[NL25] AKs BvB

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      Ahoj,

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $22.47 (112.4 bb)
      BB: $20 (100 bb) unknown
      UTG: $20 (100 bb)
      MP: $21.98 (109.9 bb)
      CO: $42.10 (210.5 bb)
      BTN: $7.80 (39 bb)

Preflop: Hero is SB with A K
      4 folds, Hero raises to $0.50, BB calls $0.30

Flop: ($1) J Q 7 (2 players)
      Hero bets $0.70, BB folds

Jaký bude náš nejlepší default plán?

b-b-b na blankách nebo b-b-x/f ?

Pokud dostaneme raise na F, můžeme bez problému 3bet shovovat? Předpokládám, že ano.

A poslední otázka: Dalo by se tu hrát x/r - b - s? Villain by neměl mít JJ+, my ano, blokujeme AQ, KQ. Ale asi je to chyba dělat s diamondy, kdy blokujeme velkou část jeho b/c - c - f range. Pokud se nepletu.

Díky :)
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Axxius,

tak ona není otázka, jestli cbet/shove je +ev, ale jestli je to highest ev řešení. Podle mě ne a hrál bych spíš cbet/c či 3b/c), necháme mu v rangi handy, které dominujeme, resp. ho necháme ještě spewnout s nimi přes náš 3b. Obáváme se, že shovem je můžeme vyfoldovat. Jinak sizing cbetu je fajn, možná na těchto boardech může být i vyšší, betuji tu dost polarizovaně.

Co se týče plánu na dalších streets, tak tuto ruku hrávám b-b-x/f. Blokujeme strašně moc z range, která calluje 2str a folduje R. Ze všech našich FDs má AKdd určitě nejsilnější negativní blocker effect a kdoví, jestli ne ze všech ruk vůbec na tomto boardu. Snowie s nějakými freq hrává b-b-shove na blankách, ale s takřka zanedbatelnými, daleko víc preferuje x/f R.

X/r-b-shove se mi moc nelíbí, na to volím handy, které mají lepší blocker effect na jeho 2p+ range (jako např.78s). Nicméně je otázka, jestli je to dobrý board na tyto linie, protože dost ruk tu bude soupeř checkovat beh imo. Daleko lepší jsou na to boardy typu 762s např., kde se předpokládá, že soupeř bude stabovat často. i snowie tu má po checku velmi malé freq na x/r, tzn. já osobně bych v praxi neměl asi vůbec x/r jako PFA tu.