[NL50] A6o BTN vs BB

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Soupeř v té době neznámý.
      Na F sem dával cbet kvůli backdoor equity, zároveň na tomto boardu mám range výhodu. T přichází hezky, pokračuju v cbetování, jeho range odhaduju na Tx,Jx, a draws. R jsem se rozhodl pro OB, protože on v rangi nemá téměř žádné silné handy krom flushí, kterým navíc blokuju Ac, mám všechny sety a on nemá žádné, počítám, že 22 by raisoval na F a myslím si, že jsem schopný tím OB vyfoldovat Jx a Tx, které mě poráží.

IPoker, $0.50/$1 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $40 (40 bb)
      BB: $157.46 (157.5 bb)
      CO: $75.86 (75.9 bb)
      Hero (BTN): $149.95 (150 bb)

Preflop: Hero is BTN with A 6
      CO folds, Hero raises to $2, SB folds, BB calls $1

Flop: ($4.50) T 2 J (2 players)
      BB checks, Hero bets $3, BB calls $3

Turn: ($10.50) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $7, BB calls $7

River: ($24.50) 8 (2 players)
      BB checks, Hero bets $30, BB calls $30

Results:
      $84.50 pot ($2 rake)
      Final Board: T 2 J 2 8
      BB showed 4 3 and won $82.50 ($40.50 net)
      Hero mucked A 6 and lost (-$42 net)
  • 3 odpovědí
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      T: tohle muze v zavislosti na vice faktorech byt uz dobry overbet spot: napriklad myslim, ze na nl100 lidi defenduji BB prilis tight a teda bude mit dost malo 2x, a nekteri folduji preflop suited handy jako 73s etc, zaroven dost suited ruk bude v 3bet rangi(vsechno tohle redukuje jeho nutted ruky)

OTR bych uvazoval nad all-in sizingem s NF+ a bluffy
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      V případě, že bych dostal na ten OB na T call, tak plánuješ i něco bluffovat na R nebo bys to hrál exploitativně, že většina lidí na těchto stakes tam vůči OB budou callovat jen silné handy a tím pádem by R bluff neměl význam?
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Tezko na to takto odpovedet jednoznacne-zalezi hrozne na tendencich na nl100 a ty ja az tak neznam.

Dost boardu bude ale takovych, kde villaini 100% svojich silnych ruk budou fastplayovat na flopu(je potreba sledovat i jejich c/r %), potom je muzes hodne punishovat kdyz jen callnou-thinly for value a bluffy za obrovsky sizing.

Pokud OB turn a mas Ac, tak na riveru je to skoro uplne jasne situace dokonale polarizovanych rangi-kdyby jsi pouzil All-in jako sizing, tak for value muzes mit NF+ a jako bluff NFblocker-za ulohu muzes zkusit spocitat balancovany pomer vbetu a bluff-ziskas tak docela dobrou predstavu jak casto se da bluffovat v podobnem spotu s Ac.
      Tohle je samozrejme teorie, v praxi muze existovat lepsi(exploitativni, nebalancovane) reseni.