[NL50] K9s facing raise OTR s cap rangý

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $55.76 (111.5 bb)
      Hero (BB): $51.93 (103.9 bb)
      UTG: $17.23 (34.5 bb)
      MP: $34.10 (68.2 bb)
      CO: $23.21 (46.4 bb)
      BTN: $19.20 (38.4 bb)

Preflop: Hero is BB with K 9
      3 folds, BTN raises to $1.13, SB folds, Hero calls $0.63

Flop: ($2.51) 8 K 7 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.19, Hero calls $1.19

Turn: ($4.89) T (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($4.89) 4 (2 players)
      Hero bets $2, BTN raises to $9.40, Hero folds

Results:
      $8.89 pot ($0.44 rake)
      Final Board: 8 K 7 T 4
      Hero mucked K 9 and lost (-$4.32 net)
      BTN mucked and won $8.45 ($4.13 net)

BTN - short reg 18/16 TAG 600h cbet OTF 80%
      PF, F, T si myslím, že std
      R jsem šel pro thin value. Myslím, že bude mít v rangy hodně Tx a nějaké slabší Kx, možná i 8x ze kterých jsem chtěl určitě dostat value. Jak hrajete vs raise? Já se zpětně přiklání ke callu...
  • 7 odpovědí
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Ahoj, ja by som siel asi skor x/c na R, lebo ten board je dost wet a neviem, ci by sa mi na mieste villaina chcelo callovat s Tx, plus moze bluffovat ked si zahral tak pasivne, takze by som mu nechal priestor...

A vs raise...ten tvoj sizing mi pride dost slaby. Betnes takto niekedy aj nuts ? Ak hej, tak potom fajn. Mne by to prislo ako taky block-bet alebo thin value a niekedy by som ho explo raisoval...
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Nechápu, proč někdo furt dává ty dislike. Pak to vypadá, jako kdybych hejtoval tvůj názor, když ti pak ani neodpovím :f_rolleyes:

Myslím, že check OTR je obrovská ztráta value. Ne tak obrovská přímo v tomto spotě, ale myslím to spíš obecně, že je důležité dobře thin value betovat na těchto stakes. To mi dost pomohlo dostat se z NL25.
      Řekl bych, že on bude OTT většinu silných Kx a lepších hand cbetovat. Takže ačkoliv je board wet on nemá OTR moc silnějších hand než K9. Druhý argument, že by jsi mu nechal prostor ho bluffovat mi dává větší smysl, ale na druhou stranu 1) bet / check/ bet není moc často používaná linie jako bluff. 2) Spíš bych řekl, že zde budou hráči dělat víc chyb v calldownech než v bluffech -> proto jdu raději bet pro thin value. Navíc na x/c si můžu vybrat horší handy.

Dost často takový sizing používám i s např. nuts flushý, ale ne vždy. Záleží dost na hráči a hlavně na boardu. Někdy je villiana range prostě slabá a vyplatí se mi betovat 1/3 sizing i s nuts, protože mi prostě callne třeba 4x častěji než vs 2/3.
      Akorát právě jak píšeš. Ten nízký sizing ho mohl indusnout... Ted jsem přesvědčený, že to měl být call OTR.
      1) on brutálně často cbetuje otf a checkuje back OTT -> má wide range OTR
      2) nízký sizing ho mohl dost možná indusnout
      3) cbet flop 1/2 na takovém boardu?! wtf jak jsem tohle mohl missnout. To je podle mě největší indikátor toho, že nehitnul....
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      Ja by som na tvojom mieste neodolal a callol tých cca 15bb, keď už si volil takýto sizing pod pol potu, to ho totiž mohlo inducnuť k nejákemu odvážnemu bluffu. Myslím že fish tu môže mať kopu trashu, ktoré by mohol bluffovať práve kvôli tvojmu sizingu. A valeu handy = flushe asi betuje na turne aj keď môže nejáke nuts flush slowplaynuť a dva páry/sety by som očakával, že buď betne pre protekciu na turne alevo len callne na rivri. Ak si nechcel inducovať mal si voliť nejákych 50% potu + 1bb, fish by aj tak tie Kx a Tx asi nezahodil.

A ešte si myslím, keď som o tom dlhšie porozmýšlal, že ak by raisoval flush, tak by buď shovol alebo minraisol. Ale s týmto si nie som istý. Čo si myslíte o tom jeho sizingu? A myslíte si Vy že by tu mohol bluff raisovať?

Ešte som si dodačne všimol toto:
      Marffi97 původně napsal
      3) cbet flop 1/2 na takovém boardu?! wtf jak jsem tohle mohl missnout. To je podle mě největší indikátor toho, že nehitnul....
      a s tým úplne súhlasím ako 1/2 pot na tomto boarde = weak.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      A ešte si myslím, keď som o tom dlhšie porozmýšlal, že ak by raisoval flush, tak by buď shovol alebo minraisol. Ale s týmto si nie som istý. Čo si myslíte o tom jeho sizingu? A myslíte si Vy že by tu mohol bluff raisovať?
      To těžko říct. Sice jsem s analýzou fishů strávil pár hodin, ale tohle už asi určit ani nejde. To fakt bude hrát fish od fishe jinak. Nehledě na to, že podle mě ty flushe bude většinou betovat už OTT.
      btw. villian je REG. Psal jsem info pod handou. Jen to je nějaký mid stacker, takže akorát nemá full stack.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      Ahoj zahrál bych stejně podle mě to bude loosing call na R kompletuje to is SD z F. Jediný co tak v IP bych určitě betnul T pro protekci a aby nas nevybluffoval na R OOP si nejsem jistej ale je možný že under bet by mohl být best play
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      myslim ze zas tak silne v rangi nie si. skor by som betoval nieco ako AK KQ maybe KJ a x/call toto
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      Marffi97 původně napsal
      btw. villian je REG. Psal jsem info pod handou. Jen to je nějaký mid stacker, takže akorát nemá full stack.
      Sry, to som prehliadol. Pozeral som len na to, že nemá fullstack, tak som ho hneď bral ako fish. Takže beriem späť ten svoj koment (ktorý bol smerovaný proti fishi hráčovi)
      Arachnus původně napsal
      Ja by som na tvojom mieste neodolal a callol tých cca 15bb, keď už si volil takýto sizing pod pol potu, to ho totiž mohlo inducnuť k nejákemu odvážnemu bluffu. Myslím že fish tu môže mať kopu trashu, ktoré by mohol bluffovať práve kvôli tvojmu sizingu. A valeu handy = flushe asi betuje na turne aj keď môže nejáke nuts flush slowplaynuť a dva páry/sety by som očakával, že buď betne pre protekciu na turne alevo len callne na rivri. Ak si nechcel inducovať mal si voliť nejákych 50% potu + 1bb, fish by aj tak tie Kx a Tx asi nezahodil.

Ešte som si dodačne všimol toto:
      Marffi97 původně napsal
      a s tým úplne súhlasím ako 1/2 pot na tomto boarde = weak.

V tomto pripade by som na rivri asi foldoval proti 18/16 a pozrel by som sa na staty ako WWSF, W$SD, river bet, (agg freq F/T/R) či ten hráč vôbec bluffuje, či by otáčal handy na bluff. Týmpadom by bolo možno lepšie znížiť sizing toho thinvaleubetu na rivri a betovať 1-1,5$, aby callol nejáke tie Tx,8x zo zvedavosti.