[NL5] BUvsCO JTs stab.

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2845146
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BTN): $5.19 - VPIP: 21, PFR: 16, 3B: 6, AF: 2.7, Hands: 5215
      SB: $5.00 - VPIP: 15, PFR: 15, 3B: 11, AF: 1.0, Hands: 53
      BB: $6.29 - VPIP: 17, PFR: 14, 3B: 10, AF: 11.8, Hands: 493
      UTG: $5.12 - VPIP: 16, PFR: 12, 3B: 4, AF: 1.0, Hands: 1660
      MP: $4.90 - VPIP: 21, PFR: 4, 3B: 2, AF: 0.9, Hands: 235
      CO: $5.40 - VPIP: 23, PFR: 20, 3B: 9, AF: 2.1, Hands: 1615

Pre Flop: ($0.06) Hero is BTN with J :heart: T :heart:
      2 folds, CO raises to $0.12, Hero calls $0.12, 2 folds

Flop: ($0.30) 5 :spade: Q :diamond: K :club: (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.20, CO calls $0.20

Turn: ($0.70) 3 :club: (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.42, CO calls $0.42

River: ($1.54) 7 :spade: (2 players)
      CO checks, Hero checks
      Ahoj, je to dobrý spot pro 3 barell? Původně jsem to byl můj plán 3 barelly, s tím že můžu vyfoldovat KJ, JT, AQ apod. Nakonec mě odradilo že takhle ingame tam nemám moc value hand. Zkusil jsem si udělat menší analýzu, tak budu rád za nějaké rady.
      Mám tu 15 kombinací pro value 3 streets.

17 kombinací 2 streets bluf (backdoor fl. draw + hit set T).

Pokud betnu na riveru 1.04 on potřebuje 29% pro BE. Takže tu mám mít přibližně 30% blafů? Chápu tu problematiku správně?
      Na riveru 32 kombinací (32*0,3=9,6), takže mám betovat 10 kombinací? Teď koukám, že je to ještě komplikovanější, protože 3 kombinace tam mají pár (QT, QJ, 54).
  • 8 odpovědí
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      KQo a 33 by si postflop nemal mať.
    • Dante1307
      Dante1307
      Bronz
      Registrace: 24.07.2010 Příspěvky: 31
      Callovals na buttonu preflop. Postflop si bareloval, být CO, calluju všechny 3 barely s K9+, AQ,QJ, JJ (je rozhodně spousta misnutých es, co tu bude barelovat) a nemyslím, že jsem v tomhle nějak v menšině. Takže představa, že vyfolduješ KJ, je imho u většiny hráčů dost naivní. Navíc i v případě 3 barelu musíš zohlednit možnost, že CO celou dobu jen floatoval a jeho river checkraise musíš zahodit. Já bych bral river zdarma a v případě, jako tenhle bych na riveru rozhodoval mezi levnějším bluffem a giveupem.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      2 pepan - proc by nemel mit KQ?
      2 dante - nemyslis, ze kdyby co otevrel . cbtne to cvoje K9? A myslim, ze treba ty JJ by sme vyfoldovali na 3 barely :)

..jinak s tim vyfoldovanim kJ - taky mi to pride docela nerealny, navic vetsina lidi by to cbtla..
      Za me myslim, ze sme mohli jit 3 barel, prave proto, ze to po turnu,kde se rozjede dalsi draw, nevypada, ze by CO drzel monster ...
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      pepan47 původně napsal
      KQo a 33 by si postflop nemal mať.
      To jako vážně? :) Co pak proboha s těmi kombinacemi děláš?

"Postflop si bareloval, být CO, calluju všechny 3 barely s K9+, AQ,QJ, JJ (je rozhodně spousta misnutých es, co tu bude barelovat) a nemyslím, že jsem v tomhle nějak v menšině."
      V tom případě tu mám 18 kombinací pro value, takže pokud budu dávat 2/3p tak bych měl mít 5 blafů v ranges abys neměl protitabílní call, jestli to chápu dobře?
      Pak to mám ještě spoustu karet které tě poráží, ale nemají jednoznačnou value (AQ, KT...), to je už moc komplikovaný. Mě jde jen o ten princip river betů.

Ještě bych dodal, že moc nevěřím v tuto range. Většina regů nemá sestavenou check/calling range a over c.b., takže jejich x/c range je extrémně slabá.
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      KJ/KT checkuješ back ? Jestli ne, tak ty handy jsou ez b/b/b for value.

JT mi přijde jako fajn handa na 3brl bluff e: máš dobrý blockery na jeho calling range
    • Dante1307
      Dante1307
      Bronz
      Registrace: 24.07.2010 Příspěvky: 31
      @Rasi4R, kdybych tě bral jako náhodnýho rega, tak z button callu preflop usoudím, že téměř nikdy nemáš AK, AQ, AA, KK, QQ (nejspíš ani JJ, TT) a vůbec nidky 64. Takže to, co mi na riveru můžeš reprezentovat pro value je KQ, 33, 55, 77 a šlus, to je stašně úzká a těžko uvěřitelná range. Všecko ostatní jsou missed draws nebo airbowly, popřípadě handy jako KJ-, QT, Q9, 99, 88, AJ, AT, které jsou na riveru příšerně zranitelné. Proto bych vůbec neměl problém tě s any two, double floatnout v případě naznačeného value range bych river callovat, v opačných případěch x/raisoval (abych tě vyfoldoval ze zranitelných hand), i kdybych tušil, že mi Kx doplatíš, pořád se to pro mě vyplatí.
      Podle mě spíš než primitivní 3 barely (které ti v rangi nechávají i veškerý odpad a de facto jí zeslabují) je lepší, x/x na turnu, který ti tvojí percieved range jednoznačně zesílí (protože, kromě JT, který máš tam zbude jen Kx, monstery, a nejhůř třetí pár typu 99), což ti jednak zlevní bluff na riveru - například QJ je v tomhle spotu mnohem jednodušší dorovnat proti třetímu barelu, než proti x/b/c, x/x, x/b (b/r) a jednak udrží CO rangi handy, co ti kapitalizují draw, pokud dojde (AQ, AJ, AT, TT, 99...).
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      KQo 3betujem preflop, ale asi iba ja. 33 tu nemáš za mna stopercent, pretože kto tu stabuje s 33 na tomto flope?
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      AQo, TT nemám v default 3bet range, ani v linear nebo polarizované. Mohu mít i monster, pokud jsou na BB agresivní hráči. Když vezmu tendence limitu, tak se podle mě vyplatí stabnout tu téměř anytwo, z důvodů slabé x/c range průměrných regů. Spíš mě zajímalo jak sestavovat blafy na riveru.
      "KQo 3betujem preflop, ale asi iba ja. 33 tu nemáš za mna stopercent, pretože kto tu stabuje s 33 na tomto flope?" - myslím, že KQo je příliš dobrá karta na 3bet blaf vs CO, kde dominuje velkou část jeho Kx ruk. Samozřejmě pokud je to pro tebe profitabilní, tak je to OK, ale vidím tu lepší ruky jako například KTo, A9 ....