[NL10] 3bet MP s QQ a následný 4bet od SB

• japy4
      japy4
      Bronz
      Registrace: 18.03.2013 Příspěvky: 108
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 122.5 BB (VPIP: 33.33, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 12.50, Hands: 18)
      BB: 100 BB (VPIP: 15.46, PFR: 12.37, 3Bet Preflop: 1.47, Hands: 201)
      UTG: 40 BB (VPIP: 28.45, PFR: 21.34, 3Bet Preflop: 12.66, Hands: 248)
      MP: 124.8 BB (VPIP: 66.67, PFR: 27.78, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 18)
      Hero (CO): 102.8 BB
      BTN: 180.2 BB (VPIP: 9.09, PFR: 9.09, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 12)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: Q:heart:

fold, MP raises to 2 BB, Hero raises to 8 BB, fold, SB raises to 23.5 BB, fold, fold, HERO?

Chtěl bych se zeptat, jak hrajete takovéto situace. SB je neznámý. Preferujete tu call nebo shove? Můj předpoklad je, že tu moc bluffovat nebude, TT-JJ bych čekal, že callne, takže AK; KK+ ?
  • 16 odpovědí
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj, vs ten 3x 4bet bez readů určitě folduji. Horší tam mít nebude a FE máme vs jeho sizing nulovou. Jeho nejhorší handa je AK s kterým neví co hrát. A z AK buď nedostaneme ani ťuk když nehitne a nebo mu max zaplatíme nějakou streetu.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      Lukasek napsal horsi tam mit nebude - Ja nesouhlasim.. Kdyz se podivas na staty vsech hracu ... Muze to delat vic light prave kvuli tomu, ze ty muzes vic light 3betovat MP..

A dalsi otazka na lukaska - takze QQ foldujes na 4bety jo?

Na sb nemame tolik hand,ale nejaky tendence z toho vycist uz muzeme , a navic SB a BB jsou nejcastejsi pozice na cold 4 bety ;)

Nebudu rikat jak co zahrat,ale myslim, ze minimalne callem v pozici nic nezkazis ;)
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj, já zkrátka dávám kredit tomu sizingu + Moc light cold 4betu na Nl10 nečekám navíc do CO. Explo mi to přijde jako fold. Jinak k těm statum max sample je 250 ruk takže to není moc vypovídající.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      No - otevira MP takze na nej 3bety budou prichazet z CO nebo BU.. Takze cold 4bety budou ze sb nebo bb...
      Nerikam, ze pocet hand je vypovidajici,ale neco ti rict uz muze - a tady docela rekne ;) ...
      Ja nechci rict, ze fold je vyslovene spatne,ale jestli budes foldovat QQ na 4 bet, taky si nemyslim, ze je to dobra cesta.. Navic kor kdyz si IP !!!
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Taky určitě folduji.
    • japy4
      japy4
      Bronz
      In game sem to foldnul, ale nebyl sem si jistý, jestli to bebyl nit fold. U callu mám problém s tím, že pokud přijde A,K Flop, budu muset na cbet giveupnout. Pokud ne, a soupeř betne okolo 20bb, bude na T v potu 89bb a mě zůstává nějakých 55bb, takže budu dost commitnutý a soupeř stále může mít KK+.
      Kdyby soupeř nebyl unknown a měl sem read, že tam takto může zahrát AJ;KJs, tak by se mi víc líbilo ty QQ přetočit na PF.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Tak to vuubec nechapu proc? ...Dyt to neudela jen s KK AA boze.. Ma v rangi i jiny handy, potazmo ak , nekdo aq, jj, i horsi + tak cold 4b/f range.
      Lidi jsou strasne paranoidni,a za vsim hledaj hned monster - tak to neni:)
      Jestli budes pokladat v takovejdle akcich QQ, tak bez urazky nehraj nic vetsiho nez nl25, protoze ty hraci te roztrhaj ;)
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Nevim, moc se mi nelibi myslenka foldu hned na A nebo k boardu to zaprve, a zadruhe nee vsichni cbetujou ve 4bet potech.
      Jediny co chci rict je, ze nevis presne co , tak nemuzes rict, sem horsi,sme na tom stejne nebo jsem lepsi...
      Foldovani QQ na cold 4bet z blindu (jeste kdyz OR je fish) mi pride docela nitty noo :)
    • japy4
      japy4
      Bronz
      Chápu, že třeba na NL50 bych už takhle foldovat neměl. Ale myslím to ve vztahu k NL10, kde mám zatím zkušenost, že ti hráči tolik nebluffují.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      No, nejde o to, ze tolik nebluffuji. Jde o to, ze s QQ nemusis byt prece pozadu proti jeho rangi ne?
      Chci tim rict to, ze kdyz planujes pokladat QQ na 4bet, tak proc je vubec 3betujes?? (ano,musim rict tudle rejpavou otazku)
      Lidi jsou strasne paranoidni, pride 3 karta do rady nebo barvy,souper betne a hned to musi miit - ne, takle to nefunguje :)

Muzes z jeho range vyloucit AK? AQ? JJ? + 4b/f hands?
    • japy4
      japy4
      Bronz
      Proti případnému 4betu od MP bych to točil, ale ten 4bet od SB mi přišel hodně silný.
      AK v range má. AQ;KQ hodně blokuju, u JJ to je tak 50/50, ty by mohl jen callovat.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Soupeř má za 200h super nízký 3bet, takže očekávám, že 4bet bude mít taky velmi nízký. I kdyby měl 4bet stejně vysoký jako 3bet, tak do 1,4% 3bet to prostě shovovat nechceš a jeho range tě postflop dominuje. Fold PF
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Spletl sis ale hrace! nedela to BB ale sb :D :D :D
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      ..A myslim, ze uuuplne otocis odpoved, az se podivas na staty SB ;)
      Vim, ze tedle spot nejde generalizovat,ale behem roku jsem vyzkousel od nl5 az po nl100 a myslim, ze v dnesni dobe cold 4bet neni vzdycky tak silnej, jak si ostatni myslej ;) :)

Ja osobne cold 4betuju BB proti akci bu raise sb 3b ,bebo co raise BU nebo sb 3bet straaaasne casto - a svete div se - jsem ziskovej :D
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Aha, nj missread :D v tom případě bych to PF nezahodil, ale neshovoval bych to, ale jen callnul v pozici.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Preeesne jak sem rek - aspon sme se konecne shodli ;) :f_thumbsup: