[NL50] KK value na R?

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř stejný jako v předešlých 2 handách.

Zdálo se mi tady ok jít s KK 3 streety, ale pak mě překvapilo, když sem si handu házel do snowieho, tak ten vidí check na R jako víc EV než bet. To moc nechápu z jakého důvodu? Backdoor flushe moc neočekávám a jediné s čím bych mohl dostat x/shove na R jsou 66,JJ,99, ale je dost možné že některé z nich by už raisoval na T. Nadruhou stranu mám value z Jx hand, případně QQ, kdyby ne3betoval PF.

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $372.59 (745.2 bb)
      BB: $55.74 (111.5 bb)
      Hero (UTG): $50 (100 bb)
      MP: $84.98 (170 bb)
      CO: $56.90 (113.8 bb)
      BTN: $51.32 (102.6 bb)

Preflop: Hero is UTG with K K
      Hero raises to $1.50, 4 folds, BB calls $1

Flop: ($3.25) 6 3 J (2 players)
      BB checks, Hero bets $2, BB calls $2

Turn: ($7.25) 9 (2 players)
      BB checks, Hero bets $5.50, BB calls $5.50

River: ($18.25) 3 (2 players)
      BB checks, Hero bets $12.50, BB calls $12.50

Results:
      $43.25 pot ($2.16 rake)
      Final Board: 6 3 J 9 3
      BB showed A J and lost (-$21.50 net)
      Hero mucked K K and won $41.09 ($19.59 net)
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

tak záleží, jakou mu dáváš range a jestli předpokládáš, že něco fastplayuje na F/T. Je fakt, že na tomto T bude už asi většinu setů fastplayovat a že flushí zas až tak moc nemá skrz to, že nejvyšší karta je ve spadech, takže by to mohlo vyjít okish. Zkusil jsem mu přiřadit nějakou range, kterou si myslím, že často hráč tohoto typu bude mít a na R imo může mít něco takového (můj předpoklad je, že 33 a horší calluje v podstatě kvůli potcontroll a JJ slowplayuje kvůli blockeru, 66/99 hádám, že bude raisovat OTT):
      - A6ss, Jx, TT-88, 33, some flushes jako KQss/AKss/AQss

Defendovat by měl vůči tomuto sizingu: flushe, FHs, quads, QQ a část AJ. Vůči tomu bys měl mít 60%+ EQ, tzn. bet je tu určitě higher EV imo. Sám máš s čím bluffovat (nějaké KQ/QT etc.), takže souepř stále může QQ/AJ callovat i vůči tomuto sizingu. Jediný protiargument je to, že soupeř v podstatě může raisovat up to 8 comb., tzn. může tu i nějaké JT např. otáčet na bluff, co znamená, že teoreticky ty AJ nemusí callovat a potom se opravdu můžeme dostat i k tomu, že vůči jeho defending rangi nemáme 50%. Resp. nabídneme jinými slovy některým handám, vůči kterým bychom vyhráli, aby nás ještě vybluffovali z potu, co znamená, že ve finále ještě zadotujeme, než foldneme. Z čehož vyplývá jediné - pokud je soupeř hodně aggro a je tohoto schopný (minimum hráčů na těchto stakes), tak může být xbeh i lepší opravdu, ale vůči pasivnějším je to easy b/f.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Možná snowie folduje, protože má úzkou CC range na BB vs UTG, takže rangově BB calluje jen OTR two pair + a možná pár AJ. Můžeš se ještě podívat s čím by pak BB calloval vs bet OTR..
      V praxi to bude podle mě ale v pohodě. OTF hráči moc BDFD callovat nebudou a všechny sety raisujou OTT, takže OTR máš v pohodě value bet.