[NL50] KK deep F set vs bluffer

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Soupeř 20/15/5 po 200h. Jeho staty vypadají spíš tightish, ale mám na něho poznámku, že hrozně často a rád bluffuje. Už jsem ho několikrát bluffcatchnul a pokaždé do neměl.

Jak hrát na F proti němu? Na F jsem dal jen 1/2p s tím, že toho moc blokuju a vzhledem k tomu, že rád bluffuje sem ho chtěl inducenout. Snowie doporučuje dát na jeho raise na F 3bet, ale vzhledem k tomu, že mám na něj ready, že hodně bluffuje a strašně moc toho blokuju, tak jsem se rozhodl jen pro call s tím, že pokud by betl na T, tak budu raisovat. Je to OK nebo spíš volit 3bet F?

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $52.89 (105.8 bb)
      BB: $193.96 (387.9 bb)
      Hero (CO): $188.54 (377.1 bb)
      BTN: $110.12 (220.2 bb)

Preflop: Hero is CO with K K
      Hero raises to $1.50, 2 folds, BB calls $1

Flop: ($3.25) 6 K 8 (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.62, BB raises to $5.67, Hero calls $4.05

Turn: ($14.59) 7 (2 players)
      BB checks, Hero bets $10, BB calls $10

River: ($34.59) 5 (2 players)
      BB checks, Hero checks

Results:
      $34.59 pot ($1.72 rake)
      Final Board: 6 K 8 7 5
      BB showed Q K and lost (-$17.17 net)
      Hero mucked K K and won $32.87 ($15.70 net)
  • 24 odpovědí
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Raději jdu checkback. Podle mě ho víc indusne check behind a začne bluffovat OTT/OTR. Navíc na tom flopu nemá ani skoro žádné draw nebo handy, které by prostě mohl nějak smysluplně bluffovat.
      Pak OTT jdu tedy call a až OTR raise.

btw. když už bych ho chtěl OTF indusnout, tak betuji 1/3
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      Rozhodne nesouhlasim - myslim, ze si to zahral dobre..
      Ten flop je supr spatnej na raise, repuje tam co? .. kdyz ty si v nutsu, co muez mit? set.. ten by na tomdle neraisoval!... takze je to bluff, nebo try s necim,aby vedel,na cem je... Sam si psal, ze staty jsou tightish,, nebude tam s uplnou kravinou...
      Muze mit v rangi nejaky guthosty treba, s kterejma to udela, nebo prave any K, s kterym to zkusi udelat levny prave tim, ze to na flopu raisne..

to, ze si callhnul flop,a betnul turn je supr - urcite bys betnul i rover kdyby neprisel takle sick.. a je vetsi value v tom, ze te callne river (coz callne, protoze ho jakoby z tech normal hand porazi AA AK sety..smula no)
      nez ho nechat bluffovat na riveru po checklym turnu - protoze river vsadi on malinko,aby dostal trochu value treba z Ah nebo neceho slabsiho,a na tvuj raise foldne.. si to spocitej, ale takle je to lepsiii ;)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Asi bych ten flop opravdu 3betnul, jsme dost deep. Nakonec nebudu se hádat se Snowie že jo :)

Zajímavý jak se docela dry flop dokáže na dvou kartách potentovat. :(
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      2 shamway99 Tak mi ale rekni, CEHO tim raisem docilis? zahodi ti vsechno krome treba setu.. Dyt ty tam chces udrzet vsechno ne? Dyt si supr dobrej,a neni moc karet,ktery te muzou porazit..

Nebo myslis, ze kdyz to raisnes, ze te vylepi s tou KQ? ...Nikdy.. (nebo joo,fish treba callne,ale zahodi na turnu) ..vic z ni dostanes postupnym sazenim ;)
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      podle mě celkem easy valuebet river
    • penguin13
      penguin13
      Zlato
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      Calluji flop a betuju river, pro udržení jeho nesmyslu v jeho rangi
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      2 tightfold ... no tak to je pekna kravina ;) ..neni temer nic horsiho,co by ti doplatil ... vicemene me nenepada NIC..
      A na jeho bluff (raise) na riveru (treba) budem delat co? foldovat, kdyz mame value? ...nesmysl...

..handa je zahrana dobre..call flop je dobrej, da mu moznost bluffovat turn - kdyz to neudela,betujem my.. call od nej je pro nas supr a betujem 90% riveru ...bouzel nee ten co prisel ;)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      mmorron původně napsal
      2 shamway99 Tak mi ale rekni, CEHO tim raisem docilis? zahodi ti vsechno krome treba setu.. Dyt ty tam chces udrzet vsechno ne? Dyt si supr dobrej,a neni moc karet,ktery te muzou porazit..

Nebo myslis, ze kdyz to raisnes, ze te vylepi s tou KQ? ...Nikdy.. (nebo joo,fish treba callne,ale zahodi na turnu) ..vic z ni dostanes postupnym sazenim ;)
      Co docílím... Chci úplně normálně nafouknout pot. On může zaplatit hodně s druhym nebo třetim setem, snad s 2p(?). Současně má i nějaký draws, nevim jak moc je ten read o bluferovi spolehlivej po 200 handách... Chci to hrát jednoduše.
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      ako pise marfi, mne sa tiez paci F check behind, lebo blokujeme podstatnu cast jeho check-call range. a ked si pisal, ze rad blufuje, tak ho nechame odspewovat random ruky na T a R, ktore by foldol na F cbet.

as played: F urcite len call. T by som isiel pre vacsi sizing, close to pot. mozno aj pot. mozno overbet. ak tam ma jednostreetovy bluf tak je uplne jedno aky dame sizing. ale moze tam mat zopar random divne zahranych ruk, ktore mali na flope OESD alebo GS type hands a teraz trafili par a urcite nezahodia ani za velky sizing. a preto by som nechcel tento R bet foldovat.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      chces nafouknout pot ve spotu,kde se to nehodi chapes?! na tom boardu neni moc veci,co by mohl mit!!!! to ze chces tahat nejaky value ze setu - to je dost mala cast jeho hand (navic myslis, ze by raisoval set proti cbetu na takle dry boardu (nemyslim si) ... i kdyby, je to mala cast jeho range, kor s tim co drzime my... Je lepsii ho nechat bluffovat
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      mmorron původně napsal
      chces nafouknout pot ve spotu,kde se to nehodi chapes?! na tom boardu neni moc veci,co by mohl mit!!!! to ze chces tahat nejaky value ze setu - to je dost mala cast jeho hand (navic myslis, ze by raisoval set proti cbetu na takle dry boardu (nemyslim si) ... i kdyby, je to mala cast jeho range, kor s tim co drzime my... Je lepsii ho nechat bluffovat
      To máš těžký, když neraisne set neraisuje nic. Je trochu optimistický doufat že odblufuje 300bb s úplnym air a nemá to podložený nějakou jakž takž value handou. Jako nedělal bych si z toho hlavu, raisnul nuts a kouknul jak to dopadne. Když teda chci vytěžit něco z blufů, můžu checknout flop.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      to mmorron: Může nás callnout třeba s tím, co zrovna má. Ani jeden z vás(především on) by neměl mít moc flushí/postupek, a tak tě bude muset bluffcatchovat.

A strach z bluff raisu na riveru mi přijde dost paranoidní.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      2 sham Prave ze treba tady raisne spis gutshot nez set si myslim ;) ...musis koukat i na pozice, on si defendoval BB ..Kdyz bude mit set na tomdle dry boardu,spis zkusi nechat te bluffovat ne?... Urcite te nebude vyhanet hned na flopu;)

2TightF Co kdyz nas jen bluffraisnul (coz by na tomdle boardu mhlo bejt dost casty) .. na nas raise zahodi. Oproti tomu kdyz jen callnem, je sance, ze da druhej barel,a my vytezime vic ;)

A k tomu raisu na riveru (teoreticky to nemusi byt ani bluffraise - jen rikam, ze je zbytecny sazet river, nevim s cim horsim nas callne (set by raisoval na turnu imo)
      Rozhodne ma v rangi nejaky 9x a 4x
      Mohl zkouset flop s necim jako 98 T9 J9 A9 ... A4 45 atd .. ;) turn uz je pak za nej x/c

Proste betem na riveru nic neziskame si mylsim ;)
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      já mluvím o riveru. call flop je naprostá samozřejmost(víceméně)

pokud má v rangi 4x, tak je to megavelryba, a spíš si s KQ, KJ řekne, že my str8 nemáme, a na riveru nás callne. ale dělejte si co chcete.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      tak muze mit nejaky treba 64 A4, zkusi treba bluff raise - turn mu da spojku a calluje, river bingo..
      samozrejme je to jen priklad,ale mozne to je. Realnejsi je to s tim 9x - to v rangi rozhodne ma - a do ty lajny to muze taky sedet..

Jsem si skoro jistej, ze s Kj nas necallne temer nikdo, i s KQ ma problem.. do ceho herocalluje? proti cemu?
      My jsme raisovali z CO = muzem mit tu str8 uplne easy
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      tato ruka ma hauntila este aj vcera pred spanim a tak som musel prehodnotit svoj nazor.
      priklanam sa k tightfoldovmu betu na river.
      pisal som o random divne zahranych rukach, ale v skutocnosti ich bude zanedbatelne minumum, aj keby to bol total random rec (co podla statov nieje) tak aj taki vedia barelovat OESD alebo FD.
      rozmyslal som o sizingu, a nieco medzi 1/4 a 1/3 sa mi zda celkom fajn.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Tak mi prosim rekni treba 3 hadny - z kterych muzes dostat tu value na riveru - diky :)
      (imo nejsou! )
      Chtelo by to aby se na to mrknul nekdo zkusenejsi..
      A me v tomdle spotu pride "lepsi" nebetovat river, nez ho muset bet foldovat ;) ..to jsou spoty, kde si muzes nechat ujit nejakou value,a nebude to nic hroznyho (jestli tam vuubec nejaka value je) ;)
    • penguin13
      penguin13
      Zlato
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      ono nebude vůbec jednoduché mu určit nějakou range po jeho line x/r + ch/c, no napadá mě třeba K8s, K6s, 87s, 86s nebo třeba právě to, co villain držel KQ + spoustu hand s random hitnutým 1 párem se kterým nás může chtít blafcatchnout, protože si bude myslet, že jsme v tomto spotu polarizovaní moroni co betnou jen str8, čehož opravdu nemáme moc komb a k tomu budem mít nesrovnatelně víc komb blafů
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      no, range mu muzes urcit ;) je na BB, calluje, a sme deep = mame alespon nejaky voditko...
      jeho x/r na tomdle dry boardu nam tu range taky trochu oseka,nebo alespon rozradi do nekolika casti - a "silu" se dozvime vetsinou na turnu...

Trochu preskocim - ja si ale opravdu NEmyslim, ze po akci - pf raise.. cbt/call , bet a bet na tomdle runoutu by nas platila KQ ... :/

Jinak k tem K8 K6 atd - myslis, ze to do cbetu bude x/r? (tady top2 je neco jako set= nutz) ..ja mylsim, ze by pockal na turn.. ;)

Taky myslim, ze v jeho rangi je nekolik semi/bluff raisu... ktere tedle runout muzu doost vylepsit (tim chci jeste jednou rict, ze mi nepride rozumny betovat river) :D
    • 1
    • 2