[NL50] AQo bluffcatch s trips na dry boardu

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $145.43 (290.9 bb)
      BB: $50 (100 bb)
      UTG: $43.69 (87.4 bb)
      MP: $92.34 (184.7 bb)
      CO: $71.38 (142.8 bb)
      Hero (BTN): $54.58 (109.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q A
      3 folds, Hero raises to $1, SB calls $0.75, BB raises to $5, Hero calls $4, SB calls $4

Flop: ($15) 7 Q Q (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks

Turn: ($15) 6 (3 players)
      SB bets $8.50, BB folds, Hero calls $8.50

River: ($32) J (2 players)
      SB bets $44, Hero calls $41.08 and is all-in

Results:
      $114.16 pot ($3 rake)
      Final Board: 7 Q Q 6 J
      SB showed T K and lost (-$54.58 net)
      Hero showed Q A and won $111.16 ($56.58 net)

BB - random reg 24/18 600h. Zatím celkem light 3bet/4bet a sqz 12% z pár případů
      SB - 25/22 400h LAG -> cbetF 78% (30) / 3bet 11 / 4bet 8
      Seděl jsem s ním na 4stolech a měli jsme lehce vyhrocenou dynamiku. Většinou to končilo light 3betem/4betem a jednou jsem ho min 5betnul a on fold. Pak jsme ještě měli pár minut předtím handu. Kdy já cbet IP on call. T x/x a R x/ já OB jako bluff on fold (měl brutal cap range se kterou to nemohl nikdy dát.)
      k handě..
      F - jsem šel check s tím, že se tolika karet nemusím bát a snažil jsem se indusnout bluff nebo je nechat hitnout nějakou made hand, ze kterou zaplatí 1-2str. Myslíte, že missuji value? BB s AA/KK by mi tak jako tak 3str nedal (jestli vůbec dvě a to po x/bet/bet určitě)
      T - std
      R - je sick. Tím že jsme měl celkem dobrou session a nějakou tu dynamiku, tak jsem se rozhodl pro call, ale fakt nevím. On může mít 77/66 a asi i JJ, ale zas já bych tu calloval jen QQ / možná 77 a to se mi zdá málo. Ofc záleží, jestli chci v takovém spotu mít nějak balancované foldy.

K tomu riveru jsem zvědavý na vaše názory, ale jde mi hlavně o ten flop :)
  • 7 odpovědí
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, na flopu by se mi líbilo buď s celou/většinou range buď sázet malým sizingem, nebo celou range checkovat. Podle mně není dobré si tady nějak splitovat range, protože ta range, kde by nebylo Qx by se pak nebyla schopná udefendovat proti agresi.

Pro bet hraje to, že potřebujeme protektovat PP před OC, pro check zase to, že necháme soupeře bluffovat a hitnout slabší made handu. Težko říct, co je lepší, ale asi bych to checkoval i proto, že to tam potom jsme schopní dostat dvoustreetově na T a R.

OTR proti někomu, kdo tady umí bluffovat si myslím, že je to v defendu, ale to už je jen o tom to hodit do equilabu.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      R -je sick. Tím že jsme měl celkem dobrou session a nějakou tu dynamiku, tak jsem se rozhodl pro call, ale fakt nevím.
      looool

https://www.youtube.com/watch?v=jonTCh9KpG8
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Marffi97 původně napsal

R - je sick.
      Jestli myslíš sick v tom smyslu, že tě soupeř nechává tisknout peníze a máš v plánu snapcallovat, tak souhlasím. :f_love:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      @bodycheck díky :f_thumbsup:
      @all: Spíš jsem čekal, že vy mi budete říkat, že to měl být fold a já budu nějak obhajovat svůj call než že to obráceně :f_biggrin:
      Jsem přesvědčený, že proti drtivé většině regů z NL50, to bude špatný call.
      Jeho value range vypadá podle mě takhle: 77/66/JJ/KQs/QJs s tím, že KQs by asi ani takhle neshovnul OTR a spíš se snažil indusnout call od PP nižším sizingem. Teď je otázka, jak často v takové spotu bude bluffovat a to ještě overbetem. Na mých stakes jsem takový move mockrát neviděl, jestli vůbec nekdy... Podle mě to měl být fold i proti tomuto hráči, i když je lehce lagy a měl jsem s ním danamiku, ale tak ok...
      Jako kdyby jste napsali, něco jako mám trips po xxx OTF, jsme vysoko v rangy, měl by to být spíš call tak ok, ale odkaz na YT, že mám odinstalovat pokerstars je fakt moc :f_biggrin:
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      4bet preflop mi nepríde od veci.

Valuebetujem flop. Range si môžeme protektovať aj slabšími Qx.

JJ 3betuje preflop. Takže pri pesimistickom scenári, že má QJ, 66, 77 potrebuješ, aby bluffoval / valuebetoval 5 komb. KQ sú 4 kombá (KQo určite môže mať vo flatting range; ak nie, tak ani QJo).

,,že KQs by asi ani takhle neshovnul OTR a spíš se snažil indusnout call od PP nižším sizingem"
      Takže vyšším sizingom teda nedáva zmysel bluffovať, aby tvoje PPs vyfoldoval? Napr. 98s, T9s?

Snap call river a nie je to ani close.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      ok takovou odpověď beru :f_thumbsup:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Jako být na místě soupeře ... a vidět tě tankovat a pak callnout tuhle handu. Tak to považuju za slowroll :f_biggrin: