[NL10] AQo sq

• Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $11.70 (117 bb)
      Hero (BB): $12.11 (121.1 bb)
      UTG: $11.03 (110.3 bb)
      MP: $10.17 (101.7 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $10.20 (102 bb) 27/22 po 47h

Preflop pokud callne můj 4bet, vidím soupeře na TT+ AQs AQo

Preflop: Hero is BB with Q A
      2 folds, CO raises to $0.30, BTN raises to $1, SB folds, Hero raises to $2, CO folds, BTN calls $1

Board mě netrefil, cbetem nic nevyfolduji podle mě. Mělo by smysl betovat pro vyfoldování splitů?

Flop: ($4.35) 3 4 7 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $2.28, Hero folds

Results:
      $4.35 pot ($0.20 rake)
      Final Board: 3 4 7
      Hero mucked Q A and lost (-$2 net)
      BTN mucked and won $4.15 ($2.15 net)
  • 11 odpovědí
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      Za me je nejvetsi chyba ten tvuj sizing ! To je prisernost,nezlob se...

Uvedom si, ze BU casto 3betuje Co i dost light.. A ty cold 4betnes jen double? ... Nevygenerujes zadnou fold equity! zadnou!! Callne ve 100% pripadu, a bude v pozici! Minimum co bych tu daval je tak 2,5 ...

Mam dalsi otazku - protiotazku na tvoji melo by smysl vyfoldovat split? (to je kravina - muze tam byt i mnohem horsi). Nicmene ta otazka - co si sledoval tim 4betem? Vis jak bys reagoval na jeho 5bet? nebo kdyby se zapojil i CO? ...Myslim,ze to slo easy callnout, a mel bys o problem min.

Tady jsou dve varianty x/f jako si udelal (a spalil penize) a nebo se to zkusit uhrat. Ja bych volil 2. variantu. Protoze tvymu 4betu, ikdyz se silenym sizingem,tak musi prikladat nejakou vahu..

Ale jak sem rekl, prvotni chybu vidim ve velikosti 4 betu...
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Ahoj, určitě sizing chceš vyšší, pokud tu handu převracíš v bluf, tak chceš co nejvyšší FE, tady má až příliš dobré odds na call. Dobrý point tu je jestli chceš vůbec tu handu takhle 4bet blafovat, můžeme tu takto hrát jiné ruky jako A3s...(ale raději až když budeme podrobněji znát jeho tendence), ale nevýhoda callu je tu určitě že často budeme hrát nepříjemný 3bet multiway pot OOP (CO bude pravděpodobně taky často dorovnávat). Flop bych c.b. 1/3 a give up bez infa.
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Na coachingu nás učí většinou click , tak to je pro mě novinka. :( takže kolik 23 bb?
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      na jakym koucinku te uci klik? ...to je blbost imo :) tim nedosahnes niceho
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Call je příšerná možnost, a fold je příliš nitty, takže stnd. Zvolil bych větší sizing.

na flopu záleží na jeho rangi, těžko říct. obecně asi c/f nebude chyba

btw. mmorrona bych být tebou radši vůbec neposlouchal ;-)
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      2 tightfold ... 4bet ti pride jako dobra moznost? myslim,ze mnohem vetsi stndr je tu call...
      AQ neni handa, kterou bych tady chtel 4b/f ..je na to zbytecne silna..

pises na flopu zalezi na jeho rangi... a ted mi rekni - jakou ma teda range? Po tom priserne malym 4betu .. tim nevyzenes nic, kdybys dal vetsi , tak tim 3b/c muzes tu range aspon trochu zuzit, zatimco takle ti callne vse co 3betoval..
      Dal rikas, ze obecne c/f nebude chyba - z ceho tak soudis? jaky k tomu mas podklady? ze reknes,ze obecne to nebude chyba.. ?! Zahral silne pre, ma foldovat kazdej netrefenej flop? ..to je slabost zbytecna... HRAJEME RANGE, ne svoji aktualni handu..

proc by nemel poslouchat?...
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Mmorron a jeho velmi milé a přátelské odpovědi.....
      Fold preflop je taky řešení,jestli nevíme nic o soupeřích
    • Dante1307
      Dante1307
      Bronz
      Registrace: 24.07.2010 Příspěvky: 31
      4 bet preflop ok, ale rozhodně ne jako výchozí možnost (tou je prostě v této situaci fold). Nedělej si hlavu z kritiky sizingu 3+bety obecně mají proti většině hráčů fear factor, který zvyšuje fold equity daleko za nějakou chladnou statistiku. Naopak někdy minraise 4bet vypadá mnohem silněji 4bet stackoff. Obecně bych takovou hru preferoval proti známějšímu soupeři a alespoň při 1,5 násobným efektivním stacku. Jinak k c-betu na flopu, za mě je určitě profitabilní, pokud jsi tedy připraven na to riskovat 2 barely. Vysvětlení - call preflop je pro drtivou většinu hráčů na těchto limitech capping, ve skutečnosti v podstatě reprezentuje 99, TT, JJ, (QQ), AJs, AQs, (AKo), moc víc asi ne. AA, KK a AKs by většina hráčů v této situaci stackoffla preflop, což by se mohlo udát i občas v případě AKo a QQ. 4 bet naopak z nás dělá úplně uncapped hráče (z jeho pohledu můžeme mít v podstatě cokoli, není těžké nám věřit nějaký monster), navíc většina value hand (my máme bluff už preflop!), co 4betujeme preflop na flopu jako je tento bude sázet (naopak check byl tak slabej, že on v podstatě věděl, že betuje dead money). Navíc pro handy jako je 99, TT, JJ (většina jeho range) je tu spousta turnů, které jsou vyloženě špatné (jakákoli karta T+, která nehitne set, částečně i další 7), a i když takové karty nepřijdou, je těžké udržet se ve 4betovaným potu proti dvěma barelům s nahým mid overpárem.
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      já mám standardně AQ SQ proti 3betu, fold je také možnost, myslím si že 70% 4betuji a 30% folduji. Foldem nic nezkazíme že jo :)
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Snazim se odpovedet co nejrychlejc ;) ..myslim to dycky dobre.. to, ze tam neudelam tisic smailiku neznamena, ze top ma byt nejak urazlivy - to je holt cestina - kazdy si to muze vylozit jak chce,aniz by slysel intonaci :)

Nicmene jak nekdo psal fold pre - urcite je to taky reseni,ale snad se na tom shodneme vsichni - ze spatny, je to dooost nitty. V tomdle spotu bych stridal call a cold 4bet (podle tendenci protihracu)
      A kdyz uz bych 4betoval, dal bych vetsi sizing. Kdyz byla otazka co mam delat na flopu cbt ano ne? mel bych tu hru mit uz rozmyslenou... Jde o to, ze velikosti naseho 4betu castecne omezit jeho 3b/c range ;)
      ..naopak kdyz udelame jen double 4bet (to vypada spis silne v turnajich,nez v cg! ) .. navic souper dostane super odds callnout to se 100% range. A to prece nechceme,ne?

Tim, ze mu todle vse umoznime, je jeho range dost siroka - tudis bych bez bazne a hany vkliiiidecku cbtoval :)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Blby je, ze cbetem nic lepsiho nevyfoldujem a bojim se, ze ani moc horsiho nas necallne, takze cbet je vlastne izolacni. Bude sice profitabilni, protoze souper ma hodne airu, ktere foldne, ale jestli cbetem zpusobime, ze souper da do potu penize jen s lepsim, tak kdybychom c/c, tak souper vsadi jak lepsi handu, tak bluffy, ktere porazime a teda da souper penize do potu jak s lepsim, tak s horsim.

Doufam ze jsem to napsal srozumitelne, z tohoto duvodu mi prijde c/c lepsi nez cbet + mu drzime outy a muzeme hitnout spolecne (my lepe), takze handy, ktere dominujeme vyfoldovat ani nechceme.

Pf: taky bych se priklanel k vyssimu sizingu, tak tech 2,2x, protoze jsme oop, a nechceme mu davat tak dobre odds.

Na druhou stranu neni tak nutne ten sizing tlacit tak vysoko protoze:
      1) mame linear range, takze nam nevadi nechat souperi v rangi stredne silne handy, ktere dominujeme.

2) souper bude na btn mit casto polar range, takze polovina jeho range jsou trashe, ktere foldne i bez vetsiho nalehani.

Ale 2x mi prijde az moc malo, kvuli dobremu odds, ktere davame, alespon kdyz jsme oop, ale muzu se mylit a klidne bych si na tohle vyslechl nazor od nekoho zkusenejsiho, mam totiz dilema, jestli s linear rangi oop chceme generovat FE, nebo ne. IP si myslim, ze neni problem nedostat FE zadnou, protoze se chceme hlavne izolovat s jednim hracem a nedat dobrou cenu puvodnimu agresorovi a nic jineho nepotrebujem.