[NL10] 87s str8 overplay

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 6 players

CO: $4.82 - VPIP: 44, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0.7, Hands: 9
      BTN: $11.41 - VPIP: 59, PFR: 38, 3B: 0, AF: 2.0, Hands: 32
      SB: $10.26 - VPIP: 28, PFR: 19, 3B: 0, AF: 5.0, Hands: 81
      Hero (BB): $10.00 -
      UTG: $10.00 - VPIP: 13, PFR: 11, 3B: 8, AF: 1.7, Hands: 76
      MP: $12.21 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 6, AF: 2.3, Hands: 235

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with 7 :heart: 8 :heart:
      1 fold, MP raises to $0.30, CO calls $0.30, BTN calls $0.30, 1 fold, Hero calls $0.20

Flop: ($1.25) 9 :club: J :heart: T :heart: (4 players)
      Hero bets $0.89, MP calls $0.89, CO calls $0.89, BTN calls $0.89

Turn: ($4.81) 7 :spade: (4 players)
      Hero bets $3.44, MP raises to $11.02, CO calls $3.63 all in, BTN folds, Hero calls $5.37 all in

cau, tak nějak tušovidím že jsem to možná nezahrál uplně nejlíp, jakou jinou line ale zvolit? Zpětně bych šel spíš xc Turn kdyz uz.
      zajímá mě jestli:
      a) chci donkovat flop?
      b) chci cbetovat turn na tomto RunOutu? Pokud ne, co bych udelal na b-b, fold R?
      c) chci cbetovat turn na jinem RO? (blank)
      díky
  • 5 odpovědí
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Ja by som sa chcel spytat, na retoriku. Ak donkneme flop a pokracujeme v betovani, tak uz ide o cbet? Alebo je to stale donk.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      cbet je myslim podle definice, pokracovani sazkou(betem) po tom co si v předchozí streete, byl ten posledni agresor, takze by to mel být cbet, otázka je jestli to tak berou i trackovací programy.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      našiel som, že v HEM berie cbet na turne takto:
      Turn CBet
      Pct of hands player bets the Turn as PFR, ciže o cbete na turne, by sme nemali hovoriť.

Inak k hande: ja by som tuto nedonkoval, pretože reflektuješ hned str8. Šiel by som, skor po calle a turn raisoval na blanku, na sparovanom turne by som hral pasívne. To je ale moj subjektívny názor :)
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Donk určitě OK, chceš takto donkovat všechny sety, 2P atd., které chceš protektovat, takže bys měl mít v raingi i str8. Ten jeho raise na T je nepříjmený, pravděpodobně má lepší postupku, ale vzhledem k odds už calluju. Máš 19% odds a na flush na R máš 20%, takže s přihlédnutím k raku by to měl být cca BE call, navíc někdy může mít teoreticky taky postupku jako ty, takže já calluju.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

PF OK, postflop se mi donkbet líbí. Obzvlášť když je tam fish, tak je na takto drawy boardu bude dost nepříjemné, když se to procheckuje a nejen že range realizují EQ (co v případě naší handy není až taková katastrofa), ale horší je, že můžeme ztratit dost value a riskujeme, že přijde scare karta, co na tomto boardu přijde často. Sizing může být i vyšší. Jsou tam dokonce 2 whales, které nás nebudou nijak readovat a budou si hrát svoji ruku, takže je imo celkem jedno, jestli tu bude dáš donkbet přesně 2p+.

Na T - nemůžeš moc jinak, lepší straight často někdo raisne už na F a pokud ne, tak máš outy na redraw. Bet sám o sobě se mi líbí, jdeme si pro value, pokud má někdo split, tak vůči němu s naší handou freerollujeme. Co se týče definice betu na T po donku - je možné, že to trackovací software do cbetu nepočítá, ale já bych tomu cbet říkal. Donkbet nastává tehdy, kdy betne někdo, kdo z předchozí streety nemá iniciativu. Lead je tehdy, kdy betne někdo v potu, kde na předchozí streetě nebyl iniciátor. Tzn. zbývá jedině cbet, který imo nastává vždy, kdy betuje ten, kdo iniciativu měl. Nebo tomu říkejte prostě a jednoduše bet, ale donkbetem už bych to určitě nenazýval.