[NL10] BTN 3bet

• pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 5 players

Ahojte ako by ste zahrali? Bluff 3bet preflop , postlop žiadna equity tak cbet bluff a turn ? x/c alebo ten shove je ok?

UTG: $19.12 - VPIP: 31, PFR: 21, 3B: 5, AF: 1,7, Hands: 70
      CO: $10.28 - VPIP: 23, PFR: 20, 3B: 11, AF: 9,0, Hands: 100
      Hero (BTN): $10.64
      SB: $4.27 - VPIP: 34, PFR: 18, 3B: 5, AF: 0,9, Hands: 44
      BB: $10.00 - VPIP: 17, PFR: 13, 3B: 0, AF: 3,7, Hands: 182

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with 7 :heart: 9 :heart:
      UTG raises to $0.35, CO calls $0.35, Hero raises to $1.40, 2 folds, UTG calls $1.05, 1 fold

Flop: ($3.30) 3 :spade: 5 :spade: 3 :club: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $2.09, UTG calls $2.09

Turn: ($7.48) 9 :club: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $7.15, UTG folds
  • 8 odpovědí
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      giveupuju na F
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Tak flop můžem checknout back klidně, nebo aspoň tam nenaprat tak velkej bet. A ten skvíz proti UTG mi připadá docela divokej.
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      Záleží, jestli tě oop bude tento soupeř floatovat AX ruky. Pokud soupeř folduje často tak cbet je fine, pokud ne, tak bych se držel plánu. Co docílíme betem? Je to bluff, nebo value? Je to bluff, za jakým účelem? Máme fold equitu? Folduje dostatečně často? Budeme mít dead money? Osobně bych si vzal kartu zdarma. Nemusíme každý flop cbetovat.

Místo 79s bych volil spíš 87s 89s něco takového.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      na stole sme sedeli 5ty, takže tie range nebudú tak úzke.
      Flop som betol čisto ako bluff - one and done a keď dorovnal a hitol som sedmičku, chcel som sa protekorovať proti overkartám.
      Na tejto štruktúre porážam handy typu: Aj,AQ,AK,KQ, takže pre mna je jednoduchšie to tam poslať, ako čeliť prípadnému betu z jeho strany. tým pushom naviac môžem donútiť zložiť jeho páry TT, JJ možno ak je moc nity tak aj dámy.
      Som zatiaľ dosť stratený v 3bet potoch, táto línia je zväčša monster, alebo bluff podla mna, ale rád si vypočujem ostrú kritiku..
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      - PF ja používam menšie sizingy na Sqz (napr. IP vs or 3bb -> Sqz 11bb, OOP +1bb ) , myslím že ľudia na to foldujú úplne rovnako ako na 13-15bb,
      - inak neviem či v tomto robím chybu, ale PF by som calloval 22-JJ, Axs, K6s+, Q8s+, J8s+, T8s+, 98s, 87s, AJo, AQo, KQo a squeezoval QQ+,AK, + bluffy niečo ako ATo, KJo, K5s-K2s (ale myslím že aj tie onegaperi a nizke SC sú v pohode),
      - ak je to Reg a calluje SQZ odhadujem jeho range na: AK,AQs a QQ-99,možno 77-88 (3way teoreticky nemusí toľko defendovať a aj tak hráči dosť foldujú na 3Bet vs UTG),
      - otf povedal by som že hráči minimálne raz floatnu AK, plus nefoldnu žiadny pair => nemáme moc fold Equity, celkovo si myslím že v tomto spote nebudeme mať dosť fold Equity ani na jednej street (na blank Rivri bude pre väčšinu ľudí ťažké zahodiť OP) => od turnu by som v tomto spote exploitatívne moc nebluffoval,
      - otf CBet (sizing 33% potu): for valeu AA-QQ, as bluff fd, bcfd, AK (má 6 outov + IP možme checkom realizovať EQ na turne)
      - ott CBet (cca 60%, ale proti horšiemu hráčovi close to pot): AA-QQ + fd
    • vojteee
      vojteee
      Zlato
      Registrace: 04.01.2014 Příspěvky: 74
      fold preflop moc divoke jak pravil Shamway99
    • Guteres
      Guteres
      Bronz
      Registrace: 07.08.2010 Příspěvky: 1,044
      Arachnus preflop callovat proti utg s tak širokou rangi nechceme, ani suited handy nejsou nějak happy. Já se snažím hrát preflop jako agresor. Možná na vyšších stakes by se to calllovat dalo, ale na těchto stakes to je prostě zbytečný. Vstupovat do potu jako agresor je základ TAG stylu.
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      Guteres původně napsal
      Arachnus preflop callovat proti utg s tak širokou rangi nechceme, ani suited handy nejsou nějak happy. Já se snažím hrát preflop jako agresor. Možná na vyšších stakes by se to calllovat dalo, ale na těchto stakes to je prostě zbytečný. Vstupovat do potu jako agresor je základ TAG stylu.
      Ja si myslím, že práve z BU môžme callovať širšie (hráči na týchto stakes nebudú moc loose Squeezovať vs UTG). Ďalej by som povedal, že tie handy
      Arachnus původně napsal
      - inak neviem či v tomto robím chybu, ale PF by som calloval 22-JJ, Axs, K6s+, Q8s+, J8s+, T8s+, 98s, 87s, AJo, AQo, KQo a squeezoval QQ+,AK, + bluffy niečo ako ATo, KJo, K5s-K2s (ale myslím že aj tie onegaperi a nizke SC sú v pohode),
      majú dobrú hrateľnosť postflop IP a naviac hráči hrajú dosť tight multiway spoty (hrám NL25 ZOOM) => takže môžme dosť často stabovať na flope, prípadne floatovať na dry boardoch, ktoré budú overCBetované (mw vačšinou hrajú bluffy one and done). Plus mw hráči davajú aj dosť sizing tellov (napr. 1/3 CBet pre protekciu PP).

Ale zaujímalo by ma, aké range by ste tu callovali/Squeezovali vy na mieste Hera?