[NL5] Combo draw

• Sojap
      Sojap
      Bronz
      Registrace: 19.01.2015 Příspěvky: 82
      Pacific, $0.03/$0.06 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Jak hrajete Combo draw v multiway potu. Spíše pasivně nebo agresivně, když jste OOP nebo v sandwichi a soupeř IP není moc agresivní?

SB: $3.10 (51.7 bb)
      BB: $9.97 (166.2 bb)
      UTG+2: $4.22 (70.3 bb)
      MP1: $12.96 (216 bb) 194 hand VPIP 45/20 Agression 3,0
      Hero (MP2): $6.91 (115.2 bb) Hand 478 VPIP 19/12 Agression 1,8
      MP3: $6 (100 bb)
      CO: $8.47 (141.2 bb)
      BTN: $6 (100 bb)

Preflop standart, hráč je fish a mám na něj pozici.

Preflop: Hero is MP2 with J T
      UTG+2 folds, MP1 raises to $0.18, Hero calls $0.18, MP3 calls $0.18, 4 folds

Na flopu nevím co je lepší, betovat a navyšovat pot, anebo spíš hrát pasivně? :f_confused:

Flop: ($0.63) 8 9 4 (3 players)
      MP1 checks, Hero bets $0.26, MP3 calls $0.26, MP1 folds

Když se dívám zpětně, tak ten turn jsem přehrál, tady měl přijít call místo all inu. Spíš by mě zajímalo jestli tady hrajete pasivně ch/c s takhle pasivním soupeřem v pozici anebo tu draw hrajete agresivně?

Turn: ($1.15) K (2 players)
      Hero bets $0.74, MP3 raises to $1.86, Hero raises to $6.47 and is all-in, MP3 calls $3.70 and is all-in

River: ($12.27) A (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $12.27 pot ($0.72 rake)
      Final Board: 8 9 4 K A
      Hero showed J T and lost (-$6 net)
      MP3 showed 4 4 and won $11.55 ($5.55 net)
  • 12 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Za me nemyslne zahrano PF. Proc callujes JTs na MP1? Mas dalsich x hracu za sebou, kteri te muzou squeeznout. Takovyhle call bych bral jeste na late pozici nebo na bb kde ukoncujes PF akci, ale i tak preferuji 3bet/fold a fishku si izolovat. Kdybys ho byval 3betnul PF, pravdepodobne by to foldnul a ty by ses nedostal do tak zbytecne komplikovaneho spotu.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,697
      Ahojte
      Myslím,že i call na pasiv stole je do MW dobrý s JTs
      Hrá bych to pasivně -jako vždy:f_mad:
    • Sojap
      Sojap
      Bronz
      Souhlasím, že ho izolovat pomocí 3betu je lepší řešení, ale na late pozici nebyli aggresivní hráči, takže i call na pasiv je dle mě dobrý.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Tohle mi nepřipadá jako úplně šťastné řešení, jelikož pak se vyplatí kde komu callnout téměř cokoliv vzhledem k pot odds a nedej bože, když si někdo zmyslí, že vás squeezne třeba s handou jako je KTo, ty nebudeš moci callovat OOP proti BTN/CO sq pokud teda necallne například BB + UTG.

Nespoléhej se na to, že je stůl pasivní, tím že tu handu 3betneš v takové situaci a early pozici rozhodně nic nezkazíš, taky tu handu můžeš s klidnou duší foldnout. Zbytečně si nekomplikuj život callem PF na pozici MP1.

Vezmi si co by se stalo v situaci, že bys tuhle handu 3betoval PF, ten hráč by na 90% foldnul a ty bys shrábl easy money. Kdyby přeci jenom callnul, tak kdyby to náhodou zahral na F tricky, že by šel x/r / x/shove po tvém cbetu, tak bys měl krásnou EQ na callnutí jeho shove. Měl bys skoro 50% EQ proti 88+,44. Kdyby k tomuhle nedošlo, jakože z jeho strany by mělo dojít téměř vždycky, tak na T už máš pouze 32% eq proti jeho 88+,44, stále dost, ale už to není tak veselé jako tomu bylo na flopu.

Kromě pozice je rovněž důležitá iniciativa. Agresor má ve většině případů v pokeru navrch. Zkus do své hry zahrnout více 3betů a uvidíš, že se ti bude hrát podstatně lépe.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      nemyslím si že call PF je špatně... máme pozici na fish + handa má dobrou hratelnost + na NL5 nejsou hraci dost agro aby nas tak casto squeezovali. Na flopu urcite bet a když dostaneme raise tak get it in i proti setům máme přes 40%. T určitě bet/call pasivně draw můžeme hrát pouze proti calling stations etc... jako je prvido že všechny draw se mají hrát agresivně a je to kvůli tomu že máme hodně equity v kombinaci s fold equity. Ale když nic nepoloží tak se prostě nevyplatí hrát agro. Takže za mě určitě bet/call shovem se jen izoluješ do lepšího a v takovém případě proti jeho raise/call rangi potřebujeme 50+% což nemáme

edit: viděl jsem jeho holding teďka a docela se divím protože to by měl raisovat na F takže si dej poznámku a pokračuj dál
    • Sojap
      Sojap
      Bronz
      Loooon

Chápu to správně, že požadovanou equity určím vzorcem Cena Callu/ (velikost potu+Cena callu) a poté určím v equilabu jeho range a moje vypočítána Equity musí být vyšší než požadovaná? =)

Tyradiel
      "T určitě bet/call pasivně draw můžeme hrát pouze proti calling stations etc.."

Nemyslíš to spíše tak, že agresivně hrát proti calling station a pasivně proti regům-agresivním hráčům?
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Sojap původně napsal
      Tyradiel

Nemyslíš to spíše tak, že agresivně hrát proti calling station a pasivně proti regům-agresivním hráčům?
      Myslím to přesně naopak a reasoning je čistá matematika. Pro jednoduchost řekněme že jsme na T a rozhodujeme se jestli bet nebo x. pot dejme 10 USD sázíme 6 USD a pro jednoduchost příkladu řekněme že R jen dojde karta ale už se nebudeme vyjadřovat a že nedostaneme na T raise. tím pádem riskujeme 6 USD na výhru 16. 6/16= 0,375 to znamená že musíme vyhrát 37,5% času abysme byli profitabilní. Máme OESD a řekněme rainbow board tedy žadná FD to znamená že máme 8 outů. hitneme tedey 8 ze 46 případů což je 17,3%. Takže pokud hrajeme proti calling station není bet nikdy profitabilní ale pokud hrajeme proti normálnímu hráči kde máme fold equity (v tomto případě alespoň 37,5-17,3= 20,2%) máme profitabilní bet. Doufám že to z toho pochopíš že jsem nikde neudělal matematickou chybu

edit: samozřejmě v praxi je to obtížnější protože můžeme ještě bluffovat na R ikdyž nehitneme nebo můžeme dostat raise jako jsi dostal ty např. ale prostě proti calling station se nemají hrát draws agresivně prtoože nemáme dostatečnou kombinaci equity + fold equity
    • Sojap
      Sojap
      Bronz
      Aha, jasně chápu, díky za vysvětlení =)

A já vždycky myslel, že je to naopak, že u calling station musíme agresivní hrou navyšovat pot :D
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      no jasný no ale logicky když je calling station a callne 100% (schválně přeháním) tak nemusíme budovat pot protože když hitneme tak můžeme klidně shovnout
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Sojap původně napsal
      Aha, jasně chápu, díky za vysvětlení =)

A já vždycky myslel, že je to naopak, že u calling station musíme agresivní hrou navyšovat pot :D
      Ano, když máme solid made handu. Ne se semibluffem. Proti calling station ubíráme z požadavků na made handu - třeba TP2ndK může mít mnohem víc value proti station než normálně má. Ale s draw si berem tolik free/lacinejch karet co jen můžem.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Sojap původně napsal
      Loooon

Chápu to správně, že požadovanou equity určím vzorcem Cena Callu/ (velikost potu+Cena callu) a poté určím v equilabu jeho range a moje vypočítána Equity musí být vyšší než požadovaná? =)

Tyradiel

Nene, pletes si to.

Pot odds vypocitas vzorcem cena callu/(velikost potu+cena callu) pr. $5/($10+$5) = 0.333 = 33% tohle ti rika, ze call se ti vyplati v pripade, ze u handy najdes equitu rovnou/vyssi nez 33%, v takovem pripade bude call profitabilni. Jestlize equity bude nizsi, budes prodelavat.

Pricemz equity mas pravdepodobnost, pri ktere ti dojde nejaky z tvych x OUTU, ktere ti muzou vylepsit handu. Pr.
      Mas AA a stojis proti KK. Sel jsi PF 3bet a protihrac te 4betoval s jeho kingy a ty ses rozhodl pro cc jeho 4bet. PF mas jasne navrch, ale flop dojde 23K. Vis, ze jsi v tomhle pripade behind, protoze celis re-raise OTF. Svou equity si spocitas poctem OUTU x 4(na flopu). Tj. v podstate te zachrani pouze 1/2 es takze mas 2 outy. Tudiz mas cca 8% na to, ze vyhrajes. Kdyz to callnes a na T prijde blank, tak vezmes pocet OUTU x 2. Tj. 2x2 = 4% equity, ze ti na R dojde A a ty budes mit trips.

Jinak equilab ti vypocitava equity prave na zaklade jednotlivych OUTU. Takze pokud mas equilab nemusis se trapit vypoctem equity, udela to za tebe.
    • Sojap
      Sojap
      Bronz
      Díky, pochopil jsem.