie merateľné veci ako že nebudem mať chuť búšiť päsťou do gauča :f_biggrin: či že sa budem cítiť v rôznych spotoch komfortnejšie. Môžem si dať k týmto bodom ľahko merateľné ciele ako napr. čítať denne 1 hod mental game of poker a spraviť si 2-3 čo najviac detailné analýzy spotov, kde som sa cítil stratený, ale ako presne zistím a zmeriam, že som svoj stav (mindset/porozumenie spotom) zlepšil momentálne netuším. Určite nad tým ešte budem musieť pouvažovať.
      čo znamená pravidelnejšie?
      Toto sa mi to definuje celkom ľahko- začínam s tréningovým programom T25, ktorý má jasne stanovený harmonogram, takže nieje moc priestoru na okľuky a výhovorky. Pokiaľ sa ním budem riadiť, tak budem cvičiť pravidelne 5-6x do týždňa.
      ---
      gl na ceste to poker pro. Bude to ťažká cesta, ale ak hru "miluješ", tak to budeš mať trochu zjednodušené.
      Vďaka, je to tak ako píšeš. Myslím si, že to, čo ma dostalo na túto úroveň, kde som dnes nebolo vďaka nejakému "pokrovému talentu" alebo nadpriemernej inteligencii- to celkom určite nie. Bola to skôr akási vášeň (nvm presne ako to nazvať) pre hru a nepoddajnosť. V hlave som si ani na minútu nepripúšťal neúspech.
      @Swing: ja som to mal podobne. Do NL100 žiaden väčší (40+ BI) downswing a potom som mal biggest swing BI-wise (close to 4 mesiace time-wise). V týchto obdobiach sa preverí tvoja psychika. A hlavne tvoj BR :f_tongue:
      Pekne. U mňa to je cca posledných 100k hands a problém bol, že som hral malé volume, tak sa to časovo natiahlo. Nemôžem však všetko zhadzovať na run, pretože tam bolo viac než dosť mojich vlastných spews, ktoré boli dielom slabšieho mindsetu a toho, že som sa nevenoval toľko teoretickej príprave mimo stolov. Sám si za to môžem. Psychika a BR pokuľháva, ale stále verím, že to prekonám. Neostáva nič iné len makať. :)
      btw prečo by si sa chcel naučiť hrať bez hudu?
      Na herniach a typoch stolov, kde hrávam, alebo kde mám v pláne hrávať je HUD buď nepovolený/nefunkčný, alebo sú tam anonymous stoly. Ďalej by som sa chcel naučiť hrať bez HUD-u aj preto, že na neho nechcem byť odkázaný a keď hrám bez neho, tak som nútený viac rozmýšľať nad spotmi a všímať si rôzne detaily v hre mojich oponentov, musím si robiť na nich čo najlepšie poznámky a využívať ich + budem musieť makať viac na hre a na nejakých deafult game planoch, ktoré rozšíria moje porozumenie spotom. Jasné, že makať na hre sa dá aj keď s HUD-om hrám, ale takto ma to núti makať ešte viac. Myslím si, že hrať bez HUD-u je aj investícia do budúcnosti a skôr či neskôr by som sa k tomu musel dostať tak či tak. Navyše podľa Fiskyho (aj ja si to už myslím) niesom moc dobrý v práci s HUD-om.

Keď to tak spätne po sebe teraz čítam, tak pekne a múdro píšem... :D Už len to aj všetko dodržať.

Plány na najbližšie obdobie:
      - zajtra coaching, po coachingu si musím dôkladne spracovať všetky informácie. Úlohy už mám hotové a teším sa, že sa zase niečo nové dozviem.
      - pokračovať v hre bez HUD-u
      - pokračovať v cvičení, prvé tréningy mám za sebou, ofc som nestíhal nohami prekrúcať. Niektoré cviky som im "upgradol" vďaka tomu, že som nevládal :D
      - dokončiť si denný rozvrh
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Zdravím všetkých,

v prvom rade chcem každému popriať Šťastný Nový Rok a hlavne veľa úspechov :) . Dlhšie som to tu neupdatoval, tak som sa rozhodol urobiť nejaký "menší" súhrn posledných dvoch-troch týždňov.

Všeobecné zhrnutie
      Od posledného postu sa nič zásadné nezmenilo (aj to bol sčasti dôvod prečo som to tu neupdatoval). Pokračujem v coachingoch s Fiskym, hoci na sviatky sme ich prerušili. To mi padlo celkom vhod, pretože od začiatku Decembra som od pokru veľa voľných dní nemal (neviem či bol jeden-dva) a tak trochu som toho mal aj spolu s inými problémami vyše hlavy. Medzi Vianocami a Silvestrom som bol mimo PC takmer celý čas. Pôvodne som plánoval byť off tak 3-4 dni, ale zhodou niekoľkých okolností (príjemných aj tých menej príjemných) to dopadlo takto a som za to rád. Po pauze sa momentálne rozbieham a som plný síl a chuti do hry.

Poker
      Stále hrám na NL50 SNAP pokri (bez HUD-u) a aj keď som mal zo začiatku problémy a nebol som si istý, či to pôjde, tak si myslím, že sa do toho postupne dostávam. Cítim vo svojej hre výrazný posun a za to môžem ďakovať jedine Fiskymu. Určite je ešte kopec roboty na mojej hre, ale myslím si, že to ide správnym smerom.
      Prvé ssns v novom roku po pauze boli zatiaľ veľmi dobré a len sa to tam hemží rybami. Dúfam, že to nieje len hotrun, ale pocitovo sa cítim čoraz lepšie a začínam pokukovať po stovke. Chcel by som sa tam dostať späť ASAP a je to môj momentálne najväčší krátkodobý cieľ.

Ďalšou vecou týkajúcou sa pokru je to, že som vďaka coachingom začal robiť rôzne analýzy spotov. Mal som za úlohu na coaching urobiť niekoľko analýz spotov, ktoré sme si následne s Fiskym prešli a ten ma usmernil. Do týchto analýz sa plánujem púšťať aj v budúcnosti a to buď sám, alebo spolu s mojim kolegom- Avarim (máme za sebou prvú väčšiu analýzu, ktorá sa práve vyhodnocuje). Ak sa nič závažné nestane, tak sem občas hodím nejakú tú analýzu na diskusiu či inšpiráciu a budem rád ak sa niekto zapojí do debaty.

Cvičenie
      Čo sa týka cvičenia, tak aj tu cítim dosť výrazný posun. Keď som bol doma, tak som nevynechal ani jeden deň cvičenia a tak to plánujem udržať čo najdlhšie. Rovnako ako pri pokri aj tu musím poďakovať Fiskymu. Program T25 je pre mňa na začiatok ideálny, pretože nemusím nikam chodiť, nieje časovo náročný a mne tak odpadajú 2 moje najčastejšie výhovorky, prečo som nešportoval. :f_biggrin:
      Ak sa dostanem do nejakej lepšej formy (verím, že v horizonte 2-3 mesiacov), tak asi začnem uvažovať, či neskúsim aj niečo iné (nejaký bojový šport). Najprv si však musím vybudovať habit na cvičenie ako také a to bude nejaký ten mesiac ešte trvať. Najhorší je vždy začiatok a potom prvé týždne čo budem mať ochvíľu za sebou. Boli dni, kedy som sa musel premáhať, ale je ich čoraz menej.

Ok, to by bolo nateraz všetko, o nejakých ďalších plánoch a veciach sa rozpíšem zase inokedy. GL na stoloch :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Zdravím všetkých, po dlhšej odmlke som sa rozhodol sem nahodiť nejaký "kratší" update za posledný mesiac.

Vôbec som nevedel, ako začať s hodnotením tohto mesiaca a niekoľkokrát som odložil napísanie tohoto update-u. Dôvod je ten, že sa toho stalo celkom dosť a nevedel som ako začať a čo všetko tu spomeniem, aby to nebolo zbytočne až moc dlhé (čo sa pri spätnom prezretí príspevku nepodarilo :f_biggrin: ). Do budúcna bude asi vhodnejšie updatovať pravidelnejšie, aby to potom takto nevychádzalo. Idem však nato:

Polovicu mesiaca som strávil u kamaráta v Piešťanoch. Dôvodov na takýto "výlet" bolo viacero (biznis, zábava + hrať poker môžem aj u neho). Vždy sa tam rád vraciam (vyrastal som tam), no ak tam idem, tak je to záruka toho, že si rozhádžem celý svoj režim, ktorý stojí už aj tak na pomerne vratkých nohách. :f_biggrin: Jednoducho keď tam som, tak zanedbávam všetko, čo sa týka pokru (volume, kvalita hry, ...), športovania a zdravého stravovania (aj keď tu sme spolu s kamarátom spravili výrazný posun a už je to lepšie). Takto rozhodený režim mi nepridáva na dobrom mindsete a to sa potom premieta do kvality mojej hry. Už dlhšie na sebe pozorujem, že ma častokrát dokáže rozhodiť aj maličkosť a takéto "výlety" mi jednoducho neprospievajú. Lenže úplne prestať s tými návštevami nechcem. Budem musieť niečo vymyslieť. Rovnako budem musieť zapracovať na svojom mindsete, pretože ten je slabší dlhodobo. Môj problém je v tom, že ja si síce prečítam nejaké články, knihy a pod. čo mi nejaký čas vydrží, ale nedokážem to aplikovať dlhodobo.
      Na mindsete mi navyše nepridávali ani "menšie" problémy/opletačky s anglickým daňovým úradom a automechanikmi. /Pre rozsiahlosť týchto problémov som sa rozhodol ich viac nekonkretizovať./

Druhú polovicu mesiaca som sa oprel do práce na hre, do volume a napravil som taktiež aj cvičenie a stravu. Som rád aspoň za to, že sa do toho vždy dokážem dostať pomerne rýchlo späť. Síce som prvý týždeň po návrate ešte pozoroval, že mindsetovo niesom úplne ok, ale aspoň som nahral volume, s ktorým som bol spokojný. Návrat k pravidelnému cvičeniu a stravovaniu boli bezproblémové.
      Hrávam stále na NL50 SNAP pokri a darilo sa v priemere celkom ok. V priemere píšem preto, že som mal aj dosť slabé dni zapríčinené hlavne slabším mindsetom ale našťastie lepších dní bolo viac. Fakt keď sa na to pozriem s odstupom, tak je to na smiech ako niekedy zbytočne tiltujem. Nebyť takýchto slabších dní, tak by výsledky boli zaručene lepšie. Môj najväčší súper som ja sám. :f_biggrin:
      Počas mesiaca som neúspešne shootoval NL100. Odohral som tam nejakých 3,1k hands a odovzdal takmer 4BI. Spätne si myslím, že som ten shoot mohol ešte chvíľu natiahnúť, ale v danej situácii som to vyhodnotil takto a možno som urobil aj dobre. V pláne je stále vrátiť sa ASAP na NL100.

Ďalšou novinkou u mňa je to, že sa pravdepodobne presuniem (minimálne sčasti, ale ideálne väčšinu objemu) na Party Poker. Dôvod je jednoduchý- lepší rb. Ostáva ešte pozisťovať si posledné veci, ale pravdepodobne už nič nebude brániť tomu, aby som tam začal hrávať.
      Čo sa týka coachingov, tak tie sú dočasne pozastavené, pretože Fisky šiel na mesiac do Ázie. Ja mám za úlohu teraz nahrať dostatočné volume na to, aby sme sa mohli po jeho návrate pozrieť na to ako hrám a na ktorej časti mojej hry budeme pracovať. Teším sa na to, pretože verím, že ma to zase niekam posunie.

Určite som na niečo zabudol, čo som chcel napísať a kopec vecí som ani nespomenul zámerne. Ďakujem každému, čo sa dostal až sem a prajem mu GL na stoloch a nech sa darí aj mimo nich! :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Čaute, v poslednom príspevku som načrtol, že by bolo vhodnejšie update-ovať častejšie, tak som sa rozhodol jeden sem hodiť. :)

Od začiatku mesiaca idem vo všetkých hlavných oblastiach (poker, strava, cvičenie) presne tak, ako si predstavujem. Nastali však menšie komplikácie technického rázu a rozhodol som sa preinštalovať windows. Momentálne už len čakám na odpoveď od supportu pre program Preflop Ranges, aby mi ho pomohli spojazdniť (potrebujem totiž, aby mi poslali nový aktivačný kód) a potom by už nemalo nič brániť tomu, aby som sa naplno pustil do hry.
      Ešte pred tým, než som sa rozhodol preinštalovať windows mi nečakane prestali ísť všetky notes na 888 a doteraz sa mi ich nepodarilo spojazdniť (viac tu, pre tých, ktorých to zaujíma a možno by vedeli pomôcť). To ma celkom rozhodilo, pretože som si dával na nich dosť záležať a teraz sú fuč. Smutné na tom je aj to, že možno ani nie týždeň pred tým, ako sa to stalo som večer pred spaním ležal v posteli a rozmýšľal, že by som si ich mal nejako pravidelne zálohovať, aby som o ne náhodou neprišiel. Kedže som si to však nezaznamenal, tak mi to nasledujúce dni neprišlo na um. :)
      Nebudem to však brať príliš tragicky. Dokonca je natom aj čosi pozitívne. Dá sa povedať, že aj tento okamih ma nakopol k tomu, aby som začal reálnejšie uvažovať nad inou herňou. Je všeobecne známe, že rakeback na 888 za veľa nestojí a priznám sa, že mne by sa počas prestavby mojej hry zišiel. Pôvodne som sa šiel na NL50 len "ukľudniť", ale run a asi aj môj skill a mindset boli proti a zdržal som sa tu dlhšie, ako som dúfal práve aj vďaka menšiemu príjmu z rb. Presúvam sa teda na Party Poker, kde som už v minulosti pôsobil (konkrétne na wpt pokri) a kde som pokrovo "vyrástol". Mám už za sebou aj prvé ssns a prišlo mi to tam kvalitou hráčskeho poľa ešte slabšie ako na 888, ale je pomerne priskoro na takéto závery. Hlavne keď výsledky hovoria opak k tomu, čo tu tvrdím :f_biggrin: .
      V ďalšom update, ktorý príde čoskoro sa zameriam na prácu na mojej hre, kde (snáď) v skratke popíšem ako makám v súčasnosti a ďalej o mojej motivácii. Nie, žeby som ju nejak extra potreboval, pretože poker ma baví tak či tak, ale sú proste slabšie dni. Ok, už sa to tu zase začalo rozbiehať na rozsiahlejší príspevok, ako bolo pôvodne v plánoch. GL na stoloch! :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Nazdar, nazdar. Dozrel čas na ďalší update. :)

Keď som v poslednom poste spomínal, že sa vyjadrím o tom, ako pracujem na hre, tak som ani netušil, že to nebude také ľahké to spísať. Už 2x som to začal písať a ani raz nedokončil, pretože buď to bolo moc dlhé, alebo v tej kratšej verzii som zase musel dosť vecí vypustiť a ak aby náhodou niekto chcel ísť podľa toho, tak by mu kopec vecí nebolo jasných. Skúsim to teda opísať tak "primerane"(myslím iba pre časť práca na mojej hre :D ... ostatok mi zase ušiel) a ak by sa náhodou niekto našiel, kto by mal záujem o dlhšiu verziu, tak ju sem neskôr potom pridám.

Práca na mojej hre- analýza spotu
      Spot analyzujem za pomoci combonatoru, equilabu a wordu. V skratke postupujem nejako takto:
      1. Vyberiem si situáciu, ktorú chcem analyzovať.
      2. Do combonátoru a equilabu nahádžem ranges pre danú situáciu a porovnám equity
      3. Krok za krokom potom v combonatore postupujem podľa jednotlivej akcie ako nasleduje a zostavujem ranges (ranges delím farebne podľa toho, s ktorou časťou chcem čo robiť- cbet jednou farbou, ch/r inou, atď.)
      3. Po každej streete znovu nahodím ranges do equilabu a pozriem sa, ako sa menila equity po tej akcii, ktorú som zvolil.
      4. Po každej streete do wordu zaznamenám poznatky z danej streety
      Takto postupujem až do riveru.
      5. Po Riveri vyvodím záver z danej analýzy (ideálne jednou- dvoma vetami).
      Mám teda wordový dokument, kde som si postupne zapisoval jednotlivé akcie na každej streete, ja si tam pridávam z combonatoru aj obrázky jednotlivých ranges, aby som si to vedel lepšie predstaviť.
      6. Záver z tejto analýzy si potom copy- pastnem ešte aj do druhého wordového dokumentu. Tento druhý dokument mám vytvorený čisto len závery zo všetkých analýz, kde si to v skratke napíšem o akú situáciu sa jedná a potom pridám záver, na ktorý som v analýze prišiel. Toto slúži nato, aby som si pred ssn tento dokument prešiel a obnovil si tak spomienku na to, ako daná analýza dopadla a aby som to mal na pamäti počas ssn.

Priznám sa však, že veľa takýchto analýz zatiaľ za sebou nemám. Dokonca som pravdepodobne prišiel o 2 posledné analýzy, pretože ich nemôžem nikde nájsť a mám zlý pocit, že som ich nepresunul na externý disk pred reinstallom windowsu. Čiže well played.

Problémy, ktoré sa vyskytujú pri tomto štýle analyzovania
      Určite stojí za zmienku, že takéto analyzovanie nieje (aspoň u mňa) nikdy úplne bez problému. Počas takejto analýzy sa takmer vždy dostanem aspoň raz do bodu, kedy neviem čo ďalej. Uvediem jednoduchý príklad (netvrdím, že konkrétne s týmto mám vždy problém, tento príklad slúži skôr na ilustráciu): 3bet pot, SB vs BU, príde board výrazne lepší pre SB, ktorý cbetne a ja musím pre BU vytvoriť nejaký rozumný defend. Vyberiem všetky páry, value ruky, draws (backdoory, overkarty) a stále sa nedokážem dostať na rozumný defend. Mierne overfoldovať v tomto spote je ok, ale aj tak sa mi nepodarilo nájsť dostatok hands na call.
      Priznám sa, že toto bol bod, kde moja chuť analyzovať častokrát skončila. Pokiaľ som mohol daný spot rozobrať s Fiskym, tak sa to ešte dalo, ale jeho sa večne tiež nedá otravovať. Takže ako ďalej?

Začal som teda rozmýšľať, ako by som mohol dostať odpovede kedykoľvek ich budem potrebovať a asi najlepšie riešenie bude zadovážiť si nejaký softvér na to určený. Už dávnejšie som nejaké pozeral a aj stiahol a skúšal, ale časom som sa na to vykašlal, pretože pre mňa nebolo moc ľahké orientovať sa v nich. Teraz však mám vážny záujem makať na svojej hre a chcem sa v nich naučiť robiť. Uvažoval som hlavne nad snowiem a piosolverom. Snowieho som kedysi mal a trial verzia mi už vypršala. Pravdepodobne by som dokázal na supporte vyžobrať predĺženie trialu, ale viac ma zaujal piosolver. Free verziu už mám pár dní stiahnutú a čosi som aj poskúšal + pozeral som nejaké inštruktážne videá k tomu. Vyzerá to dosť premakane, len je tam na predaj viacero verzií a neviem úplne pre ktorú sa rozhodnúť (na stránke majú jednotlivé verzie porovnané, ale aj tak stále neviem).

Záverom môjho príspevku by som sa chcel opýtať, či tu je niekto, kto má nejaký väčší prehľad v jednotlivých softvéroch a vedel by mi poradiť, že ktorý z týchto dvoch si skôr vybrať + prečo. Softvér chcem primárne na analýzu spotov. Ako som už spomínal, tak väčšie sympatie má zatiaľ piosolver a ak sa nikto nenájde, kto by mi ho vyhovoril, tak ho asi aj kúpim.

Ok, ďakujem každému, kto sa dostal až sem a aj za prípadné rady ohľadom softvérov. :) GL všetkým
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 635
      Skus cr ev kouč z fora ho odporuca..
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      UPDATE

Zdravím všetkých, po nejakom čase tu mám zase nejaké zhrnutie udalostí za posledné obdobie.

Softvér
      V prvom rade ďakujem pepan-ovi za ochotu pomôcť. :) CREV sa priznám, že som zámerne nespomínal, lebo som ho kedysi skúšal a vôbec ma neoslovil. :f_smile: Čo sa týka ostatných dvoch mnou spomínaných softov, tak som sa po krátkej porade s Fiskym rozhodol, že dám prednosť pio solveru. Zakúpil som si zatiaľ len basic verziu, ktorá by mi na začiatok mala postačovať. Mám za sebou aj nejaké prvé pokusy, len som sa stretol s menším problémom. Teda vlastne ani neviem, či je to problém, alebo to tak má byť, ale mám pocit, že mi ide akosi pomalšie než by som čakal a momentálne pátram, kde je chyba. Možností je viacero- buď je to tým, že je to len basic verzia, alebo to nezvláda dostatočne môj pc (aj keď som si dôkladne naštudoval, aké parametre by pc mal mať a nevyzerá, že by tu mal byť nejaký problém), alebo som jednoducho zadal príliš veľa požiadaviek, ktoré sú náročnejšie na spracovanie. Môže to byť samozrejme aj niečo iné a snáď sa k niečomu dopátram.
      Inak ak by sa tu našiel niekto, kto má pio solver kúpený a má záujem o akýkoľvek typ spolupráce, tak si ma kľudne môže pridať. Rovnako to platí aj pre ľudí, ktorí hrajú NL50 a vyššie a majú chuť pracovať na svojej hre (analýza spotov a pod.).

Mesačné zhrnutie

Poker
      Volume- na začiatku mesiaca som si stanovil volume goal 40k hands, ktorý som splnil, čiže som spokojný. Viem, že to nevyzerá nejako výnimočne, ale posledné 3-4 mesiace predtým sa mi to nepodarilo ani raz. Do budúcna by som rád dával pravidelne 40k hands v chladnejších mesiacoch ako minimum (v letných v okolí 30-35k hands). Maximum si stanovovať nejdem, ale myslím si, že vyššie ako 50k hands bude ťažko. Hrávam momentálne normal stoly, kde je to trochu pomalšie a zameriavam sa hlavne na kvalitu hry a snažím sa nad jednotlivými spotmi premýšľať.
      Výsledky- aj tu vládne spokojnosť. Navyše vďaka prechodu na Party poker mám viac peňazí z rb.
      Práca na hre- tu je priestor na posun a zameriam sa na neho tento mesiac. Minulý mesiac som si stanovil za priority volume a životosprávu (strava + cvičenie), tak práca na hre šla mierne bokom. Teraz sa však na ňu zameriam + mám už aj spomínaný piosolver, tak zamakám.

Životospráva
      Strava- obrovská spokojnosť, stravujem sa paleo štýlom stravovania už dlhšiu dobu a nikdy som sa necítil lepšie. Neviem čo viac dodať. :)
      Cvičenie- taktiež obrovská spokojnosť. Nevynechal som ani jeden deň cvičenia a cítim sa super. Som na seba neskutočne hrdý, pretože nikdy predtým som nejako pravidelne necvičil a teraz mám za tento mesiac 100%-tnú úspešnosť. Určite budem pokračovať aj ďalší mesiac.

Čiže ak by som to mal zhrnúť do jednej vety, tak všetko, na čo som sa zameral na začiatku mesiaca som splnil na výbornú, žiaden fail sa nekonal a keď aj boli slabšie dni a nečakané problémy počas mesiaca, tak som všetko prekonal.

Na čo sa zameriam ďalší mesiac
      V prvom rade na to, aby som dodržal všetko to, čo posledný mesiac (40k hands, pravidelné cvičenie a paleo stravovanie). Na tento mesiac si však pridám aj spomínanú pravidelnú prácu na hre- analýzu spotov. Ešte si počas prvých dní mesiaca premyslím, koľko konkrétne spotov by som chcel za aké obdobie zanalyzovať aby som sem náhodou nenahádzal nereálne čísla (je dosť možné, že aj tak sa mi to nepodarí reálne odhadnúť ale nevadí- dôležité bude hlavne robiť tie analýzy).
      To bude najhlavnejší cieľ nadchádzajúceho mesiaca. Taký voliteľný by mohol byť pravidelnejší update blogu + pridať sem aj zaujímavejšie veci. Nechcem každý záver blogu mať v štýle, že som zase niečo vynechal a nespomenul (aj teraz to tak je). Pokúsim sa na tom zapracovať, aby neostalo len pri slovách.

Na záver prajem všetkým GL a vďaka za prečítanie. :) Pokúsim sa urobiť tento blog viac zaujímavým, náučným a motivačným aby z toho mal čitateľ väčšiu value a mohol si z toho niečo aj odniesť.
    • fazol
      fazol
      Bronz
      Registrace: 10.01.2010 Příspěvky: 204
      Čau Patriku, hraju NL25-50 hlavně na PP, pošlu ti friend request.

Blog je dobře strukturovaný a čtivý. Určitě pokračuj dále. :f_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Next stop NL200!

Ad PiO Solver: myslím že jeho pomalosť je stnd. Nie je to Equilab čo ti vypľuje riešenie za sekundu, CPU musí skutočne crunchovať obrovské množstvá dát, jeden chalan mi spomínal že niektoré analýzy zapína na noc a ráno to má done :D
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Krátky update :)

Ahoj fazol, pridal som si ťa a napísal som ti sem na psgy správu, dohodneme sa nejako.

Čo sa týka tej rýchlosti piosolveru, tak viem, že to nieje najrýchlejšie. Nenapísal som to asi úplne presne, čo som mal na mysli. Zapol som totiž porovnateľne veľkú analýzu súčasne s jedným týpkom podľa videa na youtube a zatiaľ čo jemu to šlo celkom plynule, tak mne malo problém napr. vyhadzovať tie priebežné výsledky čo sa objavujú napravo v solveri, zasekal sa mi miestami aj celý PC a jeho analýza bola cca 10x rýchlejšie vyhodnotená ako moja. Viem, že asi mal o dosť lepší PC, no nečakal som, že to bude u mňa až o toľko pomalšie. Uvidím, možno som tam spravil nejakú chybu, čo som si predtým nevšimol, pretože ďalšia analýza už nebola až tak zlá.

Začiatok mesiaca ma zastihol dosť zle. Myslím teda hlavne pokrovo a vecami v RL. Strava a cvičenie je našťastie ok.
      Najprv som tu chcel vysvetliť, čo sa všetko pokazilo, ale vždy som si vravel, že z toho moc crying blog robiť nechcem. Navyše to aj tak nieje moc zaujímavé a nijako mi nepomôže, keď to tu zverejním, takže to obídem. Nevravím, že sa tu v budúcnosti nikdy nič také neobjaví, no budem sa to snažiť obmedziť na minimum.

Tieto nepríjemnosti mi však trochu rozhodili môj rozvrh, ktorý som dodržiaval a najbližšie dni poznamenajú celkom pravdepodobne tiež (sú na programe nejaké veci, čo musím poriešiť). Dnes som mal mať voľný deň, no chcem podoháňať (v pokri) veci, ktoré som zameškal. Priznám sa, že takéto doháňačky som chcel zamedziť, no keby sa na to vykašlem, tak budem od začiatku mesiaca v strate a myslím si, že by to malo na mňa ešte horší vplyv. Vidím, že kvalita hry týmto trpí a nezlepšujú ju ani moje spews prameniace z horšieho mindsetu + skúšam zaviesť nejaké zlepšenia do hry, kde sa necítim vždy úplne komfortne, no momentálne asi moc na výber nemám.
      Čo som tak pozeral na prehrané veľké poty, tak tam boli nejaké chyby, no väčšina bola štandard. Tam kde som spravil podľa mňa chybu by to aj tak v konečnom dôsledku skončilo rovnako a to ma mierne upokojuje, no základ je hrať optimálne nehľadiac na výsledok, takže tam sa musím zlepšiť. Dúfam, že sa to čoskoro otočí, som už našťastie pokojnejší ako prvé dva dni v mesiaci.

1. v mesiaci som mal aj coaching s Fiskym po dlhej dobe. Pri stats review sme prišli cca na to, čo som aj tušil, že bude zlé a tak mám teraz za úlohu nejaké veci, čo mám zaviesť do hry. Problém som mal hlavne s nízkym ch/r as PFA, vyšším ch/f as PFA na Flope a vyšším fold cbet to raise na flope (i keď tu na väčšom sampli je to lepšie ako keď sme to pozerali na coachingu). Pri hre sa skúšam na to zamerať, no zatiaľ asi nie moc úspešne (teda tak to zatiaľ vnímam) + nemám k tomu až toľko príležitostí, ako som si myslel, že mať budem. Verím však, že sa do toho dostanem.

To by bolo také "kratšie" zhrnutie, GL na stoloch! :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      UPDATE

Zdravím všetkých, po mesiaci sa znovu ozývam. :)

Na úvod musím napísať, že ma mrzí, že som zanedbal nejaké pravidelnejšie blogovanie. Dobrá správa je tá, že to je asi jediná vec, ktorú som zo svojich cieľov výraznejšie zanedbal. Ale poporiadku:

Poker tento mesiac
      Volume - bez problémov dosiahnuté, viem že 40k hands (konkrétne som podľa hem-u nahral 42k hands) nie je nejaký extra cieľ, ale ako som dávnejšie spomínal, tak predtým som ani to nedokázal. Teraz som mal na konci mesiaca v pohode rezervu a keby posledné dni nezvoľním, tak by som sa v pohode dostal cez 45k hands. Na ďalší mesiac sa pravdepodobne skúsim zamerať, aby som ako minimum dosiahol tých 45k hands, ale to ešte prehodnotím, pretože začiatok mesiaca bude u mňa pomalší kvôli nejakým veciam a aj počas mesiaca na mňa čakajú rôzne ďalšie, ktoré by mi to mohli narušiť.
      Výsledky - nemám sa na čo sťažovať, ide to hore celkom v pohode a to aj napriek horšiemu run-u (nejakých 12BI pod EV). Z predošlých skúseností som už pripravený a aj na niekoľkonásobne horšie situácie, takže sa z toho necítim nejako zle. Navyše viem, že rozdiel medzi EV a net won nemusí presne odzrkadľovať realitu (kvalitu mojej hry).
      Práca na hre - tu bol jeden z hlavných cieľov predošlého mesiaca - analýza spotov. Ak by som mal porovnať posledné dva mesiace, tak ten posledným som sa fakt zlepšil, ale stále to nieje ono. V priemere som za týžden zanalyzoval 2 situácie s piosolverom s čím moc nie som spokojný. Chcel by som sa časom dostať aspoň na 4. Chyba bola, že som si to nezadal jasne. Tento mesiac si teda určujem ako minimum 3 spoty v piosolveri do týždňa, ideálne samozrejme viac.
      Opäť to nevyzerá ako nejaký ťažko dosiahnuteľný cieľ, ale zaťaženie chcem dvíhať postupne. V týždni mám 5 "pracovných" dní a 2 sú úplne voľné + navyše mám aj iné formy vzdelávania, takže na začiatok si dávam iba takýto cieľ.
      Coachingy s Fiskym - predplatené coachingy sme už dokončili (11 hodín), ale dohodli sme sa, že si počas ďalšieho týždňa dáme ešte minimálne jeden. Ak s coachingami skončím, tak si nechám pár dní na vyhodnotenie a potom sem napíšem nejaké zhrnutie. Možno to niekomu pri rozhodovaní pomôže. :)

Životospráva
      Strava - už klasika, obrovská spokojnosť. Dovolil som si mať nejaké malé cheating momenty, ale všetko v rozumných hraniciach. Niekedy mám už pocit, že to preháňam, ale keď som sa nad tým hlbšie zamyslel, tak som za to aj celkom rád.
      Cvičenie - 100%, opäť ani jeden jediný deň vynechaný. Nikdy som sa nejako nevážil, no vidím, že som dosť schudol, aj keď to nebol vôbec zámer, pretože som s nadváhou nemal problémy. Kondička sa mi riadne posunula, aj keď stále mám počas workoutov niekedy problém. Do budúcna budem určite chcieť nabrať viac svalov, ale pravdepodobne sa budem musieť zamerať na iné typy cvikov.

Ciele do ďalšieho mesiaca
      Volume minimálne 45k hands, pokračovať v cvičení a stravovaní ako doteraz. Týždenné minimum 3 hlbšie analýzy spolu s piosolverom. Ešte ale musím nájsť nejaký systém, ako si stručne písať závery tých analýz, aby som si ich mohol pred ssns prechádzať. Ďalej by som chcel updatovať blog aspoň raz týždenne.
      Z cieľov by to bolo nateraz asi všetko, ak na niečo prídem, čo som zabudol, tak to neskôr hodím na blog.

Na záver
      Posledné 3 dni som strávil úplne mimo PC a poker. Som na jednej strane rád, no momentálne mám už zmiešané pocity. Mal som teraz podvečer voľný čas a rozmýšľal som nad kadejakými vecami ohľadom RL. To by u mňa nebolo nič nezvyčajné, no zostal som akýsi nesvoj. Sú v mojom živote veci, s ktorými niesom úplne spokojný, no nedajú sa okamžite vyriešiť. Je zbytočné sa tým zaťažovať, keďže s tým nemôžem momentálne nič urobiť, no dotýka sa ma to a aj keby nie, tak mi to ľahostajné nebude. Je asi blbosť, že to sem vôbec píšem a hlavne keď sa priamo nevyjadrím, o čo ide, no chcel som to zo seba dostať von.

Od zajtra idem naplno do hry a štúdia. Mám mierne obavy, že som z toho "vypadol" za tie posledné dni, ale dúfam, že sa do toho rýchlo dostanem. Hra mi už dosť chýbala. Ak sa nič nepredvídané nestane a run bude ok, tak sa tento mesiac pokúsim usadiť sa znova na NL100. Na teraz by to bolo asi všetko, vďaka za Váš čas, čo ste sa dostali až sem a prajem všetkým GL za stolmi. :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Zdravím,

hlásim sa zase po nejakej dobe. Hodím sem nejaký ten sumár posledných dní. :)

Od začiatku mesiaca sa mi výsledkovo príliš nedarí. Vlastne neviem, či je slovo nedarí sa úplne to najvýstižnejšie. Nieje to tak, že by som bol veľa v mínuse, skôr to je také "plácanie sa na mieste". Určite nebudem súčasný stav zhadzovať plne na run, pretože viem, že som tam mal kopec minimálne sporných rúk, no nuts u súpera vidím pravdepodobne viac ako inokedy. Mindsetovo som na tom celkom v pohode, no stále je na čom pracovať. Inak s ostatnými vecami ako práca na hre, cvičenie a strava som spokojný. Verím, že ak budem hrať najlepšie ako viem, pracovať na hre a dodržiavať veci, čo som si stanovil, tak výsledky sa dostavia. Chce to len trpezlivosť.

Okrem týchto vecí som mal aj coachingy s Fiskym. Včera bol (aspoň nateraz) posledný coaching, tak po nejakom čase sem hodím zhrnutie. Popri coachingoch som makal aj sám s piosolverom. Prvý týždeň som s ním mal jeden deň nejaké problémy, vyskočilo mi hneď niekoľko error hlásení a musel som v ten deň analyzovanie vzdať, no na ďalší už našťastie fungoval v pohode a šiel som ďalej. Plán 3 pio analýzy/týždeň som dodržal, no stále zatiaľ neviem, ako si stručne a trefne písať výstupy. Okrem toho som mal s dsaverom sweat ssn pod dohľadom Fiskyho a ďalšia je na pláne v najbližších dňoch (už bez Fiskyho, lebo ide preč), takže núdzu o to, čo s voľným časom nemám. Pozeranie videí a review poznámok z nejakých starších je nateraz v úzadí.

Z RL možno spomeniem, že má moja mama tento mesiac 50 rokov a plánujeme jej zorganizovať oslavu. Nejaký čas už na tom pracujeme a vzalo to z voľného času viac, ako som predpokladal, no všetko je na dobrej ceste, tak dúfam že sa už nevyskytnú komplikácie.
      Taktiež sa snažím nájsť odpovede na môj dlhodobejší problém- čo by mohlo spôsobovať moje ranné zahlienenie. Je to dosť nepríjemné- obzvlášť vtedy, keď mám problém hlien vykašľať a napína ma na zvracanie. Na nete sa človek dočíta čokoľvek a tak asi najlepšia možnosť bude ísť s tým k doktorovi. Čo som sa bavil s inými ľuďmi na túto tému, tak tí mi povedali, že to majú ráno podobne, ale asi nie v takej intenzite ako to mávam niekedy ja. Možno len preháňam, no prekáža mi to a nepovažujem to za normálne a rád by som s tým niečo robil. Uvidím, ako sa rozhodnem.

Ok, to by na teraz bolo asi všetko, prajem každému GL na stoloch. :)
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Skús na týždeň úplne vysadiť mliečne výrobky a všetko čo obsahuje lepok :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Díky za tip. Nenapísal som, čo som už vyskúšal a tieto dve veci boli medzi nimi. Lepok som vypustil natrvalo už dávnejšie a mliečne výrobky som nejedol niekoľko mesiacov. Priznám sa, že neviem úplne presne vyhodnotiť, ako veľmi sa situácia zlepšila (pocitovo si myslím, že je to o niečo lepšie), ale úplne to neprestalo.

Čo sa týka nejakých iných možností ako alergie, tak oficiálne neviem o žiadnej, ale na žiadnom vyšetrení som nebol, takže ani toto sa nedá úplne vylúčiť. Napadlo mi, či náhodou nemám alergiu na roztoče alebo niečo také, pretože problém mám hlavne ráno, ale to môže byť aj preto, že si to počas dňa tak neuvedomujem a cez noc sa tie hlieny viac "usadia" alebo ako to nazvať. Čiže možno skúsiť nejaké anti alergické vankúše, paplóny, matrace a obliečky. To je asi jedna z posledných vecí, ktoré mi napadli a ešte som ich neskúsil. Inak mi asi neostáva nič iné, než skúsiť ísť fakt na nejaké vyšetrenie. :)
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 635
      Mal by si vybehnúť imunológovi/ alergologovi najlepšie v jednom a on ti spraví testy a uvidíš koľko alergii ti nájdu...
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Čaute, nadišiel čas na kratší update.

Čo sa týka ešte toho alergológa/imunológa- je mi jasné, že keby mi urobia vyšetrenie, tak mi tých alergií nájdu niekoľko. Od posledného update-u sa môj stav zlepšil, ale neviem čomu to pripísať. Napr. teraz v súčasnom zdravotnom stave by som asi k tomu doktorovi nešiel.

K nejakým pokrovým veciam:
      Strednú časť mesiaca som sa mierne flákal (štúdium aj hra). Stanovený týždenný limit na pio analýzy sa mi nepodarilo dodržať, no robil som však pre hru iné veci, takže úplne ako fail sa to nedá označiť. Volume mierne trpelo, ale vzochopil som sa a momentálne hrávam denne viac ako predtým a stratu som už dohnal. Či dám 45k hands tento mesiac nieje jasné (nebudem to siliť), no 40k hands by malo padnúť.
      Za zmienku stojí určite aj to, že shootujem NL100, tak snáď to dobre dopadne a nechytím nejaký downswing. Priznám sa, že sa tam necítim úplne komfortne, no verím, že sa do toho opäť dostanem a udržím sa tam. Ľahké to úplne nebude, no nieje to ani nereálne a urobím pre to čo najviac.

Čo sa týka športovania a stravovania, tak tam sa nič podstatné neudialo a idem so všetkým podľa predstáv.

To by bolo asi nateraz všetko. Veľa zdaru za stolmi. :)
    • Patrik072SVK
      Patrik072SVK
      Bronz
      Mesačné zhrnutie

Zdravím všetkých. Ozývam sa trochu oneskorene s mesačným zhrnutím. :)

Poker
      Volume: Plán bol aspoň 45k hands, ale niektoré veci mi zabrali viac času ako som predpokladal + dobiehal som slabší začiatok mesiaca, tak som to neskôr upravil na 40k hands, čo sa mi podarilo.
      Výsledky: Tento mesiac výsledkovo nebol moc ružový. Celkovo som mesiac zakončil v pluse z hry nejaké necelé 2 BI. Ako tak to zachraňuje rb, no spokojný nie som. Keď som sa snažil zhodnotiť, čomu by som tieto slabšie výsledky pripísal, tak som nenašiel jednoznačnú odpoveď. Pravdepodobne to bude mix slabej kvality mojej hry, horšieho runu a mindsetu.
      Taký prvý bod, kedy sa mi prestalo dariť bol, keď sa mi nevydaril shoot na NL100. Odohral som tam 12,5k hands a skončil som v strate -6BI. To by ani nebolo také strašné (finančne) lenže hral som podľa môjho názoru otrasne, ustráchane... Redline šla do pekiel.... A myslím si, že ani run mi extra nepomohol, aj keď mohol byť aj horší. Najviac ma mrzela kvalita (alebo skôr nekvalita) mojej hry a taktiež môj mindset. Hral som väčšinu na Fast Forwarde, čo spätne nehodnotím ako ideálny krok, lenže čas sa vrátiť nedá. Tí hráči mi tam neprišli neporaziteľní, skôr si myslím že som prehral ja sám so sebou.
      Po návrate na NL50 som sa necítil moc dobre, no hral som ďalej, pretože som chcel odohrať aspoň tých 40k hands, keďže môj predošlí plán padol. Síce som pokračoval v miernom páde a ani kvalita hry mi neprišla dobrá, ale po čase som sa ukľudnil a stabilizoval.
      Ďalší faktor, ktorý si myslím, že ovplyvnil výsledky pre tento mesiac bol run. Neviem, či to dokážem zhodnotiť objektívne, ale celý mesiac som si pripadal, že hrám nasledovnú hru: V balíku sú 3-4 karty, ktoré nechceš za žiadnu cenu na Turne, alebo Riveri vidieť. Áno, už asi tušíte kam týmto smerujem. Presne takéto karty chodili pravdepodobne častejšie než v predošlých mesiacoch (aspoň tak to vnímam). Ak aj náhodou priamo nepomohli oponentovi, tak aspoň zastavili akciu.
      Ja ako správna spew monkey som sa s tým nedokázal vždy zmieriť, že znova prehrávam a to ma stálo niekoľko buy in-ov navyše. Na coachingoch som sa s Fiskym presne o tomto bavil, že si mám dávať pozor, na akých turnoch a riveroch pokračujem. Smutné je, že si to kopu krát všetko uvedomujem, ale príde slabšia chvíľka v hre a zase spravím nejakú hlúposť.
      Práca na mojej hre: Slabšie výsledky mi aspoň pomohli uvedomiť si jednu vec: aj keď si myslím, že sa venujem zlepšovaniu hry celkom dosť, nieje to toľko čo by sa dalo. Taktiež si myslím, že sa vzdelávaniu nevenujem efektívne. Ak sa aj niečo naučím, tak časom na to zabúdam a vraciam sa do starých koľají. To ma celkom štve, pretože fakt chcem pre hru robiť veľa a snažím sa, ale niečo v mojom štúdiu robím zle.
      Minulý mesiac som si stanovil nejaké týždenné ciele ohľadom analýz v pio solveri. Tieto ciele som nie vždy dodržal, miesto toho som čas venoval na review starších coachingov s Fiskym a pozeraním videí. Stále však neviem, na čo je lepšie sa viac zamerať. Od začiatku tohto mesiaca sa ale zase hrabem v pio solveri viac a určite v tom budem pokračovať. Super je, že ma to baví a nemusím sa do toho vôbec nútiť. Takáto chuť sa mi prenáša aj do hry a aj keď sa moc nedarí, tak ma to stále baví.

Životospráva
      Strava: Všetko dodržiavam ako si stanovím, ak sú aj dni, kedy to poruším, ako bola napríklad oslava, tak sa dokážem bez problémov dostať naspäť do starých koľají. Zvažujem či budem tento bod do budúcna spomínať vo svojom zhrnutí (možno iba vtedy ak sa niečo zmení).
      Cvičenie: Podobné ako so stravou- všetko dodržiavam, jediné dni, kedy som necvičil boli keď som nebol doma a ihneď po nich som bol naspäť v starých koľajach. Keď sa tak zamyslím, tak to boli vlastne prvé dni, kedy som necvičil asi po troch mesiacoch.

Ciele na nasledujúci mesiac
      Čo sa týka volume, tak minimálna hranica ostane na úrovni 40k hands. Ďalším z cieľov by mohlo byť znova shootvať NL100. To však závisí od viacerých vecí, ktoré nie všetky môžem úplne ovplyvniť (napr. run). Problémom na splnenie tohto cieľa môže byť aj fakt, že minulý mesiac výsledkovo nebol najlepší a môjmu BR nepomohlo ani to, že som časť z neho cashoutol na maminu oslavu, ktorú som hradil prakticky celú sám. To nieje moc ideálne, ale v dohľadnej dobe by sa nič podobné stať nemalo. Samozrejmosť je pokračovanie v cvičení, lepšom stravovaní a práci na hre (pio, videá, ...). Čo sa týka práci na hre, tak by asi bolo vhodné dať sem nejaké merateľné ciele, ale nenapadá mi, ako by mali v súčasnosti vyzerať. Stále som v takom štádiu, že pracujem zrovna na tom, čo ma trápi a podľa toho sa zameriavam aj na jednotlivé formy štúdia.

To by bolo asi na teraz všetko, opäť je toho asi viac než dosť. Vďaka každému, čo sa dostal až sem. Veľa zdaru! :)
    • 1
    • 2