[NL25] AJo sestavení bluffing range na R

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj, soupeř v té době neznámý, ale to je jedno.

Zajímalo by mě, jak si stanovit bluffing range na R. Na F mám pro value 38c (KK,QQ,99,KQs,KQo,K9s,Q9s,JTo,JTs) a na R vzhledem k tomu, že bych nebluffoval pot size betem, tak bych měl mít poměr cca 0,3c bluffů ku 0,7 value. Bluffoval bych cca 6 sizing. Tím pádem bych měl mít cca 11comb bluffů.
      Zajímá mě, co v tomto spotu budou best bluffing comba?
      Jak jsem se na ten spot díval do combonatoru, tak mi AJo přijde zrovna jako dobrá bluffing ruka z toho hlediska, že blokuje jeho potenciální str8. Zároveň je ho 12c, což už je moc, proto bude lepší asi handy, co sem vypsal níž.
      Zároveň vzhledem k pozicím asi bude dobré, když v bluffing rangi budu mít handy co obsahují 9x, abych blokoval jeho set 9, QQ a KK nepředpokládám, že má. Takže další vhodná ruka na 3barrel bluff mi přijde A9cc. Další asi QJ,KJcc,AJcc, které blokují jeho postupky a snižují šanci, že má KQ a zároveň neblokují žádný z jeho flush draw floatů z F. Asi úplně best bluffing karta mi přijde v tomto spotu J9cc, které splňuje všechny kritéria.
      To je celkem 5bluffing comb a ještě bych potřeboval najít další 6. Mám vzít část z offsuited strany, nebo které handy ještě budou good?
      Je moje stanovování bluffing range OK?

Díky moc!

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $22.08 (110.4 bb)
      BB: $21.05 (105.3 bb)
      Hero (CO): $26.22 (131.1 bb)
      BTN: $28.75 (143.8 bb)

Preflop: Hero is CO with A J
      Hero raises to $0.60, 2 folds, BB calls $0.40

Flop: ($1.30) Q K 9 (2 players)
      BB checks, Hero bets $1, BB calls $1

Turn: ($3.30) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.40, BB calls $2.40

River: ($8.10) 6 (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results:
      $8.10 pot ($0.40 rake)
      Final Board: Q K 9 2 6
      BB showed 9 A and won $7.70 ($3.70 net)
      Hero mucked A J and lost (-$4 net)
  • 2 odpovědí
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj. Bez readov idem pasivne check beh. A na neimprovnutom turne to givapujen.

No ak.by som siel proti regovi tak jednoznacne 3 street bluff.
      Ide o to ze nemame.ziadnu sd value. Takze ak zacnem od.flopu cbetovat tak OTR to tam musim dat inak sme zbytocne dotovali flop aj turn.
      A 2 pairs + ti da urcite vediet na turne dokonca aj s hitnutou postupkou sa mu nebude chciet vidiet river len tak.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

mně se na 3barrel bluff líbí nejvíc handy jako J9/T9/T9. A9 většinou checkuji vzhledem k tomu, že o něco málo méně potřebuje protekci. AJ většinou bez FD hrávám buď xbeh nebo nějaký 1-2str bluff. Když už bych ale toto komb. hrál i na T bet, tak rozhodně s plánem bluffovat spade R vzehldem k tomu, že blokujeme nějaké AJss/KJss/QJss a možná i nějaké další.

Hlavně ono v teorii bude nejlepší mít imo více sizingů, důvody - asi určitě tu nechceme jít s handou jako Q9s b-b-shove a asi určitě tu nechceme jít s handou jako JTs s jiným lvrg, než do AInu, tzn. určitě bychom měli mít nějaké bluffy v menším sizingu na R (tím myslím <pot, ne třetinu) a nějaké handy v overbetu. Sám mám trochu rezervy v tom, jaké handy chci kam dát, ale intuitivně bych chtěl spíš ty handy s blockerem na 2ps/set/straight dát do OB a s nižším sizingem spíš nějaké T8s např., ale třeba snowie chce shovovat naopak T8s, nevím proč. Nevím jestli je to brané čistě z toho pohledu, že v největším sizingu má prostě úplný top a úplný bottom range a nezohledňuje to blockery? Nevím...ale rozhodně je toto cesta, jak tento spot hrát teoreticky správně.