Dotaz ke cashoutu ze Stárů

• 33asy
      33asy
      Bronz
      Registrace: 08.02.2011 Příspěvky: 222
      Ahoj, potřebuju poradit od někoho, kdo má s tímto zkušenosti. Chci si cashoutnout 2000 USD z Pokerstars na Skrill a následně na účet. Mám obavy, aby Česká spořitelna neměla chuť, mi je zablokovat. Jsou obavy na místě, nebo bych měl raději postupovat jinak? Např. cashoutnout vícekrát po menších částkách, či to neposílat přes Skrill, atd.? Nikdy jsem si neposílal podobnou částku, tak nevím jak to chodí :f_rolleyes:
  • 22 odpovědí
    • Limuig
      Limuig
      Bronz
      Registrace: 18.12.2014 Příspěvky: 157
      vybiral jsem na ceskou sporitelnu i vic a vsechno bylo ok, neposilal jsem to teda pres skrill, ale rovnou pres kreditku do banky
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 138
      někde na fóru už se to řešilo, banka si víc všímá až částek nad myslim 10k usd
    • 33asy
      33asy
      Bronz
      Ok, díky vám oběma za info :f_drink:
    • pawlas
      pawlas
      Bronz
      Registrace: 17.07.2009 Příspěvky: 292
      určitě si ty peníze pošli rovnou ze stárů na účet, vyhneš se dost mastnejm poplatkům za konverzi měny u skrillu
    • 33asy
      33asy
      Bronz
      Ahoj. Můžeš to prosím rozvést? Měl jsem za to, že když budu převádět přímo z Pokerstars (USD na CZK), budu platit kolem 2,5% poplatek za převod měny, což se mi zdá přehnané. Tady je zdroj:

http://forumserver.twoplustwo.com/28/internet-poker/pokerstars-currency-exchange-rates-1484001/index36.html

I jeden místní nejmenovaný Blackmember mi před časem řekl, že vybírá na Skrill a následně na účet taky u České spořitelny.

Máš informace o tom, že je tento poplatek již zrušen, nebo je to u Skrillu ještě horší?
    • pawlas
      pawlas
      Bronz
      Registrace: 17.07.2009 Příspěvky: 292
      ze stránek skrillu:

For transactions involving currency conversion Skrill adds a fee of between 2.99% and 4.99%** to the wholesale exchange rate we offer.

**We charge an additional 2.99% for transfers between USD, GBP, EUR, CAD or PLN currencies. 3.99% for transfers between USD, GBP, EUR, CAD, PLN and any other currency. 4.99% for transfers involving any other currency – this fee will change to 3.99% from 25th January 2016.
      ty procenta pak jsou nižší, pokud jsi na skrillu VIP
      (1) Bronze VIP fee changes: Primary bank withdrawals will be charged at €3.95 and secondary bank withdrawals will be charged at €5.50. Send money fee capped at €5. ATM withdrawal fee of €1.80.

Fee Change: From 25th January 2016, fees will be as follows:

* For transfers between USD, GBP, EUR, CAD or PLN currencies - Bronze 2.69%, Silver 2.39, Gold 2.09, Diamond 1.99%
      ** For transfer between (USD, GBP, EUR, CAD, PLN) and any other currency - Bronze 3.39%, Silver 2.89, Gold 2.59, Diamond 1.99%
      *** For transfers involving any other currency - Bronze 3.39%, Silver 2.89, Gold 2.59, Diamond 1.99%
    • copaklamo
      copaklamo
      Bronz
      Registrace: 28.10.2010 Příspěvky: 2
      čau,teď jsem posílal ze stárů 3600$ a v pohodě :-) jen na stárech chtěli výpis a občanku což po mne nikdy nechtěli při menších výběrech.
    • 33asy
      33asy
      Bronz
      Díky pawlasi, dávám ti za pravdu :f_thumbsup: . Když jsem zkusil zadat převod ze Skrillu, ukázalo mi to poplatek za převod 3,99% + další poplatek, asi za poslaní (až do výše 10 eur) = ze Skrillu neposílat :f_mad: .

Trošku jsem se v tom šťoural a zjistil následující:
      Pokud rovnou zadáte výběr v USD, Stáry vám částku automaticky převedou na Eura za oněch ~2,5% a Eura odešlou bance. Raději si je směňte ručně v pokladně na Stárech a ušetříte si ty 2,5% (viz obrázek - rozdíl 51,5 Eur). Stars pošlou částku v Eurech a pokud máte účet jen v CZK, převod měny provede přímo banka. Podle operátorky, na lince České spořitelny, to provedou podle aktuálního kurzu Devizy - nákup (což je ~2,6% marže oproti "středu", počítáno podle včerejšího kurzu).
      Poslal jsem si takto dnes na účet 2000 Eur, jsem zvědavej kolik se připíše :f_biggrin:

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 709
      Tak ona je ještě možnost taková mít účet v Eurech v ČR. Například u Fio banky můžeš mít účty v různých měnách. Převody mezi jednotlivými účty by měly být v řádech několika sekund. A co se týká Fio banky tak pokud se nemýlím, tak si žádné poplatky strhávat nebude, v podstatě se Eura převedou na CZK jen podle nějaké aktuální měny viz

9. Je zpoplatněn převod v rámci Fio banky z běžného účtu v EUR na běžný účet v CZK? Jak dlouho tento převod trvá?

Převod finančních prostředků z jednoho účtu na libovolný jiný účet v rámci Fio banky je zadarmo. Měna účtu nerozhoduje. V případě, že bude převod realizován z účtu vedeného v EUR na účet vedený v CZK, proběhne konverze dle aktuálně vyhlášeného devizového kurzu, který je rovněž k dispozici v internetovém bankovnictví. Převod je realizován on-line.

zde
      Tohle je podle mě jeden z nejlepších způsobů vůbec. Skrillu a Netelleru bych se vyhnul obloukem, využil bych je pouze v příkladě, že bych měl problémy s bankami a nebo v případě, že bych často měnil herny. V ostatních případech rozhodně tento způsob.
    • Luke1412
      Luke1412
      Bronz
      Registrace: 26.09.2015 Příspěvky: 216
      Ja zrovna tenhle ucet u fio banky mam a zakladal sem ho prave pro ty nizky poplatky. Za kazdy prijeti penez na eurovej ucet se strhne myslim 20kc nebo 25kc. Proste smesny, nic extra. Oproti treba mbank kde to maji myslim 250 nebo 300kc.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Dneska je těch bank už podstatně víc, který ti umožní mít účet v různých měnách, často i zadarmo.

Blbé je, že třeba Skrill stejně ty peníze při poslání do české banky převede na českou měnu, i když bys to chtěl dostat třeba v dolarech na dolarový účet.
    • Lagett
      Lagett
      Bronz
      Registrace: 20.02.2012 Příspěvky: 921
      Ahoj, napiš sem pak prosimtě kolik ti přislo za těch 2k dolarů, jí ted vybíral přimo převodem na VISU a přislo mi to v kurzu 24,58 :) díky
    • Lagett
      Lagett
      Bronz
      Registrace: 20.02.2012 Příspěvky: 921
      33asy jak jsi na tom? :)
    • 33asy
      33asy
      Bronz
      Ahoj, nezapomněl jsem, jen se mi to připsalo na účet včera :f_drink: . Za 2000 Eur přišlo 52 728 Kč podle kurzu 26,365 (střed byl 27,040). Operátorka o tom skutečně nekecala, akorát nezmínila SEPA poplatek 100 Kč. Jinak jsem ale spokojen. Spořitelna si celkem narakeovala <3% z reálné hodnoty (střed) Eur. No complains at all :f_thumbsup:
    • rytmus23
      rytmus23
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 171
      pls poraď, jak si směnim bucks na eura přímo v lobby na PS, nemohu najít, dík
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 985
      Přidáš si tam novou měnu a pak převádíš mezi těmi měnami, jak potřebuješ. Poslal bych screenshot, ale teď nemůžu, ale je to jednoduché.
    • rytmus23
      rytmus23
      Bronz
      Registrace: 12.12.2010 Příspěvky: 171
      pochopil, díky
    • Maarteen
      Maarteen
      Stříbro
      Registrace: 15.10.2012 Příspěvky: 878
      33asy původně napsal
      Pokud rovnou zadáte výběr v USD, Stáry vám částku automaticky převedou na Eura za oněch ~2,5% a Eura odešlou bance. Raději si je směňte ručně v pokladně na Stárech a ušetříte si ty 2,5% (viz obrázek - rozdíl 51,5 Eur). Stars pošlou částku v Eurech a pokud máte účet jen v CZK, převod měny provede přímo banka.
      Chystám se vybírat přímým bankovním převodem na účet v CZK. S tím, že banka EUR od Stars pořídí za kurz devizy - nákup počítám.

USD si na EUR v pokladně směním. V tom není problém. Nějaká EUR tam mám z výher na EUR stolech v CG + zbytek doplním. Chci se samozřejmě vyhnout tomu 2.5% poplatku Stars za převod měny v případě, že bych výběr zadával v USD.

Jak ale zadat výběr v EUR? Částka k výběru se mi zobrazuje pouze v USD. Chápu to správně, že bych měl napřed v pokladně nastavit jako preferovanou měnu EUR, pak zadat výběr a následně (hned?, až po zpracování výběru?, obdržení peněz?) si mohu jako preferovanou měnu opět zvolit USD?

Nedojde v důsledku změn preferované měny k nějakým ztrátám, příp. nežádoucí automatické konverzi všech prostředků do preferované měny, resp. přeci jen k aplikaci toho 2.5% conversion fee?

Předem díky za info.
    • Urvutiburvu
      Urvutiburvu
      Bronz
      Registrace: 21.02.2013 Příspěvky: 233
      Maarteen původně napsal

Jak ale zadat výběr v EUR? Částka k výběru se mi zobrazuje pouze v USD. Chápu to správně, že bych měl napřed v pokladně nastavit jako preferovanou měnu EUR, pak zadat výběr a následně (hned?, až po zpracování výběru?, obdržení peněz?) si mohu jako preferovanou měnu opět zvolit USD?
      Ano
      Maarteen původně napsal
      Nedojde v důsledku změn preferované měny k nějakým ztrátám, příp. nežádoucí automatické konverzi všech prostředků do preferované měny, resp. přeci jen k aplikaci toho 2.5% conversion fee?

Předem díky za info.
      ne
    • 1
    • 2