[NL10] 98s donkbet flop.

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Party Poker $10.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2844170
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BB): $11.05 - VPIP: 21, PFR: 17, 3B: 7, AF: 2.6, Hands: 2980
      UTG: $15.36 - VPIP: 43, PFR: 14, 3B: 3, AF: 1.0, Hands: 175
      CO: $16.99 - VPIP: 90, PFR: 30, 3B: 17, AF: 0.9, Hands: 20
      BTN: $5.56 - VPIP: 67, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 9
      SB: $9.07 - VPIP: 54, PFR: 8, 3B: 0, AF: 0.6, Hands: 13

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with 9 :club: 8 :club:
      1 fold, CO raises to $0.20, 2 folds, Hero calls $0.10
      Ahoj, soupeř velmi špatný hráč, ale to jsem ještě v té hře nevěděl. 98s v lineární rangi nemám, takže call.
      Flop: ($0.45) 8 :heart: 6 :heart: 5 :diamond: (2 players)
      Hero bets $0.21, CO calls $0.21
      Myslíte, že je ok hrát tyto flopy donkbetem s menším sizingem? Je moje linie v pořádku. Možná call na riveru je marginální, když je tak pasivní, ale to jsem ještě nevěděl. Díky.
      Turn: ($0.87) 3 :club: (2 players)
      Hero bets $0.45, CO calls $0.45

River: ($1.77) K :diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.26, Hero calls $1.26
  • 23 odpovědí
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      Registrace: 08.09.2013 Příspěvky: 220
      stat AF je ako tak relevantny po 1000 rukach takze z toho by som zavery nerobil ... ta ruka na donk nie je podla mna ale vidavam to hrat aj takto ... ja mam donk polarizovany na nuts ruky /sety,monster draw, over pary/ a ciste bluffy toto je umna ch/call
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Proti neznámému hráči není pro mě balanc důležitý, donkbetem bych tu prakticky neblafoval. Myslím, že ta ruka potřebuje protekci a má slušný potencionál.
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      potencial slaby a protekcia od flopu podla mna nie /protekciu by tu mal zmysel set a dva pary/ ... to co som sa snazil naznacit nie je o balancovani ale o tom ze takto ako si to zahral ta budu calldownovat vsetky FD OESD overpary overkarty a tvoj potencial je len gutshot aj to taky ze ked tam pride 7h tak si strateny cize realne 3outy aj to take ze ked doskocia tak pravdepodobne do allinu moc ist nemozes lebo 9Ts aj 9To je v jeho range ....a ked tam pride any 9 tak tiez nic moc preteba
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 639
      ahoj, toto buď c/c, alebo c/r. Inak za mna 3bet preflop.
      Prečo betuješ aj turn, keď cheš bluffcatchovať river, zbytočne nafukuješ pot.
      Inak keď donkujem, tak idem so sizingom o dosť vyššie blízko k potu.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Ahoj, 3betovat tu určitě nechci, soupeř je velmi špatný takže volíme lineární range a 98s tam určitě nemám (mám tam mnohem lepší handy). Pokud bychom tu 3betovali tyto SC, tak vidím negativní efekt v tom že nám jeho range bude dominovat. Proč, protože je velmi pravděpodobné že jeho defend range bude obsahovat mnohem více lepších 9-8k ruk (A9o, A9s, K9s, J9s ...), to určitě OOP nechceme. Navíc tato ruka má dobrou flopabilitu za dobré odds.
      Betuji tu menším sizingem schválně, abych mu nedovolil realizovat EquityShare. Většina jeho karet má alespoň jednu overkartu.
      Zpětně bych uvažoval ještě o menším sizingu (1/3), tento sizing mu neumožňuje profitabilně dorovnat na A high.
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      Donk je podle mě správný, river bych šel 1/4 sizing. Na flopu a turnu větší sizing.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Myslim že tu protekci přeháníme. Kdybysme v pozici stabovali po jeho check tak prosim, tady nám to ale může donk docela zkomplikovat.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Podle mě je nejdůležitější si uvědomit rozdílnou strategii proti slabšímu hráči regovi. Navíc realizování (free karta) ES bych nepodcenoval, i KJo má proti nám 22% (T/R). Tato strategie by měla být vhodná zvlášť proti pasivním fish.
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      tak prave pre to podla mna nema tvoj sizing a donk zmysel zvlast proti pasivnej rybe ktora vsetko calluje ....equity share protection ma zmysel proti regovi ktory je schopny foldovat aj to by musel byt iny sizing
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Právě podle mě naopak. Využíváme toho, že pasivní fish všechno pouze dorovnává a dostatečně nenavyšuje. Nemůže profitabilně dorovnávat high cards i s tím nizším sizingem. Nebo tak jsem to pochopil od Katrisoneho, kde on často například dává i 1bb. Ten můj sizing je fakt záměrný.
      Například proti pasivní rybě můžu jít bet fold a myslím že je to správně. Fakt mi nevadí že mi tam bude dorovnávat nějaké chujoviny, nemá na to odds. Můžu to dělat se svou slabší range s nízkým sizingem a pro value jít standart.
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      naco sem tu ruku davas ked si si isty ze si to zahral dobre ? :coolface:
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Pavorcik147 původně napsal
      naco sem tu ruku davas ked si si isty ze si to zahral dobre ? :coolface:
      Protože si nejsem jistý svou play, proto ji sem postuji. Klidně bych ji postnul i kdybych si svou play byl jistý, protože mě vždycky může někdo vyvést z omylu.
      Standardně argumentuji, pokud mi je předložen názor a já s ním nesouhlasím, tak předložím svůj protiargument. Jsem rád, když se mnou někdo nesouhlasí, podle mě nejlepší zpětná vazba.
      " ta budu calldownovat vsetky FD OESD overpary overkarty " - to je přece ten point že mě tu bude dorovnávat široká range.
      "equity share protection ma zmysel proti regovi ktory je schopny foldovat aj to by musel byt iny sizing" - proti regovi (bez podrobných statů) bych tu ruku nedonkbetnul a znova point je v tom, že reg má bluf raising range(budu muset častěji skládat), pasivní ryba má raising range orientovanou především for value.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      ak si si myslel, že je to pasívna fish, tak jeho bet na riveri by si mal zahadzovať, isto tam má aj dosť králov..
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      pepan47 původně napsal
      ak si si myslel, že je to pasívná fish, tak jeho bet na riveri by si mal zahadzovať, isto tam má aj dosť králov..
      To jsem možná měl, na druhou stranu mi stači 29% a to vzhledem k struktuře boardu by mělo stačit, i pasivní hráči se snaží blafovat své missnuté draw.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      mám dosť resty v equity, môžeš mi to viac vyysvetliť. Chápem to tak, že ti stačí cca 29% equity na dorovnanie?
      Lebo mne to vyšlo presne naopak 71% equity máme na rivri proti tejto rangi, ktorú som mu priradil:

88-44,A2s+,K2s+,Q2s+,J2s+,T7s+,T5s-T2s,97s-92s,82s+,72s+,62s+,52s+,42s+,32s,ATo-A4o,K4o+,Q4o+,J4o+

ak je to dosť špatný hráč tak je možné, že tam má všetky suited ruky + ruky, ktoré si mu ty priradil: A9o, A9s, K9s, J9s, i keď tu by som si nebol tak istý, kedže blokujeme deviatku.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Potřebujeme být úspěšný 29% času aby náš river call byl BE - (1.26/4.29=29).
      Myslím, že tebou navrhovaná range na riveru je příliš optimistická. Například bych neočekával že tu bude dorovnávat všechny K2s apod.
      "ak je to dosť špatný hráč tak je možné, že tam má všetky suited ruky + ruky, ktoré si mu ty priradil: A9o, A9s, K9s, J9s, i keď tu by som si nebol tak istý, kedže blokujeme deviatku."
      - nejsem si jistý jestli ti rozumim, všechny tyto suited ruky bych například já měl s tím rozdílem, že bych některé měl v raising range.
      Myslím, že si nerozumíme v tom co je protektování naší ruky (2p+) a neumožnění realizování Equtiy sharu. Proto se mi tu například nelíbí varianta x/c.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      pre 3bet muze a nemusi byt-to zalezi ciste na hraci, nicmene ruka flopuje dobre..

Ja osobne bych to hral x/r , protoze me to dost trefuje a muzu bluffovat na dost turnech. Nicmene ani donk neni spatnej, ALE dal bych vetsi sizing...
      Kdyz zas donkujes turn, urcite bych dal opet vetsi sizing - je to ryba... Navic uz treba zahodi ty svoje overs a ruzny treba draw..
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      98s je možná trochu hraniční, ale nezařadil bych ho do 3bet range. Hlavně proto, že nechci nafukovat pot proti neznámým maniakům OOP s průměrnou rukou, hlavně jí tam vůbec nepotřebuji, protože mám mnohem lepší ruky.

X/R se mi tu zdá asi jako nejhorší volba. Proti němu snad ani žádné blafy nechci, maximálně semiblaf se slušnou rukou.
      Ten donkbet s nízkým sizingem z mé strany je spíš takový kompromis, protože se mi tu nelíbí x/c z důvodů popsaných v předchozích příspěvcích. Možná vyšší sizing tu patří.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Zlému hráčovi je jedno či má As alebo K2s. hlavne že môže chytiť FD.
      Proste blokuješ jednu 9, tak som to myslel. Keby ju aj mal, tak predpokladam, že budeš behind.
      V podstate x/r je semibluff, môžeš hitnuť str8.
      Donkovaním v danej situácii sa budeš iba do komplikovaných spotov dostávať, začnu ťa bluffovať raisom hned z flopu, alebo keď príde farba, tak ťa môžu začať rovnako blufovať.
    • 1
    • 2