Rada, přestupkový řád na slovensku

• MoniqueSwan
      MoniqueSwan
      Bronz
      Registrace: 05.08.2014 Příspěvky: 75
      Zdravím,

mám dotaz na slovenské kluky. Nevíte jak je to s přestupkama u Vás na slovensku. Syn mého kamaráda byl se střední školou na slovensku a jak je jeho mladej blbej tak se se spolužákama vsadili kdo toho víc ukradne v obchodě.

Otázka je, jestli je tam taky přestupkový řád do 5tis kč nebo jak se to tam bere, aby otec věděl co se synem bude.

Díky
  • 16 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      nie som si isty, ale skoda maleho rozsahu tusim nie je u nas trestnym cinom. hranica sposobenej skody by mala byt 266€

https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_kradez/

"Praktická rada: Úmyselným spôsobením škody na cudzom majetku krádežou sa môžete dopustiť aj priestupku proti majetku. Za takýto priestupok mu môže byť uložená pokuta do 331 €."

detailnejsie tu: http://www.epi.sk/beck-komentar/komentar-300-2005-p-125-kategorizacia-skody-vysky-prospechu-hodnoty-veci-rozsahu-cinu.htm
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Takže vítězem bude ten, kdo sázku prohrál a ukradl nejmíň. Doufám, že syn kamaráda sázku prohrál, pokud se nevsadili o miliony.:f_ugly:
    • Horrigan1
      Horrigan1
      Bronz
      Registrace: 14.06.2014 Příspěvky: 349
      Nechci trollit, taky jsem si jako mladej a blbej stopil "žvejkačky" (tyčinku, oplatek....), ale sázet se kdo toho víc čórne je trochu úchylný, ne? Ještě trochu pochopení bych měl pro bandu cigánů (nebo maďarů) na základce nebo úplně zlitých učnů na pingla..

A i tak, jestli je napadlo něco takovýho, tak určitě nekradli boty, hadry, počítače, televize, aby tak udělali škodu za těch 5k v CZK (€266 tady padlo, přepočítávat se mi to nechce, budu věřit). Jestli jo, tak dobře jim tak - vyfasujou oranžový vesty a půjdou pěkně vymetat bordel z vekslů električek, však se jim žíly nezkrátí
      Kriminál za takovou blbost, zvláště v takém věku určitě nedostanou, nejspíš ani podmínku, leda že by šli čórovat do autosalonu:wtf:
    • MoniqueSwan
      MoniqueSwan
      Bronz
      Horrigan, Dakra Puma > Tak dostali přestupek, 3jec z chování a podmínečné vyloučení. Jo a jeli v bonparech :f_rolleyes: On byl vždycky divnej :f_biggrin:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Imo hell of a story. Až bude starší bude mať bragging rights pri pive aj pri balení dievčat a neskôr tým zase bude baviť vnukov, totally worth it.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Ta trojka z chování je úlet podle mě. Bych tyhle mimoškolní aktivity do školního prospěchu nepromítal, ale já holt nejsem ředitel.:f_biggrin:
    • solosk
      solosk
      Bronz
      Registrace: 05.03.2008 Příspěvky: 297
      Ak je kradež do 266€ je to priestupok. ak je nad 266€ je to trestný čin,to znamena že nad 266€ by bol umiestneny do CPZky na cca 2dni a čakal by na takzvane super rychle konanie kde ho sudca musi odsudit ,ak je prvotrestanec alebo nema podmienku (na uzemi SR) dostane podmienečny trest cca 1rok a može dostat aj zakaz cestovania na slovensko až na 5rokov.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 983
      Fiskantes původně napsal
      Až bude starší bude mať bragging rights pri pive aj pri balení dievčat a neskôr tým zase bude baviť vnukov, totally worth it.
      Hmm zajimavy nazor. Ja osobne třeba nejsem zadny mirek dusin, uz jako mladistvy (-10y) jsem se dopustil tyrani zvirat, uplne na sracky následkem alkoholu jsem byl uz nekdy v patnacti, piratil jsem taky tak nejak v tu dobu (normalne jsem mel "ceniky" hudby/filmu/her a dealoval to ve tride, btw vypalovačka do pc za 6k v te dobe nejlepsi investice ever), taky jsem se jaksi ocitl na zakladce v reditelne jako "šikanista" (neprávem, do teď to nechápu), marihuana není taky zadne tabu, ale čórovat někde v obchodě bo tak něco, je hajzlovina (i ja o par let později jsem se dostal na druhou stranu - delal jsem jednu dobu securitaka, co stava u dveri v obchode, u pokladny, nebo prochazi kabinky atd.). Nechapu, co je tak cool na čórování "bragging rights" u piva /u baleni devcat. Za to bych se spíš až do skonání věků styděl. A btw. i když už dávno nic nepirátím, dokonce "autorsky" tvořím, tak mě (nás všechny) spíš okrádá stát, respektive z nás všech dělá stát zloděje (přitom sám je největší zloděj), už při nákupu jakéhokoli cd/dvd/hdd/flash disku/tiskárny... (thx to OSA) platíme výpalné, i když nepirátíme. Tak kde to jsme?

Omlouvám se OP za little bit offtopic, tak nějak mi to sem vypadlo a jak jsem to dopsal, tak je mi teď líto to smazat. Každopádně odpovědi se ti dostalo, tak třeba bude diskuze pokračovat dál a vyvine se jiným směrem...
    • heimdall1988
      heimdall1988
      Bronz
      Registrace: 15.08.2011 Příspěvky: 237
      Zeldy, nevies co je cool na chvastani sa pred zenami ze co urobil ked bol mlady, ale hlavna vec ze ty si nam tu teraz napisal celu tvoju pubertalnu story :)
    • prosvk
      prosvk
      Bronz
      Registrace: 28.12.2009 Příspěvky: 669
      Za všetko môžu tí imigtanti!!!
    • MoniqueSwan
      MoniqueSwan
      Bronz
      Zeldyman, Já Ti teda nevím, ale buď jsem divná já nebo někdo jiný. Ale za mě: Kdybych přišla na to, že můj syn v patnácti chlastá, nedej bůh hulí trávu nebo ještě húř týrá zvířata, tak mu asi ustřelím hlavu. Ale to, že se puberťáci hecujou na výletě kdo ukradne víc bomparů, ok. Je to protizákonné, můžu jim říct že jsou debilové, nikomu tím ale neublíží, jako rodič škodu zaplatím, mladej dostane na po tlamě a je klid.

A teď totální offtopic. Nechci dělat zle, nebo se do Tebe nějak navážet ale co teď napíšu je všeobecně, co vím od přítele mé kamarádky. Jeho story: Dělal u Adestry a M2C bezpečnostní služby. Toho co popisuješ ty. Stál za pokladnami hlídal zloděje atd. Sám přiznal, že největší zloději jsou právě securiťáci. Domlouvají se s vedením, sami si berou co chtějí, dokonce se nechají uplácet od zlodějů aby je pustili na obchod a nevšímali si je.
      Takže stydět se za to, že se blbci dohodli zrovna na takové kravině "v mládí" kdy vyvádíme různé blbosti vs Tvoje mládí je imho diametrálně velký rozdíl z pohledu mě jako mámy.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      MoniqueSwan v pohodě. To, že šlo o bompari jsem nevěděl. Když se tu řešila hranice €266, tak jsem předpokládal, že šlo o něco hodnotnějšího (kdo ukradne dražší zboží). Osobně obecně vnímám krádež jako horší čin, než například pití alkoholu u mladistvých nebo marihuanu obecně (zakázaná přitom větší svinstvo - alkohol - legální) případně pirátství, kde dopadené piráty obviňují ze způsobení mnohamilionových škod, přitom ta hodnota škody je virtuální. A přitom stát nás považuje za piráty všechny.

To o těch securiťácích nevím, tam kde jsem byl to tak nebylo. Každopádně dnes jsou přece podobné story na tomto fóru strašně cool ne? Braní drog, prostitutky, tak proč nepřidat taky něco o dalších kriminálních činech? Bacha si musíme dávat akorát na stahování videí, to by pak přišel moderátor a pěkně to tu promazal. A taky mě zajímá, kolik dostanu mínusů, jelikož jinak mám většinou jen pluska. 3 minusy je zatím celkem malo teda. To jsem myslel, že budete hejtovat víc :thinking:
    • MoniqueSwan
      MoniqueSwan
      Bronz
      Já jsem to nemyslela špatně. Nechci aby ses urazil, protože Tě ráda čtu. Jen mě to jako matku šokovalo. Je pravda, že kdyby to udělal můj mladej tak ho asi zabíju protože by hanba se mnou mlatila.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Ježiš ne, nejsem urazeny, nemam byt z čeho. :f_thumbsup:
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      ja ked som mal devat rockov, tak som dal do sacku 11 rohlikov a povedal som tete, ze ich bolo 10 :f_cool:
      a potom este vcera som ukradol maly a velky blind, opakovane...
    • MoniqueSwan
      MoniqueSwan
      Bronz
      To
      [i:-D rN0body původně napsal[/i]
      ja ked som mal devat rockov, tak som dal do sacku 11 rohlikov a povedal som tete, ze ich bolo 10 :f_cool:
      a potom este vcera som ukradol maly a velky blind, opakovane...
      Tos zabil :-D